Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Ania111 21:18, 13 mar 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
basia3012 napisał(a)
A u nas wiało dzisiaj niesamowicie i padało też. Na tarasie ciężką szafkę przewróciło. Po południu trochę ucichło więc posadziłam przywiezione przez kuriera drzewka: śliwy wiśniowe Nigra 2 szt i Pissardi 2 szt. Mam nadzieję, że będą szybko rosły. Jeszcze zamówiłam kremowe tawułki, zawilce japońskie białe i różowe i świecznice z bordowymi listkami.



Witaj Basiu
Oj zakupy już się u Ciebie zaczęły
Piękne roślinki wybrałaś
Pokaż koniecznie fotki z nadadzen.jak już dojadą
____________________
Ania Spelnione marzenie
basia3012 22:04, 13 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Dorota123 napisał(a)
U Ciebie wzorcowy porządek w ogrodzie, nie dziwię się że kompostownik pełny.Chyba trochę mały jak na potrzeby ogrodu, ale lepszy rydz jak nic. Ja nadal walczę z trawami, jeszcze jedna duża rozplenica mi została, po całym podwórku fruwają źdźbła traw, liście gdzieś wiatr pogonił. Wczoraj czyściłam bluszczowy łuk, było tam dużo suchych liści i mnóstwo ukorzenionych młodych pędów. Czasem myślę, że mogłaby się ta robota już skończyć.


Ja czasem też myślę, że mogłaby się ta robota już skończyć.Jesteśmy chyba Dorotko na podobnym etapie zaangażowania a może zmęczenia.
A ten kompostownik to Dorotko mały, oczywiście, że za mały. Ale i ogród mały też. Dotychczas nie mieliśmy żadnego więc kładło się wszystko w worki z napisem "Zielone" i w każdy piątek zabierała firma sprzed domu. Teraz zobaczymy jak będziemy robić. Może na działce rekreacyjnej, na którą latem mąż jeżdzi co tydzień na ryby będziemy składać zielone? Chciałabym tam mieć jakiś większy kompostownik.

Dorotko, a z tymi rozplenicami to walczysz bo są tak duże, że ścinać ciężko? Czy po prostu dużo ich jest?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:07, 13 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Ania111 napisał(a)



Witaj Basiu
Oj zakupy już się u Ciebie zaczęły
Piękne roślinki wybrałaś
Pokaż koniecznie fotki z nadadzen.jak już dojadą


Aniu, dzięki za odwiedziny. Ja nie wiem, czy będzie co pokazywać bo to taka pora roku, że chyba przysyłają korzonki, kłącza. (sama nie wiem ?)A drzewka to na razie patyki. Cienkie i małe. Szumnie nazywam je drzewami.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 07:32, 14 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
basia3012 napisał(a)
A u nas wiało dzisiaj niesamowicie i padało też. Na tarasie ciężką szafkę przewróciło. Po południu trochę ucichło więc posadziłam przywiezione przez kuriera drzewka: śliwy wiśniowe Nigra 2 szt i Pissardi 2 szt. Mam nadzieję, że będą szybko rosły. Jeszcze zamówiłam kremowe tawułki, zawilce japońskie białe i różowe i świecznice z bordowymi listkami.

Basiu, gdzie kupiłaś drzewka? Szczepione? U mnie stacjonarnie nie można jeszcze kupić, zastanawiałam się nad tym by zamówić przez internet, tylko gdzie...napiszesz mi na priv?
____________________
Magda W samym sloncu
basia3012 22:28, 14 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
sarenka napisał(a)

Basiu, gdzie kupiłaś drzewka? Szczepione? U mnie stacjonarnie nie można jeszcze kupić, zastanawiałam się nad tym by zamówić przez internet, tylko gdzie...napiszesz mi na priv?



Już Sarenko Ci napisałam na priv. Wszystkie sliwy szczepione. Ja chciałam szczepione na dole, nie na górze, aby rosły nie w kule tylko takie normalne drzewka strzeliste, do góry.
Najpierw kupiłam od jednego sprzedającego, który miał ładne drzewka na zdjęciach, przyszły bardzo średnie 3 sztuki. Nie wsadziłam ich, zamówiłam u drugiego. I tu przyszły bardzo ładne, też 3 sztuki i taniej dużo zapłaciłam. Wszystkie już posadzone, no nie jeszcze jedno jest w donicy. Dziewczyny, zadrzewkowałam się tej wiosny na Amen. Niektóre to patyki np. glediczje, klony ussuryjskie. Ale śliwy to już ładne drzewka. Jutro zrobię zdjęcia to pokażę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 06:49, 15 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
basia3012 napisał(a)



Już Sarenko Ci napisałam na priv. Wszystkie sliwy szczepione. Ja chciałam szczepione na dole, nie na górze, aby rosły nie w kule tylko takie normalne drzewka strzeliste, do góry.
Najpierw kupiłam od jednego sprzedającego, który miał ładne drzewka na zdjęciach, przyszły bardzo średnie 3 sztuki. Nie wsadziłam ich, zamówiłam u drugiego. I tu przyszły bardzo ładne, też 3 sztuki i taniej dużo zapłaciłam. Wszystkie już posadzone, no nie jeszcze jedno jest w donicy. Dziewczyny, zadrzewkowałam się tej wiosny na Amen. Niektóre to patyki np. glediczje, klony ussuryjskie. Ale śliwy to już ładne drzewka. Jutro zrobię zdjęcia to pokażę.
teraz doczytałam,że nisko szczepione masz. Chciałam u siebie posadzić między nimi hortensje to nie wiem czy do niższych by pasowało. Nawet nie wiem na jakiej wysokości szczepione szukać, tak myślę że może z 160 cm
____________________
Magda W samym sloncu
Dorota123 11:16, 15 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Ja czasem też myślę, że mogłaby się ta robota już skończyć.Jesteśmy chyba Dorotko na podobnym etapie zaangażowania a może zmęczenia.
A ten kompostownik to Dorotko mały, oczywiście, że za mały. Ale i ogród mały też. Dotychczas nie mieliśmy żadnego więc kładło się wszystko w worki z napisem "Zielone" i w każdy piątek zabierała firma sprzed domu. Teraz zobaczymy jak będziemy robić. Może na działce rekreacyjnej, na którą latem mąż jeżdzi co tydzień na ryby będziemy składać zielone? Chciałabym tam mieć jakiś większy kompostownik.

Dorotko, a z tymi rozplenicami to walczysz bo są tak duże, że ścinać ciężko? Czy po prostu dużo ich jest?
Mam 10 dużych rozplenic, 8 dużych miskantów, dużo stip i jeszcze jakieś srebrne trawy, je też w tym roku pościnałam. Ta rozplenica nadal nie ścięta, wczoraj walczyłam z moim bonsajem.
Mąż się załamał jak zobaczył 6 pełnych dużych wiader z bluszczem, różami i ścinkami iglaka.
Ziemia kompostowa jest żyzna, ja jeszcze mam dołożony kurzeniec od sąsiadki. Mam nadzieję, ze rośliny to docenią. Przed zimą swoim kompostem okopczykowane było 80 róż i jeszcze mam zapas i następny się już robi.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
basia3012 19:30, 15 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Dzisiaj porobiłam trochę zdjęć.
Tu 3 śliwy Pissardi i Nigra posadzone w tym tygodniu.







____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:40, 15 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
A tu śliwy od drugiego sprzedającego. Jedna jest jeszcze nie wsadzona a jeszcze jedna "poszła" do ogrodu przy starym domu. Te zdjęcia są szczególnie dla Sarenki.





Tu glediczja, jeszcze cienki kijek.


A tu klon ussuryjski. Też jeszcze mały. To ten na pierwszym planie.


____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 19:43, 15 mar 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9504
Tu kolejna glediczja Sunburst.



Tu znowu klony ussuryjskie. One mają czerwone gałązki. Ciekawa jestem ich wyglądu za kilka lat.





____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies