Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 00:22, 28 sty 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
beamilusia napisał(a)
Witaj Basiu. Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie. Pytałaś o cesarskie korony i liliowce. Szachownice cesarskie nie sprawiają mi problemów uprawowych, albo ich nie widzę, ponieważ mam ich dużo i nawet, kiedy jakaś cebula nie zakwitnie, nie widzę dużej różnicy. Liliowce lubię za ich kształty, kolory, obfitość kwitnienia. Wiecej napisałam u mnie. Miłego dnia, Basiu.


Dzięki Beatko za odpowiedź. Tak jak napisałam u Ciebie, planuję dosadzić kilka koron cesarskich do tych już posadzonych. Jest tam słońce więc może im będzie tam pasowało. A dla liliowców muszę poszukać innego słonecznego miejsca. Nie będzie z tym łatwo ale myślę, że latem jak pojawią się kły lilii to będę wiedziała gdzie jest jeszcze miejsce na pomarańczowe lilie. Bo właśnie taki kolor chciałabym wprowadzić do ogrodu. Dla rozweselenia. Bo mam tylko biel i róż hortensji, zieleń liści oczywiście, trochę żółci też w liściach, no i trochę koloru od lilii. Średnio z tym kolorem.
Pozdrawiam ciepło Beatko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Dorota123 12:59, 29 sty 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Widzę, że i u Ciebie była dostawa śniegu, u mnie zdecydowanie więcej. Nie pamiętam ile lat temu mieliśmy tyle śniegu, że aż mąż odśnieżał całe podwórko, naszą boczną drogę 2x pługiem odśnieżali.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
beamilusia 19:20, 01 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj, Basiu wieczorem. Polowałam dzisiaj na ptaszki, oczywiście tylko z aparatem. W ogrodzie biało, toteż ptaszki przylatują cały dzień do karmnika i wyjadają, co znajdą.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 19:26, 01 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witam serdecznie, Basiu. Pewnie u Ciebie też sporo śniegu i temperatury ujemne.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 19:41, 01 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Basiu, przepraszam, że tak piszę do Ciebie, ale trochę się zagalopowałam i wstawiłam u Ciebie moje zdjęcia, teraz to muszę naprawić .
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 19:52, 01 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Dzisiaj uwieczniłam na zdjęciach moich gości przylatujących do karmnika. Nawet nie wiedziałam, że aż takie różne ptaki do mnie przylatują. Pierwszy raz widziałam chyba ziębę. Przy rozpoznawaniu posiłkowałam się książką, bo nie jestem specjalistką z ornitologii. Pozdrawiam serdecznie, Basiu.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 20:02, 01 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Pozdrawiam serdecznie, Basiu
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
beamilusia 20:09, 01 lut 2021


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Basiu, przepraszam, ale zajrzałam do Ciebie a potem się zagalopowałam i moje posty z ptakami wstawiłam do Ciebie, zamiast do mnie. Teraz to jakoś naprawiłam. Przepraszam, że tak piszę fragmentami. Jutro pokażę u siebie, co upolowałam aparatem, a dzisiaj pozdrawiam Cię serdecznie.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
basia3012 00:57, 02 lut 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9452
Beatko, uśmiałam się serdecznie z Twojej pomyłki. A wiesz dlaczego? Bo mnie przydarzyło się to już chyba ze 3 razy. I to na dodatek 1 raz u szefowej. Oglądałam Jej piękny ogród a potem zaczęłam wstawiać w jej wątku zdjęcia mojego ogrodu i dopiero Sylwia napisała do mnie" wstawiasz zdjęcia u szefowej". Trochę się przestraszyłam bo wiadomo szefowa ale jakoś uszło mi to.
Dziękuję za odwiedziny.
Zapraszam częściej. Jutro zobaczę u Ciebie ptaszki.
Pozdrawiam ciepło chociaż zimowo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 01:13, 02 lut 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8139
Basiu, u Ciebie porządeczek jak zwykle, nawet śnieżek nie narozrabiał i przykrył wszystko delikatnie i równiutko U mnie jest go tyle, że trawy wyłożone, gałęzie krzewów pochylone, tuje rozczochrane. A kilkukrotne odśnieżanie odśnieżarką i łopatą utworzyło wielkie nasypy i zaspy śnieżne.
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies