Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:11, 18 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Dorota123 napisał(a)
Dziękuję za opis, jak gdzieś spotkam to na pewno kupię.
Tak myślałam, że chłopiec to mały ogrodnik.


Tak, Dorotko. Dzisiaj ten mały ogrodnik chciał walczyć z ćmą bukszpanową.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:33, 18 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Dzisiaj zauważyłam na swoich bukszpanach gąsienice ćmy bukszpanowej. Zaatakowane zostały prawie wszystkie. Wyjechałam na dwa dni, przed wyjazdem nie było żadnych oznak gąsienic a dzisiaj po powrocie kilka krzaków jest trochę uszkodzonych, obgryzionych.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Renii 10:15, 19 sie 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
Cześć Basiu. Przyszłam z rewizytą bo ostatnio u mnie kiepsko z czasem.
Pięknie uporządkowałaś ogród, widzę mnóstwo nowych trawek. Chyba majątek na nie wydałaś Ale marzenia trzeba spełniać.

Też sadzę trawy w jednym miejscu, a zdzieram darń i przekopuje. Trochę mi z tym zejdzie

Pozdrawiam
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 10:30, 19 sie 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
basia3012 napisał(a)




Jak elegancko. Super zarosło, a pamiętam jak kombinowałaś nad przycięciem



____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
Renii 10:39, 19 sie 2019


Dołączył: 19 cze 2017
Posty: 1258
basia3012 napisał(a)
Dzisiaj zauważyłam na swoich bukszpanach gąsienice ćmy bukszpanowej. Zaatakowane zostały prawie wszystkie. Wyjechałam na dwa dni, przed wyjazdem nie było żadnych oznak gąsienic a dzisiaj po powrocie kilka krzaków jest trochę uszkodzonych, obgryzionych.


Basiu i jaki wniosek? Nie wyjeżdżaj
U mnie było tak samo- pojechaliśmy na tygodniowy wypoczynek, a jak wróciłam to ćma się zadomowiła. Ale zlałam bardzo mocno gnojówką z wrotycza i mospilanem, bo nie miałam nic innego. I poszła sobie, to było 4 tygodnie temu i do dzisiaj żadnych oznak powrotu
____________________
Japoński ogród Reni i Matiego
basia3012 15:43, 19 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Renii napisał(a)


Basiu i jaki wniosek? Nie wyjeżdżaj
U mnie było tak samo- pojechaliśmy na tygodniowy wypoczynek, a jak wróciłam to ćma się zadomowiła. Ale zlałam bardzo mocno gnojówką z wrotycza i mospilanem, bo nie miałam nic innego. I poszła sobie, to było 4 tygodnie temu i do dzisiaj żadnych oznak powrotu


No tak, wniosek prosty.
Ja popryskałam Lepinoxem wczoraj. Co będzie zobaczymy. Udało mi się kupić Lepinox 1/3 z dziewczynami z O. Myślałam, że nie będzie mi w tym roku jeszcze potrzebny. A tu taka niespodzianka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 20:17, 20 sie 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Tak, Dorotko. Dzisiaj ten mały ogrodnik chciał walczyć z ćmą bukszpanową.
A jak on to chciał robić, czyżby chciał sam je zbierać?
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 21:53, 20 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Dorota123 napisał(a)
A jak on to chciał robić, czyżby chciał sam je zbierać?


Dorotko, coś Ty. On chciał robić to profesjonalnie, opryskiwaczem z Lepinoxem. Nie chciał iść do domu, do rodziców bo musi opryskać z dziadkiem ćmę. Ale jakoś udało się go od tego zamiaru odwieść. Dziadek sam opryskał.
Jak powiedziałam mu pewnego dnia, że trzeba 12 wrzosów posadzić to następnego dnia, zaraz po wyjściu z przedszkola o tym mi przypomniał. Ale coś innego robiliśmy po południu. Nie wiem co będzie jutro jak sobie o tym przypomni bo ja dzisiaj miałam wolne i sama je posadziłam. Chyba się nie przyznam. Może na krasnoludki zwalę? Co prawda nie wierzy w nie ale lubi jak coś podkoloryzuję i wymyślam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:01, 21 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Renii napisał(a)



Oj tak Reniu, bałam się, że będzie strasznie wyglądało. A tu bez bólu się obyło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:06, 21 sie 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9449
Renii napisał(a)
Cześć Basiu. Przyszłam z rewizytą bo ostatnio u mnie kiepsko z czasem.
Pięknie uporządkowałaś ogród, widzę mnóstwo nowych trawek. Chyba majątek na nie wydałaś Ale marzenia trzeba spełniać.

Też sadzę trawy w jednym miejscu, a zdzieram darń i przekopuje. Trochę mi z tym zejdzie

Pozdrawiam


Reniu, na trawy wydałam pół majątku. Drugie pół na hortensje.
A Ty Reniu sadzisz trawy zamiast trawy??? Takie fanaberie?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies