Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Toszka 22:44, 18 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Możesz. W kompoście na resztkach z tuj i jałowców zawsze siedzi najwięcej radosnych dżdżownic. Wniosek jeden - co im słuzy w kompostowniku to i na rabacie służy. Oczywiście przekop z umiarkowana ilością. Reszta na kompost i koniecznie przemieszaj albo z kompostem, albo z obornikiem...z czymś co wilgoć zapewni.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Wiolka5_7 06:36, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Dzdzownice były jak kopałam
Będę miała obornik,bo kompostu już nie mają w kompostowni...może na wiosnę będą mieli nowy...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sarenka 07:48, 19 wrz 2018


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Toszka napisał(a)
Możesz. W kompoście na resztkach z tuj i jałowców zawsze siedzi najwięcej radosnych dżdżownic. Wniosek jeden - co im słuzy w kompostowniku to i na rabacie służy. Oczywiście przekop z umiarkowana ilością. Reszta na kompost i koniecznie przemieszaj albo z kompostem, albo z obornikiem...z czymś co wilgoć zapewni.

Radosne dżdżownice- ich u mnie bardzo dużo wszędzie
____________________
Magda W samym sloncu
Wiolka5_7 07:51, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
sarenka napisał(a)

Radosne dżdżownice- ich u mnie bardzo dużo wszędzie

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 07:52, 19 wrz 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20496
Zmierzyłam Imperatę Red baron i u mnie ma 50-60 cm
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
DorKa 08:29, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Ale kawał rabaty do roboty. Zazdroszczę takiego dorodnego żywopłotu. Piękny jest.kibicuje mocno. Znając Ciebie na pewno będzie pięknie
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Monia81 08:29, 19 wrz 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Poczytałam sobie dyskusję o cisach, pozapisywałam,i mam pytanko, co ile sadzić tego cisa Repandens, żeby wyszedł fajny niski żywopłocik... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
DorKa 08:32, 19 wrz 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
Wiolka5_7 napisał(a)
Zmierzyłam Imperatę Red baron i u mnie ma 50-60 cm


o to więcej niż myślałam. Musze sprawdzić czy twistery dadzą w takim razie za nią radę.
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Toszka 09:14, 19 wrz 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Monia81 napisał(a)
Poczytałam sobie dyskusję o cisach, pozapisywałam,i mam pytanko, co ile sadzić tego cisa Repandens, żeby wyszedł fajny niski żywopłocik... pozdrawiam


Miej tylko na uwadze, ze z cisa nie będzie tak wąski zywopłocik jak z bukszpanu. Co 60-80cm...to odległosci na przyszłość. Cis ścisku nie lubi.
Wbrew pozorom to nie sa wielkie odległosci, bo Repandens (i każdy poziomo rosnacy cis) od pieńka na boki będzie miał tylko 30-40cm na gałązki. Sąsiad obok niego tyle samo.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Monia81 09:23, 19 wrz 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8023
Toszka napisał(a)


Miej tylko na uwadze, ze z cisa nie będzie tak wąski zywopłocik jak z bukszpanu. Co 60-80cm...to odległosci na przyszłość. Cis ścisku nie lubi.
Wbrew pozorom to nie sa wielkie odległosci, bo Repandens (i każdy poziomo rosnacy cis) od pieńka na boki będzie miał tylko 30-40cm na gałązki. Sąsiad obok niego tyle samo.


Dzięki Toszko zdaję sobie z tego sprawę, że żywopłocik będzie szerszy, ale jednak wolę zainwestować w cisa, bo po tych problemach z tą ćmą na bukszpanach to jednak wolę takie rozwiązanie. A powiedz mi jeszcze czy jakbym chciała zrobić sobie takie kwadraty z cisa a w nich np. wiśnię umbrę, to jakiej wielkości powinny być te kwadraty i czy ten sam cis zastosować, czy też inny wziąść pod uwagę?
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies