Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Małymi krokami-Ogród Wioli

Pokaż wątki Pokaż posty

Małymi krokami-Ogród Wioli

nicol21 08:23, 10 sie 2020


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10290
Musiałam trochę nadrobić, ale elewacja wyszła b.fajnie. "Stare" rabaty ładnie dorastają, a nowe będą super już za chwilunię.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Wiolka5_7 11:42, 11 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
nicol21 napisał(a)
Musiałam trochę nadrobić, ale elewacja wyszła b.fajnie. "Stare" rabaty ładnie dorastają, a nowe będą super już za chwilunię.



Elewacja wyszła tak jak chciałam, pasuje do reszty
Fajnie,że Ci się podoba ,dzięki !

Na starych rabatach busszzz nowe też za jakiś czas dogonią jak ich robale nie Zjedzą !

Wczoraj przeżyłam szok! i ręce mi opadły
Od niedawna przyglądałam się tym moim sesleriom co sadziłam z podziału w maju, na poszerzonej Dereniowo-brzozowej ....
Niektóre kepy mialy suche źdźbła ,myślałam,że może jakiś grzyb,bo cały czerwiec lało....

Ja wczoraj kucnęłam przy jednej kępie ,żeby wyrwać to suche,a tu mi cała kępa została w ręce bez korzeni

Wzięlam pociagnęłam te kepy co wyglądaly podejrzanie i co wyszły lekko bez korzeni !! Nawet 2 pędraki były jeszcze pod kepami! Wrrr
Nie powiem trafiały się pedraki,jak zrywałam darń,ale żeby zezarly korzenie 7 sesleriom tak szybko, normalnie szok !




Podzieliłam większe kępy i uzupelniłam braki trochę nie ta pora ,ale może będzie ok.



Przy okazji pokulkowałam derenie jak u Asi i liatry wycięłam
Muszę kupić jakiś srodek i zapodać tym robalom !
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Agi2006 11:58, 11 sie 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
Hej Wiola. U mnie też 5 seslerii jesiennych jest suchych. Zastanawiam się właśnie co z nimi nie tak Mam nadzieję że to nie pedraki. O widzę że przycielas derenie. Chyba zrobię to samo bo w tym roku potwory porosly i zżeraja wszystko obok. Mam nadzieję że nie zaszkodzi im cięcie w te upaly....
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Wiolka5_7 12:04, 11 sie 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Agi2006 napisał(a)
Hej Wiola. U mnie też 5 seslerii jesiennych jest suchych. Zastanawiam się właśnie co z nimi nie tak Mam nadzieję że to nie pedraki. O widzę że przycielas derenie. Chyba zrobię to samo bo w tym roku potwory porosly i zżeraja wszystko obok. Mam nadzieję że nie zaszkodzi im cięcie w te upaly....


Oby nie ,bo seslerie to przecież terminatorki sprawdź korzenie....

Przycięłam derenie ,bo wyrosły wielkie mimo wiosennego ciecia i bardzo przytłaczały na rabacie
Podlałam je po przycięciu.... będą żyć
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
alis 12:08, 11 sie 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Wiolka5_7 napisał(a)



Elewacja wyszła tak jak chciałam, pasuje do reszty
Fajnie,że Ci się podoba ,dzięki !

Na starych rabatach busszzz nowe też za jakiś czas dogonią jak ich robale nie Zjedzą !

Wczoraj przeżyłam szok! i ręce mi opadły
Od niedawna przyglądałam się tym moim sesleriom co sadziłam z podziału w maju, na poszerzonej Dereniowo-brzozowej ....
Niektóre kepy mialy suche źdźbła ,myślałam,że może jakiś grzyb,bo cały czerwiec lało....

Ja wczoraj kucnęłam przy jednej kępie ,żeby wyrwać to suche,a tu mi cała kępa została w ręce bez korzeni

Wzięlam pociagnęłam te kepy co wyglądaly podejrzanie i co wyszły lekko bez korzeni !! Nawet 2 pędraki były jeszcze pod kepami! Wrrr
Nie powiem trafiały się pedraki,jak zrywałam darń,ale żeby zezarly korzenie 7 sesleriom tak szybko, normalnie szok !




Podzieliłam większe kępy i uzupelniłam braki trochę nie ta pora ,ale może będzie ok.



Przy okazji pokulkowałam derenie jak u Asi i liatry wycięłam
Muszę kupić jakiś srodek i zapodać tym robalom !


Wiola, u mnie wszystkie żurawki i rozchodniki pożarły pędraki, poddałam się po jakimś czasie Paskudztwo...

Sesleri też miejscami mi wyłazi, hmmm o tych robalach nie pomyślałam.
Z seslerią mam jeszcze jeden problem, porosły duże, ale w środku kępy porobiły się takie placki i zastanawiam się czym to spowodowane, może za obficie podlewane były?

Edit: Pędraki i hostom nie przepuszczą, w donicy u mnie nawet były
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
mrokasia 12:26, 11 sie 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18004
O masz, biedne seslerie... Ja wiosną wyjęłam dwie kępy jeżówek bez korzeni...
A sesleriom coś u mnie nie pasuje, nie rosną ładne tylko takie jakieś potargane...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Agi2006 19:10, 11 sie 2020


Dołączył: 04 paź 2014
Posty: 2824
No ja też skusilam się na seslerie bo wyczytałam że przetrwają wszystko. I klops. U mnie są marne i tez rozchodzą się na boki a w środku pusto. Z grackami, rozplenicami i ID za to nie mam problemów. U mnie glina.
____________________
Podwójna natura bliźniaka w ogrodzie...
Nowa12 20:31, 11 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
alis napisał(a)


Wiola, u mnie wszystkie żurawki i rozchodniki pożarły pędraki, poddałam się po jakimś czasie Paskudztwo...

Sesleri też miejscami mi wyłazi, hmmm o tych robalach nie pomyślałam.
Z seslerią mam jeszcze jeden problem, porosły duże, ale w środku kępy porobiły się takie placki i zastanawiam się czym to spowodowane, może za obficie podlewane były?

Edit: Pędraki i hostom nie przepuszczą, w donicy u mnie nawet były


Niestety też mam ten problem z pędrakami . Domyśliłam się, że dlatego rozchodniki mi padają jeden za drugim. A ostatnio znalazłam w dwóch padniętych hakonkach.
One chyba wszystko żrą i lubią.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
alis 20:43, 11 sie 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
Hakonki też??? Pędraki, miseczniki a teraz ćma, u mnie w tym roku wyjątkowo plaga

Wiola, Twoje derenie to Ivory Halo? Czy 'Elegantissima'?
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Johanka77 20:52, 11 sie 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wiolka5_7 napisał(a)
Lato jest piękne !....
[





Cześć Wiola! Witam się po urlopie i nieco dłuższej przerwie.
I po raz pierwszy moszczę się i goszczę na Twoim pięknym nowym tarasie

A pędraki fuj! Dranie!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies