Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 19:31, 26 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Na te beczki kiedyś może "wejdzie" bluszcz. To trochę zasłoni je. Ale jeszcze jest mały. No i kalina ma też takie zadanie zasłonięcia ich.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 16:33, 27 lis 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)



Panią troszkę przyodziałam.





Jak dobrze, że dostała jakieś okrycie, bo przecież na zimę się ma , a nie na lato.
Czy podstawę tej damie robiłaś sama, czy była w komplecie?
W ogródku wysprzątane pięknie. Ja zabrałam się za okrywanie róż stroiszem ze srebrnego świerka.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 17:25, 27 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Dorotko, podstawę dla tej pani robiłam z betonu sama.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 18:03, 27 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basiu, kołnierz- wianek z mchu nie wygląda dobrze, zdejmij
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 23:42, 27 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Gardenarium napisał(a)
Basiu, kołnierz- wianek z mchu nie wygląda dobrze, zdejmij


O to, to, to. Dobrze Danusiu mówisz. Dzięki bardzo za opinię. Jutro to zrobię.
Też jakoś dziwnie dla mnie to wyglądało. Ale opinia jeszcze drugiej osoby to jest to, czego potrzebuję. Serdecznie dziękuję.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 14:33, 28 lis 2019


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byłam, ale bez okularów i wieszaczka nie znalazłam. Pa, do niedzieli
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 14:37, 28 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Gardenarium napisał(a)
Byłam, ale bez okularów i wieszaczka nie znalazłam. Pa, do niedzieli


Danusiu, na str 190 to jest pierwsze i drugie zdjęcie a na str 199 to 12 i 13 zdjęcie. Pa.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ryska 17:39, 29 lis 2019


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11636
Witaj Basiu, przyszłam z rewizytą i rozpłynęłam się po Twoim uroczym ogrodzie.
Zaczęłam od marca i aż sobie notowałam z zachwytem:
-super skrzynki na drabinie na poziomki,
-świetne pomysły na dekoracje,
-piękne wianki,
-powojniki ( Uwielbiam i mam trochę. Dam moim też florovit od czasu do czasu, bo obornik w dołki też dostają przy sadzeniu. ) rewelacyjne,
-pomysłowa ścianka przy oczku,
-żaba wymiata ,
-cudna ozdoba z tymi jeżykami,
-fajni sąsiedzi z tujami,
-pomidory i arbuz mega,
-mucha nie siada tak czyściutko i elegancko.
Podziwiam i zaznaczam do podglądania
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Dorota123 19:15, 29 lis 2019


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)
Dorotko, podstawę dla tej pani robiłam z betonu sama.
Oświeć mnie zdolna kobieto jak to zrobiłaś? Wiem, że to jest odwrócony kielich. Jak zrobiłaś podstawę do donicy, bo ja nie mam na to pomysłu, a planuję wiosną coś zrobić.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 20:18, 29 lis 2019


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9548
Dorota123 napisał(a)
Oświeć mnie zdolna kobieto jak to zrobiłaś? Wiem, że to jest odwrócony kielich. Jak zrobiłaś podstawę do donicy, bo ja nie mam na to pomysłu, a planuję wiosną coś zrobić.



Dorotko, ten postument pod posąg to zrobiony z betonu wlanego do zwykłej osłonki na doniczkę. Można też pewnie do zwykłej donicy ale wtedy trzeba zatkać czymś otwór i też pewnie się uda. Osłonka wcześniej była posmarowana olejem. Po kilku dniach jakoś trzeba wystukać zawartość osłonki.

Wiesz Dorotko, to przewężenie takie jak talia tej pani to do posągu należy, ja tego przewężenia nie robiłam. Ja tylko zrobiłam ten ścięty stożek, na której stoi posąg pani. Taką prostą bryłę zrobiłam. Dół podstawy tego posągu ma taką samą średnicę jak góra mojej podstawy, zlicowały się one i pewnie się wydaje jakby to była całość.
Popatrz Dorotko jeszcze raz, widać gdzie jest pobielona część posągu a gdzie jest zwykły szary, niebielony beton.

A podstawy pod donice to kupowałam na All..ro. Ale donice robiłam sama. Wykorzystywałam do robienia donic tą samą osłonkę co do tego posągu i drugą, znacznie mniejszą w środek. Jak wlejesz beton do osłonki i drugą mniejszą włożysz w środek to trzeba ję kamieniami wypełnić bo beton wypycha osłonkę do góry. Na którejś stronie w grudniu lub styczniu, lutym były zdjęcia z tego robienia donic. jak będziesz chciała to poszukam ich.
Pa Dorotko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies