Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:33, 17 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Dorota123 napisał(a)
Clematisami nieustannie się zachwycam, chyba nikt nie ma ich tak dużo jak Ty.


Masz rację Dorotko, nakupiłam ich. Wiesz, one są prawie bezobsługowe. Wiosną tylko trzeba je przyciąć i potem nawozić. Gdyby nie to, że mam tam też kilka róż, które muszę ogławiać to nie musiałabym tam, za te jałowce wchodzić. Tam jest dosyć wąsko i nie lubię tam nic robić. Ale róże zmuszają, żeby raz na tydzień obciąć przekwitłe kwiaty.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 07:47, 18 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Kusi mnie żeby posadzić u siebie i u teściowej ( bo tam robię rabatę, właśnie brakuje mi czegoś wyższego na tył i jeszcze środek do obsadzenia).
Czy one lubią mieć mokro w korzeniach? Najchętniej bym wybrała bialy lub fiolet lub różowy ewentualnie bordowy- czy polecisz któreś które będą ładnie długo kwitły?
____________________
Magda W samym sloncu
Dorota123 19:32, 18 lip 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
basia3012 napisał(a)


Masz rację Dorotko, nakupiłam ich. Wiesz, one są prawie bezobsługowe. Wiosną tylko trzeba je przyciąć i potem nawozić. Gdyby nie to, że mam tam też kilka róż, które muszę ogławiać to nie musiałabym tam, za te jałowce wchodzić. Tam jest dosyć wąsko i nie lubię tam nic robić. Ale róże zmuszają, żeby raz na tydzień obciąć przekwitłe kwiaty.
U mnie clematisy często chorują, i muszę je obcinać prawie przy ziemi. Jedynie Rubens rośnie u mnie jak na drożdżach i kwitnie jak piana.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
sylwia_slomc... 20:44, 18 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Dorotka podlewaj je miksturą czosnkowo nadmanganianową wiosną i będzie ok, ja tak robię, a też mi wcześniej chorowały
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:45, 18 lip 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
Basiu Clematisy niesamowitą robotę robią i tyle koloru dają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
basia3012 10:21, 19 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
sarenka napisał(a)
Kusi mnie żeby posadzić u siebie i u teściowej ( bo tam robię rabatę, właśnie brakuje mi czegoś wyższego na tył i jeszcze środek do obsadzenia).
Czy one lubią mieć mokro w korzeniach? Najchętniej bym wybrała bialy lub fiolet lub różowy ewentualnie bordowy- czy polecisz któreś które będą ładnie długo kwitły?


Tak Megi, one lubią wilgoć w korzonkach więc za roślinami wyższymi, z tyłu będzie im dobrze.
Ja mam prawie wszystkie powojniki włoskie,Viticella.
Z fioletowych to polecam Polish Spirit, jest bardzo bujny i baaardzo długo kwitnie.
Z białych to mam drugi rok White Prince Charles i zadziwił mnie bo bardzo obficie kwitnie. Więc też go polecam. Chociaż nie jest śnieżnobiały, lekko w fiolet wpada. Trochę wygląda jak brudny biały ale im dłużej kwitnie tym bardziej mi się podoba.
A z bordowych to polecam piękną Słowiankę. Ma duże kwiaty, jak na powojniki włoskie to bardzo duże. I bardzo długo i obficie kwitnie.
Zobacz je na zdjęciach, które wcześniej wstawiłam.

Megi, ja sadzę po 2 sztuki jednej odmiany w jednym podłużnym dołku.
Oczywiście dołek musi być i głęboki, około 50-60 cm i dobrze zasilony
obornikiem. Powojniki tak podobno lubią. Ja dawałam do dołków obornik.
Kupowałam je w sklepie internetowym. Jak będziesz chciała to na priv Ci napiszę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 10:24, 19 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
Dorota123 napisał(a)
U mnie clematisy często chorują, i muszę je obcinać prawie przy ziemi. Jedynie Rubens rośnie u mnie jak na drożdżach i kwitnie jak piana.


Dorotko, moje wielkokwiatowe też chorują. A włoskie nie. Może czasem jakiś pęd zasycha ale rzadko. Trzeba pewnie zastosować się do rady Sylwii i nadmanganianem potasu polewać je.
A czy Rubens to powojnik z grupy Montana?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 10:25, 19 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Dorotka podlewaj je miksturą czosnkowo nadmanganianową wiosną i będzie ok, ja tak robię, a też mi wcześniej chorowały


Sylwia, a jak robi się taką miksturę i czy teraz, latem też można ją stosować?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
sarenka 10:25, 19 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
basia3012 napisał(a)


Tak Megi, one lubią wilgoć w korzonkach więc za roślinami wyższymi, z tyłu będzie im dobrze.
Ja mam prawie wszystkie powojniki włoskie,Viticella.
Z fioletowych to polecam Polish Spirit, jest bardzo bujny i baaardzo długo kwitnie.
Z białych to mam drugi rok White Prince Charles i zadziwił mnie bo bardzo obficie kwitnie. Więc też go polecam. Chociaż nie jest śnieżnobiały, lekko w fiolet wpada. Trochę wygląda jak brudny biały ale im dłużej kwitnie tym bardziej mi się podoba.
A z bordowych to polecam piękną Słowiankę. Ma duże kwiaty, jak na powojniki włoskie to bardzo duże. I bardzo długo i obficie kwitnie.
Zobacz je na zdjęciach, które wcześniej wstawiłam.

Megi, ja sadzę po 2 sztuki jednej odmiany w jednym podłużnym dołku.
Oczywiście dołek musi być i głęboki, około 50-60 cm i dobrze zasilony
obornikiem. Powojniki tak podobno lubią. Ja dawałam do dołków obornik.
Kupowałam je w sklepie internetowym. Jak będziesz chciała to na priv Ci napiszę.

Dziękuję zaraz zapisze sobie nazwy obronił mam w workach zwykły od rolnika, przekompostowqny. Jesienią chyba przywiozę jeszcze i zoastwie żeby się przekompostowal
____________________
Magda W samym sloncu
basia3012 10:26, 19 lip 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9459
sylwia_slomczewska napisał(a)
Basiu Clematisy niesamowitą robotę robią i tyle koloru dają


Dzięki Sylwio. Gdyby nie róże, które wśród nich rosną to wcale nie trzeba byłoby do nich zaglądać.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies