Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

Wiolka5_7 15:56, 31 lip 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Zakrecona napisał(a)
Wiola, ja to się zaczynam stresować..., bo te moje szałwie maja takie wielkie kępiska, teraz dosłownie ciachnęłam je gdzieś na 2 oczku od ziemi, a tak miały ciasno, że te najbardziej zewnętrzne, to aż brązowe były...

Może ja za nisko tnę?

Ale w tamtym roku za 1,5 tyg po cięciu już były całkiem ładne.


Ja swoje cięłam miesiąc temu i zaczynają właśnie drugi raz kwitnąć
Moje tnę po samej ziemi i odbijają od nowa

Szalwii raczej nie ukatrupisz
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwia_slomc... 16:02, 31 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81727
Fajna ta nowa rabata się szykuje
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 19:27, 03 sie 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Wiesz Wiolu, jeśli chodzi o te moje All Goldy to ja myślałam, że od słońca to końcówki będą usychały. Podejrzewałam, że te rdzawe plamki to jakieś choróbsko-grzyb. Nie wiedziałam, że tak objawia się przypalenie słońcem. Dzięki, pozostaje mi schować gdzieś donicę do cienia. Chociaż poczekam z tym bo na razie chłodno się zrobiło. Ciekawe czy będzie jeszcze gorąco?

Rabatka przy tarasie piękna. Szybka jesteś. I dobrze, trzeba działać i cieszyć się.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Margerytka40 20:22, 03 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Fajne rabatki przytarasowe powstają Wiolu. Będzie na czym oko zawiesić. Też mam ochotę ostatnio na jeżówki GJ. Chciałabym pomiędzy seslerie jesienną je wcisnąć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 22:25, 03 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
sylwia_slomczewska napisał(a)
Fajna ta nowa rabata się szykuje



Rabata dziękuje
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:30, 03 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
basia3012 napisał(a)
Wiesz Wiolu, jeśli chodzi o te moje All Goldy to ja myślałam, że od słońca to końcówki będą usychały. Podejrzewałam, że te rdzawe plamki to jakieś choróbsko-grzyb. Nie wiedziałam, że tak objawia się przypalenie słońcem. Dzięki, pozostaje mi schować gdzieś donicę do cienia. Chociaż poczekam z tym bo na razie chłodno się zrobiło. Ciekawe czy będzie jeszcze gorąco?

Rabatka przy tarasie piękna. Szybka jesteś. I dobrze, trzeba działać i cieszyć się.


Moje co roku mają przypalenia i plamki,ale ja nic z tym nie robię .... moze to i grzyb,hmmm
Upały podają niestety

Rabatka też mi się podoba już, tylko drzewka brakuje... dzięki Basiu
Lubię szybko zrobić i cieszyć się z efektów
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Wiolka5_7 22:34, 03 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20443
Margerytka40 napisał(a)
Fajne rabatki przytarasowe powstają Wiolu. Będzie na czym oko zawiesić. Też mam ochotę ostatnio na jeżówki GJ. Chciałabym pomiędzy seslerie jesienną je wcisnąć


No fajne, w przyszłym roku powinno to jeszcze lepiej wyglądać jak traweczki podrosną i Śs dosadzę rabatki dziękują

Ja mam GJ na 4 rabatach i uwielbiam je,bo rosną wysokie ,są sztywne i mają niespotykany kolor kwiatów
Mam jedną kępę posadzoną z seslerią
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 22:40, 03 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)


No fajne, w przyszłym roku powinno to jeszcze lepiej wyglądać jak traweczki podrosną i Śs dosadzę rabatki dziękują

Ja mam GJ na 4 rabatach i uwielbiam je,bo rosną wysokie ,są sztywne i mają niespotykany kolor kwiatów
Mam jedną kępę posadzoną z seslerią


Pasuje mi, że są późniejsze tyle, że trochę wysokie. Jeszcze Virgin mi się podobają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiaan 16:07, 04 sie 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5094
Wiolu zrobiłam "projekt" wokół tarasu , zajrzysz do mnie?
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
Zakrecona 22:45, 04 sie 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Wiola, ja w tym roku dołka mam emocjonalnego

Zaczęłam się zastanawiać, czy jak nasadzę tyle bylin, co mi się nota bene podoba , to zdążę to ogarnąć?

Od miesiąca mam zawirowania i widzę, że jest masakra...

Szałwie, cisy, że o planowanych na ten sezon wykopkach nie wspomnę???

A ja mam tylko przód w zasadzie. Nie wiem, czy nie iść w bardziej samoobsługowe rośliny, trawy itp., bo gąszcz chwastów, to nie jest fajny widok

Jak cięłaś cisy od początku? Ja tnę prawie każdą gałązkę mini sekatorkiem ręcznym, żeby się rozkrzewiały, ale strasznie długo to trwa i jestem mało wydajna Mężu się wkurza, może jakiś błąd popełniam i da się szybciej z pozytywnym efektem zagęszczenia krzaczków?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies