Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

BasiaLT 14:04, 11 sty 2021


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Ogród po pierzynką ślicznie się prezentuje.
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
gogo 01:51, 13 sty 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, pięknie Ci pobieliło ogród, bardzo lubię te śniegowe czapeczki na gałęziach i iglakach
U mnie też biało
Renifer w szaliku i posypany śniegiem boski
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Milka 07:01, 13 sty 2021


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
basia3012 napisał(a)


Tak, tak Irenko śnieg jest potrzebny dla roślin i dla nas też bo jaśniej jest.

No straszą mrozami, więc jak masz śnieg, to ogród zabezpieczony.
Ja za zimą nie przepadam, wole jak jest ciut powyżej zera.
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
beamilusia 10:50, 25 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Basiu. Jestem częstym gościem w Twoim ogrodzie, chociaż się nie ujawniam. Obserwuję Twoje zmagania ogrodowe od początku. Jesteś bardzo pracowitą osobą, sadzisz, przesadzasz, zdobisz pięknymi detalami i Twój ogród przeszedł sporą metamorfozę. Podziwiam donice własnoręcznie wykonane (chronisz je przed mrozem, czy stoją zimą na zewnątrz? ). Podcięłaś iglaki na ulicy przed ogrodzeniem, zagęściły się, fantastycznie wyglądają, takie uporządkowane przedpłocie. Szafka wykonana rękoma Twojego m przepiękna, bardzo gustowna zdobi Twój taras. Narzędzia ogrodnicze masz bardzo pomysłowo powieszone na wieszakach, nie trzeba ich szukać, kiedy są potrzebne w ogrodzie. Pomysł z żywopłocikami z cisa też trafny. Sadziłaś takie malutkie sadzonki, a już je widać pod śniegiem. Szybko urosną. Lubię niskie żywopłoty. Udał się Tobie pomysł z późnym sadzeniem lilii.Pięknie jesienią kwitły, widok niespotykany o tej porze roku. I chyba mogę Cię nazwać Królową powojników. Przepięknie rosną u Ciebie, zdobią właściwie ulice i cieszą widokiem przechodzących obok Twojej posesji (wiem, bo sama się nimi zachwycam ). Pozdrawiam serdecznie, Basiu.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Magleska 19:39, 25 sty 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18380
Basiu w końcu nadrobiłam i u Ciebie

pięknie przedstawiłaś ogród w zimowej odsłonie
brzozowy renifer mnie też zachwycił
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
basia3012 22:42, 25 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
BasiaLT napisał(a)
Ogród po pierzynką ślicznie się prezentuje.


Dzięki Basieńko, też taki lubię.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:43, 25 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
gogo napisał(a)
Basiu, pięknie Ci pobieliło ogród, bardzo lubię te śniegowe czapeczki na gałęziach i iglakach
U mnie też biało
Renifer w szaliku i posypany śniegiem boski

Dzięki Grażynko.
Już część dekoracji schowana. Ale renifer jeszcze stoi.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:07, 25 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
beamilusia napisał(a)
Witaj Basiu. Jestem częstym gościem w Twoim ogrodzie, chociaż się nie ujawniam. Obserwuję Twoje zmagania ogrodowe od początku. Jesteś bardzo pracowitą osobą, sadzisz, przesadzasz, zdobisz pięknymi detalami i Twój ogród przeszedł sporą metamorfozę. Podziwiam donice własnoręcznie wykonane (chronisz je przed mrozem, czy stoją zimą na zewnątrz? ). Podcięłaś iglaki na ulicy przed ogrodzeniem, zagęściły się, fantastycznie wyglądają, takie uporządkowane przedpłocie. Szafka wykonana rękoma Twojego m przepiękna, bardzo gustowna zdobi Twój taras. Narzędzia ogrodnicze masz bardzo pomysłowo powieszone na wieszakach, nie trzeba ich szukać, kiedy są potrzebne w ogrodzie. Pomysł z żywopłocikami z cisa też trafny. Sadziłaś takie malutkie sadzonki, a już je widać pod śniegiem. Szybko urosną. Lubię niskie żywopłoty. Udał się Tobie pomysł z późnym sadzeniem lilii.Pięknie jesienią kwitły, widok niespotykany o tej porze roku. I chyba mogę Cię nazwać Królową powojników. Przepięknie rosną u Ciebie, zdobią właściwie ulice i cieszą widokiem przechodzących obok Twojej posesji (wiem, bo sama się nimi zachwycam ). Pozdrawiam serdecznie, Basiu.


Beatko, dziękuję za odwiedziny u mnie. Bardzo się cieszę, że moje poczynania ogrodowe się podobają. I tyle komplementów. Też serdecznie za nie dziękuję. Ja lubię pracę w ogrodzie. Lubię sadzić, przesadzać. Jak coś mi nie pasuje to staram się to zmienić tak aby było dobrze. Gdy już mi się podoba to jestem zadowolona.
Lubię też różne dekoracje ogrodowe. Nie wymagają troski a zdobią otoczenie domu przez cały rok.
Beatko donice stoją cały rok na dworze. Ile będą mogły zdobić otoczenie to niech sobie stoją. A potem zobaczymy. Jak się rozpadną to trzeba pewnie zamówić nowe. Albo posadzić krzewy na rabaty. Tylko gdzie, jak już trochę tłoczno.

Posadzenie jałowców przy ulicy uważam za dobry pomysł. Nie są pracochłonne, wytrzymują suszę, nie trzeba co tydzień kosić jak trawnik. A teraz jak są przycięte to nawet schludnie i ładnie wyglądają. Cięcie pewnie będzie raz w roku.

Gorzej z powojnikami. One lubią w upały być podlane. Ale dwa węże się łączy i podlewa. Trudno, wpakowałam się w powojniki więc teraz trzeba to robić. Te powojniki na szczęście nie chorują. To nie są wielkokwiatowe tylko powojniki włoskie.

Beatko, może my jesteśmy sąsiadkami?
Serdecznie dziękuję za odwiedziny. Pozdrawiam i zdrówka życzę w ten trudny czas.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:10, 25 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9448
Magleska napisał(a)
Basiu w końcu nadrobiłam i u Ciebie

pięknie przedstawiłaś ogród w zimowej odsłonie
brzozowy renifer mnie też zachwycił


Madziu, dziękuję za odwiedziny.
Brzozowy reniferek jest pocieszny. Nawet mój wnuk go "ujeżdzał". Łatwy do zrobienia, przyjemny do patrzenia. Chyba rym się zrobił, tak niechcący.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 12:07, 27 sty 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Basiu. Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie. Pytałaś o cesarskie korony i liliowce. Szachownice cesarskie nie sprawiają mi problemów uprawowych, albo ich nie widzę, ponieważ mam ich dużo i nawet, kiedy jakaś cebula nie zakwitnie, nie widzę dużej różnicy. Liliowce lubię za ich kształty, kolory, obfitość kwitnienia. Wiecej napisałam u mnie. Miłego dnia, Basiu.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies