Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 21:26, 25 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
sylwia_slomczewska napisał(a)

A wiosną nie tniesz?
A i jeszcze jedno jak potem jesteś w stanie wybrać wszystkie resztki po cieciu z niego?


Raczej wiosną nie tnę. One nie rosną tak szybko, są już starsze. Jak wiosną wyglądają dobrze to nie ma co ciąć.
Cięłam latem(chyba czerwiec) i teraz. Teraz, bo miały już takie cienkie, młode gałązki.
Te gałązki, które leżą na jałowcach, na wierzchu to zgarniam albo zwykłą miotłą albo taką jakby pazurką ale nie taką ostrą, a taką z elastycznymi, metalowymi blaszkami. Zgarniam je na ulicę tj na chodnik i zamiatam. A w ogóle to niewiele ich spadnie, większość spada w głąb krzewów. Może można je ogrodowym odkurzaczem zbierać ale nie próbowałam. Ale może sprawdziłby się też.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 01:06, 26 wrz 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
basia3012 napisał(a)


Mąż nie wie jaki to typ. (?) Ale sprawdziłam, jest taki napis 94 CB, i duży napis Cobafer. I jeszcze jakieś napisy, cyfry ale trudno spamiętać. Ale jak trzeba to zrobię zdjęcie i prześlę.

Oj pamiętam Grażynko, miałam stracha z tym cięciem radykalnym jałowców. Nie wiedziałam czy oszpecę rośliny czy będzie OK. Ale teraz widzę, że jest to jedyny, tak prosty sposób na okiełznanie bujnie rosnących jałowców. I jest na razie dobrze. Chociaż jałowce co wiosnę mają takie pomarańczowe, galaretowate narośla, chorobę grzybową gruszy i jałowców. Chyba rdzę gruszy.


Basiu, dzięki, Cobafer to firma produkująca właśnie sprężarki
Przekazałam eMowi, chce najpierw spróbować tą co ma i będzie wiedział na czy stoi.

Moje jałowce w tym roku, o dziwo, nie miały tego grzyba, a grusza u sąsiada jest.
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Roocika 21:56, 26 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu Kochana, pamiętasz może na której stronie miałaś ten przyrząd do robienia kantów? Chciałam mojemu mężowi pokazać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 01:15, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Roocika napisał(a)
Basiu Kochana, pamiętasz może na której stronie miałaś ten przyrząd do robienia kantów? Chciałam mojemu mężowi pokazać


Ależ proszę bardzo, już szukam. Znalazłam, jest na str 276.
Pozdrowienia i powodzenia dla męża.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 12:38, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
basia3012 napisał(a)










Basiu przy okazji oglądania przyrządu eM zaczęłam oglądać wstecz powiedz mi co to za roślina ta żółta nie mogę się dopatrzeć bardzo efektowna smagliczka czy tojeść rozeslana a może jeszcze coś innego.

Przyrząd bardzo pomysłowy ostra tarcza to wszystko tnie.

Przywołuje twoja wiosnę
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Roocika 13:12, 27 wrz 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Dziękuję Basiu Mąż uruchomił proces myślowy, może nie będę musiała co pół roku zdjęcia pokazywać
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 22:55, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
ElzbietaFranka napisał(a)




Basiu przy okazji oglądania przyrządu eM zaczęłam oglądać wstecz powiedz mi co to za roślina ta żółta nie mogę się dopatrzeć bardzo efektowna smagliczka czy tojeść rozeslana a może jeszcze coś innego.

Przyrząd bardzo pomysłowy ostra tarcza to wszystko tnie.

Przywołuje twoja wiosnę


Elu, to żarnowiec. Ładnie kwitnie wiosną, nie sprawia kłopotów, nie choruje. Ja po kwitnieniu go przycinam. Rośnie bezproblemowo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:57, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Roocika napisał(a)
Dziękuję Basiu Mąż uruchomił proces myślowy, może nie będę musiała co pół roku zdjęcia pokazywać


Na pewno. Poradzi sobie i takie urządzenie Ci zmajstruje, że będzie samo kanciki robiło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:59, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Zdjęcia z wczoraj. Dzisiaj było pochmurnie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:00, 27 wrz 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies