Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 23:18, 23 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
UlaB napisał(a)
Basiu, gdzies mi mignęło, że te malutkie cisy wokół Twojego trawnika to Hicksii? Myslisz ze da sie je utrzymać na niską obwódke? Szukam właśnie odmiany na niskią obwodkę rabat przy wejsciu, bo na buksy sie obraziłam. widziałas gdzies niską obwódkę z Hicksii? Znalazłam jakieś odmiany naturalnie niższe, ale nadal sie waham co wybrac.
Piękne masz lilie, W ogole cały ogród jest bardzo urokliwy.


Tak Ulu, ta obwódka jest z Hicksii. Nie widziałam z tej odmiany obwódki. Tak sobie sama wymyśliłam.
Nie wiem czy uda się utrzymać niską obwódkę ale jeśli będzie się cięło to chyba tak. Wiesz Ulu ja nawet nie zastanawiałam się nad tym, że można takiego niskiego żywopłotu wokół trawnika ni utrzymać w ryzach. Ale wiesz, mogę się mylić.
Jeśli masz na oku jakąś inną odmianę rosnącą nisko to może warto ją posadzić. Sama nie wiem.
Żeby tak kogoś się poradzić?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:43, 23 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
sylwia_slomczewska napisał(a)
Lilie piękne zapach dookoła na pewno, ale sałata wymiata


Wiesz Sylwia, tak będę sadziła sałatę co roku. Bardzo mi się spodobało, że jest i ładnie i pożytecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:49, 23 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Magleska napisał(a)
Basiu pospacerowałam szał lilii -jake masz piękne odmiany
Ślicznie masz


Dzięki Madziu. Tych lilii to faktycznie się nazbierało. Chyba aż za dużo. Ale tak to jest jak się wciąż dokupuje i dokupuje.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
UlaB 13:47, 24 lip 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Basiu, u mnie Hicksi i Hilli rosną juz jakis ladnych kilka lat, hicksi z 10 na pewno, tez tne ale generalnie to duze cisy. Zamowilam wczoraj na próbę odmiane Farmen - u mnie to krotki kawalek żywoplociku, wiec nie potrzebowalam bardzo duzo sadzonek. Wzielam tez na testy Annę - zobacze czy faktycznie ladnie sie kulkuje
Pozdrawiam
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
basia3012 16:34, 25 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
UlaB napisał(a)
Basiu, u mnie Hicksi i Hilli rosną juz jakis ladnych kilka lat, hicksi z 10 na pewno, tez tne ale generalnie to duze cisy. Zamowilam wczoraj na próbę odmiane Farmen - u mnie to krotki kawalek żywoplociku, wiec nie potrzebowalam bardzo duzo sadzonek. Wzielam tez na testy Annę - zobacze czy faktycznie ladnie sie kulkuje
Pozdrawiam


Wiesz Ula, ja nawet nie myślałam, że Hicksii to duże rośliny. Czy jak będę je cięła nisko, około 35 cm to to będzie OK?
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
UlaB 17:09, 25 lip 2021

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Żebym wiedziała to bym Cie nie pytała czy widziałas u kogos utrzymane tak nisko hicksii
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Alija 21:29, 25 lip 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
basia3012 napisał(a)






Twoje lilie są przepiękne, a powojniki to jakaś magia po prostu.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
gogo 23:08, 25 lip 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
Basiu, zaczarowałaś mnie widokiem przepięknych lilii, faktycznie trochę ich przybyło
Powojnikami zachwycam się niezmiennie, a sałata to coś niesamowitego
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
basia3012 23:03, 26 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
UlaB napisał(a)
Żebym wiedziała to bym Cie nie pytała czy widziałas u kogos utrzymane tak nisko hicksii


Trochę dałaś mi do myślenia, Ulu. Ten żywopłocik ma być około 30x30 cm. Nie wiem jak ten cis będzie się sprawował w takim czymś niskim.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:08, 26 lip 2021


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9553
Alija napisał(a)


Twoje lilie są przepiękne, a powojniki to jakaś magia po prostu.


Alu, powojniki w tym roku są nie za obfite. Chyba upały i mała ilość wody jest przyczyną. Ja rzadko je podlewam bo muszę dwa zestawy węży połączyć i to jest trochę kłopotliwe. Poza tym korzenie już chyba poszły dosyć głęboko i woda z nawozem może do nich nie dociera?
Lilie to tak, w tym roku pięknie kwitną i pachną.
Dziękuję Alu za miłe słowa.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies