Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 17:53, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
anpi napisał(a)
Basiu te żurawki limonkowe świetnie wyglądają po "zimie"
I ciemiernik gwiazdorzy


Te żurawki faktycznie dobrze wyglądają. W zeszłym roku też po zimie takie były. Widocznie już tak mają. To Citronelle.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kim 19:02, 08 mar 2020


Dołączył: 07 kwi 2019
Posty: 1703
Basiu ciemierniki piękne też domówiłam sobie 4szt ,żeby dosadzić do tych które mam

Mówisz że ogród uśpiony jeszcze troszkę a będziemy się cieszyć piekną wiosną

____________________
Bożena https://www.ogrodowisko.pl/watek/9782-akcja-reanimacja-zmiany-w-ogrodzie-czas-zaczac
basia3012 20:10, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
karo napisał(a)
Witam Basiu,
pospacerowałam po Twoim ogrodzie, pięknie masz.
Pozdrawiam Karolina


Dzięki Karolino za odwiedziny. Zapraszam częściej. Cieszę się,że się podoba.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:22, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
anabuko1 napisał(a)
Basiu podziwiam twój porzadeczek.
Ja jeszcze w 100 % jeszcze nie wszystko ogarnąłam .
Ale mam nadzieję, że w tym tygodniu ogarnę.
Ciemierniki śliczne.
Żurawki też ładnie się po zimie prezentują


Wiesz Aniu, ja tylko z krzewami zrobiłam porządek. Przycięłam je a jutro chyba (?)zamienię jeden dereń na kalinę koralową. Dereń trochę szeroko rośnie a kalina jest węższa. Trzeba chyba go wykopać.
Wydaje mi się, że to linie proste rabat sprawiają wrażenie porządku. Bo tak w ogóle to wszędzie walają się liście traw, kwiaty żurawek, kwiaty hortensji, jest trochę pokopane ale nie otrzymałam jeszcze zamówionych drzewek więc niektóre miejsca czekają. Trzeba wysypać wiele miejsc korą. Wszystko jest w trakcie pracy. Mam nadzieje, że za 2 tygodnie będzie lepiej. U nas wciąż wilgotno i nie za bardzo mogę ciąć trawy więc przesadzam, sadzę itp.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:27, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
wronada napisał(a)
Witaj Basiu, zajrzałam do Ciebie i widzę piękny porządeczek. Żurawki, jakby zimy nie widziały. Ciemierniki bardzo dorodne, no i te dekoracje niespotykane. Podziwiam.


Danusiu, dziękuję za odwiedziny i miłe słowa. O porządeczku pisałam w odpowiedzi na komplementy Ani.
Dekoracje ogrodowe bardzo lubię. Cieszą oczy a nie wymagają podlewania ani cięcia itp. Kupuję je na aukcjach internetowych. Czasem coś wypatrzę. Ale już chyba dosyć ich jak na jeden ogród.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:29, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Kim napisał(a)
Basiu ciemierniki piękne też domówiłam sobie 4szt ,żeby dosadzić do tych które mam

Mówisz że ogród uśpiony jeszcze troszkę a będziemy się cieszyć piekną wiosną



Bożenko, też lubię ciemierniki. One się same rozsiewają więc jak u siebie będziesz je miała to nie usuwaj przekwitłych kwiatów to za rok będziesz miała całe poletko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 20:39, 08 mar 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
Ogród nie taki uśpiony
Już widać oznaki przebudzenia
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
basia3012 23:06, 08 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Jakoś tak ciężko z tym przebudzeniem Wacku. Ale potrzeba czasu i ciepła i będzie zielono.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 00:04, 13 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
A u nas wiało dzisiaj niesamowicie i padało też. Na tarasie ciężką szafkę przewróciło. Po południu trochę ucichło więc posadziłam przywiezione przez kuriera drzewka: śliwy wiśniowe Nigra 2 szt i Pissardi 2 szt. Mam nadzieję, że będą szybko rosły. Jeszcze zamówiłam kremowe tawułki, zawilce japońskie białe i różowe i świecznice z bordowymi listkami.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 20:16, 13 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
U Ciebie wzorcowy porządek w ogrodzie, nie dziwię się że kompostownik pełny.Chyba trochę mały jak na potrzeby ogrodu, ale lepszy rydz jak nic. Ja nadal walczę z trawami, jeszcze jedna duża rozplenica mi została, po całym podwórku fruwają źdźbła traw, liście gdzieś wiatr pogonił. Wczoraj czyściłam bluszczowy łuk, było tam dużo suchych liści i mnóstwo ukorzenionych młodych pędów. Czasem myślę, że mogłaby się ta robota już skończyć.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies