Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Helen 07:34, 08 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8244
Nowa12 napisał(a)
To mnie zasmuciłyście, że trawek lepiej nie sadzić na wiosnę. A myślałam, że posadzę na jesień na skarpie .

Wczoraj musiałam posadzić hakonki. Stały w doniczkach chyba już dobry miesiąc i albo urlop albo za wysokie temperatury. Nie dałam rady wcześniej. Zobaczymy co będzie
____________________
Helen - Hortensjowo
Wiolka5_7 09:48, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
kaz742011 napisał(a)



Ale Ci się robocza jesień szykuje . Ale teraz jest jeszcze tak ładnie i ciepło że łatwo zapomnieć że to już wrzesień .


Wczoraj trochę z tych prac wykonałam
Wrzesień bardzo ładny to prawda

Suchy niwaki wykopany
Kosodrzewina i rodek także i jeszcze przekwitnięte kwiaty jeżówek wycięte....

Teraz muszę wymienić glebę pod nowe lilaki i posadzić a dziś pada deszcz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:50, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Nowa12 napisał(a)
To mnie zasmuciłyście, że trawek lepiej nie sadzić na wiosnę. A myślałam, że posadzę na jesień na skarpie .

Toszka zawsze pisała,żeby trawy sadzić jakoś w sierpniu ostatecznie,bo mogą nie zdążyć się ukorzenić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 09:51, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Helen napisał(a)

Wczoraj musiałam posadzić hakonki. Stały w doniczkach chyba już dobry miesiąc i albo urlop albo za wysokie temperatury. Nie dałam rady wcześniej. Zobaczymy co będzie

Hakonki to twarde sztuki,powinno być dobrze
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Toszka 16:47, 08 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Dziewczyny Kochane, miejcie na uwadze rejony w jakich mieszkacie, bo jest spora różnica między zimą i wiosną w mazowieckim, a np. śląskim.
Zwłaszcza wiosną widać tą różnicę: kiedy np. w Poznaniu już jest praktycznie po magnoliowych kwiatach, to w Warszawie dopiero startują.
Pisze to po to, że od biedy można we wrześniu sadzić trawy np. w okolicach Wrocławia, ale już centralna Polska jest ryzykowna, bo tylko patrzeć jak pierwsze przymrozki przyjdą i zetną zaraz zielone np. byliny...
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
kawa8002 17:14, 08 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Dobrze, że wpadłam do Ciebie, już miałam trawy zamawiać
Wiolu, czy mogłabyś podać nazwę derenia. I jeszcze jakbyś była tak dobra, powiedz mi, jak przygotowałaś miejsce pod magnolię?
Pozdrawiam jesiennie (niestety).
____________________
Kasia między polem a lasem
Wiolka5_7 18:38, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
kawa8002 napisał(a)
Dobrze, że wpadłam do Ciebie, już miałam trawy zamawiać
Wiolu, czy mogłabyś podać nazwę derenia. I jeszcze jakbyś była tak dobra, powiedz mi, jak przygotowałaś miejsce pod magnolię?
Pozdrawiam jesiennie (niestety).

Dobrze,że Toszka wyjasniła dokładniej
Derenie Ivory Halo
Magnolię sadziłam jeszcze przed O.,więc posadzona niezbyt właściwie,bo pół na pół z torfem ale na szczęście dobrze rośnie

Magnolii miejsce przygotuj jak do hortensji bukietowych,odczyn lekko kwaśny

Odpozdrawiam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 18:39, 08 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Toszka napisał(a)
Dziewczyny Kochane, miejcie na uwadze rejony w jakich mieszkacie, bo jest spora różnica między zimą i wiosną w mazowieckim, a np. śląskim.
Zwłaszcza wiosną widać tą różnicę: kiedy np. w Poznaniu już jest praktycznie po magnoliowych kwiatach, to w Warszawie dopiero startują.
Pisze to po to, że od biedy można we wrześniu sadzić trawy np. w okolicach Wrocławia, ale już centralna Polska jest ryzykowna, bo tylko patrzeć jak pierwsze przymrozki przyjdą i zetną zaraz zielone np. byliny...

Dzięki za dokładne wyjaśnienie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
mrokasia 21:51, 08 wrz 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17800
Toszka napisał(a)
Dziewczyny Kochane, miejcie na uwadze rejony w jakich mieszkacie, bo jest spora różnica między zimą i wiosną w mazowieckim, a np. śląskim.

Pisze to po to, że od biedy można we wrześniu sadzić trawy np. w okolicach Wrocławia, ale już centralna Polska jest ryzykowna, bo tylko patrzeć jak pierwsze przymrozki przyjdą i zetną zaraz zielone np. byliny...


A że ja z mazowieckiego to też tak zapamiętałam - trawy do sierpnia . Mam jedną małą rozpleniczkę w doniczce, musiałam ją w sierpniu wykopać a w zasadzie wyrwać bo mi w innej roślinie siedziała. Szkoda mi było wyrzucić, wsadziłam do doniczki, przyda się na nową działkę. Zadołuję ją, powinna przetrzymać zimę.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 06:54, 09 wrz 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20324
Ja też tak zapamiętałam
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies