Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:18, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:19, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:20, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:21, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483



Azalia japońska Ledikanense. Ma większe listki niż inne moje azalie.



Sesleria jesienna.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:24, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Tak było rano. Wieczorem było solidne podlewanie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:34, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Magleska napisał(a)
Basiu
ładnie z wiśnią
nieustannie podziwiam porządeczek na Twoich rabatach ślicznie masz


Madziu, dziękuję. Mam nadzieję, że wiśnia kiedyś będzie i grubsza i bardziej kulista.
Wiesz Madziu, lubię wokół siebie porządek, żle się czuję w bałaganie. Może dlatego u mnie tak w rządku roślinki rosną.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:01, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
Roocika napisał(a)
Basiu, bardzo ładnie u Ciebie, rozumiem wszystkie Twoje dylematy dotyczące rozsiewania się roślin. U mnie pesel jeszcze dość młody ale też o tym myślę, mnie szczególnie drażnią byliny, które muszę ciąć w sezonie jak szałwie czy przywrotniki, są ładne ale mnie to wkurza przy moich połaciach nie będę miała czasu na to, więc albo będzie leżeć niecięte albo będę musiała z takich roślin rezygnować.

Bergenie lubią ślimaki golasy, może to one

Na długą rabatę dałabym amanogawę ale widzę, że już decyzja podjęta i też będzie ładnie.

Fajną jesteś babcią, że wnukami się zajmujesz Po cichu zazdroszę takiej , z drugiej strony wiem ile jest pracy przy małych dzieciach...


Asiu, u mnie tych ślimaków nagich to pełno jest. Faktycznie to może one tak bergenię zjadły.
Jeśli chodzi o byliny na rabatach to ja mam takie podejście. Jeśli jest ich mało i rosną wśród krzewów np zimozielonych to ani nie będą za bardzo widoczne te suche badylce, o ile się ich nie sprzątnie. A także nie będą gołe rabaty przez kilka miesięcy w roku bo wiadomo byliny nie zdobią zimą i wczesną wiosną.
U mnie bylin jest mało. Mam tylko tawułki, zawilce japońskie, brunery, świecznice, paprocie, prymulki, jarzmianki i po 1 szt miesięcznicę i krwawnicę. Są ukryte wśród innych krzewów więc nie będą mnie raziły zimą i wiosną puste miejsca po nich.

Jeśli chodzi o babciowanie to wiesz Asiu, kocham moje wnuki nad wszystko. Zajmowałam się od momentu przejścia na wcześniejszą emeryturą moim pierwszym wnukiem. Potem trochę odciążyło mnie przedszkole. Potem urodziło się drugie dzieciątko. Mimo, że nie musiałam zajmować się moją wnusią bo dzieci już miały upatrzoną nianię to chciałam to robić. Wiadomo, że to obowiązek i trud. Ale buziak od wnuka czy wnusi wynagradza to wszystko z nawiązką.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:08, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
gogo napisał(a)
Basiu, szkoda sosny, ale rozumiem Twój "peselowy" dylemat, bo mam ten sam; co zrobić, duch młody, ciało już nie.
Ja moich 5 sosenek nie przycięłam drugi raz i zrobiły się puchate i wyższe, nie ogoliłam też jałowców i straciły wygląd "pająków".
Czekam na zdjęcie z wiśnią


Grażynko, cieszę się, że rozumiesz te peselowe dylematy.
I właśnie ten mój ogród ma być pod ten mój pesel.
Człowiek duchem góry by przenosił. A tak na co dzień to czasem zmęczenie ogarnia.
Ta sosna była bardzo ładna. Ale to była zwyczajna sosna a więc wiadomo jaka urosłaby bez cięcia. A że od północy i blisko okien to musiała być albo cięta w kulę albo wycięta w ogóle.
Ale rym się zrobił.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:15, 21 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9483
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Basiu

Wiem, że byłam przed wczoraj na twoim wątku i sie wpisywałam na temat czy posadzić coś w zamian sosny. I odradzam bo bez sosny też ładnie masz.
A tu czytam, że już coś posadziłam.
Już któryś raz tak mi się zdarzyło, że akceptuje wpis i guzik nie wchodzi.

Masz piękny zadbany ogród u mnie rozgardiasz nie wiem w co łapy włożyć.
Będę miała teraz trochę oddechu przykryliśmy oczko siatka i teraz to takie robótki.

Pozdrawiam


Elu, dziękuję za miłe słowa.
Elu, byłam u Ciebie i żadnego rozgardiaszu nie widziałam. Wprost przeciwnie. Bardzo masz piękny ogród. Taki dojrzały, bujny ale i romantyczny, zwiewny. Po prostu piękny.
Twój przedwczorajszy wpis u mnie nie pojawił się. Nie wiem czemu.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
BasiaLT 13:29, 22 wrz 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414

Świetnie wyglądają te "kosteczki" z jałowca. Pomysł rewelacyjny.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies