Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 21:59, 18 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
anabuko1 napisał(a)

Aha i dlatego mamy jesienny ogród z kwitnącymi liliami.
Twoje są śliczne. I hortensje śliczne.


Właśnie tak, Aniu. Ale w przyszłym roku to już chyba nie dosadzę w lipcu. Bo gdzie?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Waclaw 00:02, 19 paź 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7171
basia3012 napisał(a)
Aniu, czy Twoja też taka jest?


cudo!
____________________
WacławPrzedogródek pod dębem
anpi 11:33, 19 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Basiu myślę, że ta Twoja lilia to nie Landini. Ma takie falowane brzegi płatków. Moja ma całkiem gładkie i jednak jest ciemniejsza, idąca bardziej w czerń.
Nie zostawiłaś sobie rachunku? Tam były nazwy. Kupowałaś w tym sklepie co polecała Dorotka? Mam do niego link. Może pokażą się u nich jeszcze te Twoje lilie, to rozpoznasz? Teraz takich nie ma, sprawdzałam bo są cudne przez te falowane płatki i ten kolor i też chętnie bym je kupiła. I są chyba z tych o większych kwiatach, bo Landini mają nieduże kwiaty.
Wstawiam Ci zdjęcie mojej, jak zechcesz to wykasuję.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
anpi 12:11, 19 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Chwalę jesienny wianuszek, ja się nie mogę jakoś zebrać do takich robótek. Ta dotychczasowa pogoda też nie sprzyjała. Liczę jeszcze na jakieś cieplejsze dni. Dziś słoneczko przebłyskuje, ale +10 stopni to dla mnie za mało Trawnik u mnie czeka na koszenie i kupa liści, ale też liczę, że zbierze kosiarka. Mam nadzieję, że nie będzie padało i trochę przeschną.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 19:59, 19 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
anpi napisał(a)
Basiu myślę, że ta Twoja lilia to nie Landini. Ma takie falowane brzegi płatków. Moja ma całkiem gładkie i jednak jest ciemniejsza, idąca bardziej w czerń.
Nie zostawiłaś sobie rachunku? Tam były nazwy. Kupowałaś w tym sklepie co polecała Dorotka? Mam do niego link. Może pokażą się u nich jeszcze te Twoje lilie, to rozpoznasz? Teraz takich nie ma, sprawdzałam bo są cudne przez te falowane płatki i ten kolor i też chętnie bym je kupiła. I są chyba z tych o większych kwiatach, bo Landini mają nieduże kwiaty.
Wstawiam Ci zdjęcie mojej, jak zechcesz to wykasuję.


Dzięki Aniu, chyba masz rację, to nie Landini.
Wiesz Aniu, przeszukałam w "kupionych" na Allegro od wiosny tego roku. Tam wyświetlają się i nazwy i ilustracje kupionych rzeczy. I żadne kupione lilie nie są takie jak te bordowe. Więc nie mogę dojść nazwy.
Wiosną kupowałam u dwóch sprzedających. U "Bogdan.. "i coś tam jeszcze, nie pamiętam. Jeszcze biorę pod uwagę, że mogłam zamówić inną odmianę a otrzymałam inną. Tak też bywa.
Nie kasuj tej pięknej lilii.
Za pochwałę wianuszka dziękuję.
U nas dzisiaj słoneczko ale chłodno. Byłam jednak z wnukami na spacerze. Zakończył się deszczem.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 20:39, 19 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Już chyba wiem Aniu co z tą moją bordową lilią jest. Szukałam i znalazłam bardzo podobną o nazwie Gran Tourismo.
Dorotka ma nosa. Ta lilia jest trudna do przezimowania więc chyba należy ją wykopać lub zaryzykować i zostawić ale chociaż trochę nakryć.
Tak wygląda Gran Tourismo.
https://florexpol.eu/lilie/6252-lilia-orientalna-gran-tourismo.html

A tak wygląda moja



Wydaje mi się, że podobne.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:06, 19 paź 2020


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8151
Tak Basiu, po porównaniu też wydaje mi się, że to jest ta lilia. A orientalne, piszą, że gorzej zimują. Teraz dylemat, czy zaryzykować i zostawić dobrze okrywając, czy wykopać. A masz gdzie przechować w temp4-5 stopni? Ile masz sztuk. Może zrobić na dwa sposoby?
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 19:17, 20 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
anpi napisał(a)
Tak Basiu, po porównaniu też wydaje mi się, że to jest ta lilia. A orientalne, piszą, że gorzej zimują. Teraz dylemat, czy zaryzykować i zostawić dobrze okrywając, czy wykopać. A masz gdzie przechować w temp4-5 stopni? Ile masz sztuk. Może zrobić na dwa sposoby?


Dziękuję Aniu. Mam te lilie chyba w trzech miejscach. I też tak pomyślałam, że jedną " kupkę" zostawię na próbę a drugą wykopię. Żal byłoby mi stracić taką ładną lilię. Nie miałam nigdy takiego koloru. Zawsze białe i różowe.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Gardenarium 07:41, 29 paź 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Byłam, szukałam miejsca na mur, ale chyba rzeczywiście nie ma gdzie...Pozdrawiam Basiu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
basia3012 14:09, 29 paź 2020


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Gardenarium napisał(a)
Byłam, szukałam miejsca na mur, ale chyba rzeczywiście nie ma gdzie...Pozdrawiam Basiu.


Dzięki Danusiu, bardzo dziękuję za odwiedziny.
No tak, nie za bardzo mam gdzie taki klimatyczny murek postawić. Niestety. Jakoś inaczej ten mój ogród jest urządzony. Ale jest jak jest. I tak go lubię. Ale taki murek to byłoby coś.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies