Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:51, 06 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
W tym miejscu rósł świerk. Został wycięty bo trochę odchylił się od pionu. W tym roku posadziłam tam Smaragdy, bukszpany, bergenie. Dosadziłam w innym miejscu kilka drzewek, rząd róż Mister Lincoln i w drugim miejscu kilka róż Chopin, trochę uporządkowałam nasadzenia. W tym ogródku " rządził " mój mąż i lokatorzy. A oni nie za bardzo ogrodowi.
Teraz mieszka tam moja córka, czasem tam zaglądam aby jakieś niezbędne prace wykonać. Ale oni też tylko chwilowo. Już w donicach rosną hortensje, które chcą zabrać do swojego nowego mieszkania z ogródkiem.Ale to jeszcze za dwa lata.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:53, 06 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456


____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:07, 07 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Jutro zrobię kilka fotek z obecnego ogródka.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:26, 07 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Ania111 napisał(a)
Basiu ,

...sentymentalnie się zrobiło


I koniec podróży sentymentalnej Aniu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Milka 05:32, 07 lis 2019


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)







Ale zdolna fryzjerka jesteś, wycięte idealnie.
Hakonki dorodne, donice już chyba chwaliłam.
No i ta podróż sentymentalna...tęskniłaś za pierwszym domem?
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Aurelllia 12:41, 07 lis 2019


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Basiu ten ogród, który pokazałaś też bardzo zadbany Fajne nasadzenia różnokolorowe a nie tylko nudne tuje
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
anpi 14:50, 07 lis 2019


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8141
Spacerek po obu ogrodach odbyłam Pierwszy ogród ma jeszcze potencjał,pewnie nadwyżki z drugiego zaczną tam lądować Olbrzymi rododendron w rozkwicie musi obłędnie wyglądać!I szpaler róż wzdłuż płotu!?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 18:14, 07 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Milka napisał(a)

Ale zdolna fryzjerka jesteś, wycięte idealnie.
Hakonki dorodne, donice już chyba chwaliłam.
No i ta podróż sentymentalna...tęskniłaś za pierwszym domem?



Wiesz Irenko, za pierwszym domem nie tęskniłam za bardzo. Jest bardzo blisko naszego obecnego, może 100-120 metrów od nas. I może dlatego nie tęskniłam. Już przeniosłam tam różne roślinki, które mi zbywały ( po rewolucji ogrodowiskowej). Teraz hortensje, które usunęłam z obecnego ogródka córka chce do swojego przyszłego ogródka przenieść. Więc rosną w donicach.(Tylko jak ja je w zimę przechowam?)
I tak te rośliny biedne wędrują z miejsca na miejsce.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 18:20, 07 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
Aurelllia napisał(a)
Basiu ten ogród, który pokazałaś też bardzo zadbany Fajne nasadzenia różnokolorowe a nie tylko nudne tuje


Tak Aurelko, kiedyś o niego dbałam, było dużo róż Mr Lincoln, Sympatia, olbrzymia tuja, świerk, duża czereśnia. Kilka dużych drzew trzeba było usunąć, róże się zestarzały, chorowały, czereśnia wycięta, duży bez również. Teraz jest jak na patelni, upalnie. Gdy mieszkali lokatorzy to nie chodziłam tam. A od 1,5 roku mieszka córka z mężem to już zaczęłam odwiedzać ogródek i trochę ogarnęłąm go.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 18:23, 07 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9456
anpi napisał(a)
Spacerek po obu ogrodach odbyłam Pierwszy ogród ma jeszcze potencjał,pewnie nadwyżki z drugiego zaczną tam lądować Olbrzymi rododendron w rozkwicie musi obłędnie wyglądać!I szpaler róż wzdłuż płotu!?


Tak Aniu, wzdłuż płotu był i jest szpaler róż Mr Lincoln. W tym roku kilka musiałam dokupić bo część była usunięta. A nadwyżki z obecnego ogrodu już tam wylądowały. Tylko teraz potrzeba czasu aby wszystko porosło.Bukszpany muszą się zaokrąglić.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies