Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

kawa8002 10:12, 23 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2017
Posty: 875
Wiolka5_7 napisał(a)


Fajnie
Wsadziłam do małych doniczek i stoją na parapecie... póki co żyją i rosną


Dziękuję,to też je w domu przetrzymam
____________________
Kasia między polem a lasem
inka74 11:27, 23 lut 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Wiolka5_7 napisał(a)
normalnie jak trzmielina a to barwinek... Przekonałaś mnie ) bardzo ładnie rozjaśnia
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiolka5_7 11:39, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
kawa8002 napisał(a)


Dziękuję,to też je w domu przetrzymam

____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 11:40, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
inka74 napisał(a)
normalnie jak trzmielina a to barwinek... Przekonałaś mnie ) bardzo ładnie rozjaśnia

I do tego kwitnie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
eVka 11:54, 23 lut 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wiolu jak ty tak dokładnie doczyściłaś rabaty ze ździebel traw, u mnie po cięciu bałagan a i tak ręcznie zbierałam. Mam odkurzacz ale boję się, że mi korę powciąga, muszę spróbować po prostu. Pięknie!

Słodkie siewki werbenowe, ciekawa jestem czy moje werbenki się same wysiały w zeszłym roku.
____________________
Iwonka 12:18, 23 lut 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4164
Wiolka5_7 napisał(a)
Ciekawe kto dziś coś podziałał w ogrodzie ?
W pogodzie podają plusy i w dzień i w nocy,wiec stwierdziłam ,że podzielę seslerię skalną ta rosnie jak szalona....
Z 5 szt. Zrobiłam 22 szt. ostry nóż szefa kuchni- najlepszy do podziału

Posadzone...tu...


Melduję, że ja byłam od godz. 12 do 17 Tylko u nas nie było tak ładnie. Troszkę słoneczko wychodziło, ale temp. niska i mega lodowaty, porywisty wiatr. 4 razy wracałam do domu zmieniać mokrą koszulkę. Przekopywałam moją glinę i strzygłam co się dało.
U ciebie rabaty coraz piękniejsze. Super wygląda tak posprzątany ogród. Powiedz mi, z czego formujesz tak gęsty iglasty stożek? Mam parę gagatków do ogarnięcia i nie wiem, czy nie polecieć po nich piłą zamiast bawić się z każdą gałązką osobno.
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Nowa12 15:26, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Jak często i kiedy formujesz tego iglaka w stożek?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 19:14, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
effka napisał(a)
Wiolu jak ty tak dokładnie doczyściłaś rabaty ze ździebel traw, u mnie po cięciu bałagan a i tak ręcznie zbierałam. Mam odkurzacz ale boję się, że mi korę powciąga, muszę spróbować po prostu. Pięknie!

Słodkie siewki werbenowe, ciekawa jestem czy moje werbenki się same wysiały w zeszłym roku.


U mnie więcej było na ścieżce niż na rabatach,ale i tak musiałam ręcznie wybierać,bo odkurzacza na stanie brak ...
Wlasnie ciekawe jak jest z tą korą

To są ukorzenione sadzonki werbeny w wodzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
nicol21 20:31, 23 lut 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Wow, to już wielkie krzaczory tej trawy były.Super jest ten etap gdzie można nie tylko za friko mieć sadzonki ale też uzyskać ładną spójność ogródka . Pięknie będzie.
Świetnie te derenie wyglądają zimą, ale przez to co mój luby u nas usuwał na działce i jak widziałąm się toto rozłazi to chyba nie mam odwagi. Ale lubię też ich kolory liści
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiolka5_7 21:16, 23 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20438
Iwonka napisał(a)


Melduję, że ja byłam od godz. 12 do 17 Tylko u nas nie było tak ładnie. Troszkę słoneczko wychodziło, ale temp. niska i mega lodowaty, porywisty wiatr. 4 razy wracałam do domu zmieniać mokrą koszulkę. Przekopywałam moją glinę i strzygłam co się dało.
U ciebie rabaty coraz piękniejsze. Super wygląda tak posprzątany ogród. Powiedz mi, z czego formujesz tak gęsty iglasty stożek? Mam parę gagatków do ogarnięcia i nie wiem, czy nie polecieć po nich piłą zamiast bawić się z każdą gałązką osobno.


Fajnie podziałałaś przez tyle godzin Iwonko
Masz rację,że rabaty coraz piękniejsze i lubię to

Ten stożek to posadzona kilka lat temu jodła koreańska na' choinkę '
Zaczęłam ją ciąć jakieś 4 lata temu,żeby nie wyrosła wielka....a strzyżenie sprawiło,że pięknie się zagęściła...uwielbiam ją
Ja cięłam ją po całości sekatorem ręcznym, nie lubię się bawić
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies