Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 21:51, 08 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:57, 08 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482




I koniec spaceru.



Dzisiaj zdjęcia robiłam w trzech turach, z problemami. Pierwszy raz przerwałam z powodu rozładowanej baterii. Drugi raz z powodu braku miejsca na karcie.
Trzy razy wychodziłam do robienia zdjęć. Dlatego jest dużo zdjęć powtarzających się i w ogóle tyle ich napstrykałam.

Dziękuję za wspólny spacer wytrwałym.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 05:59, 09 maj 2022


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9554
Widzę że pięknie kwitnie ten czerwony Chyba większość z tych niskich masz wczesne, u mnie tylko dwa wczesne, reszta koniec maja- czerwiec kwitnie.
Basiu czy nie zrobiłaś takiego błędu że przed karłowymi posadziłaś te wielkie? Chyba będą je zasłaniać jak podrosną? Zamień miejscami

o tu np


trawa w skrzynkach chyba nie wyschnie, chyba że będziesz mieszać i przewracać. Powinna być podsuszona bo inaczej się zbryla .
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Roocika 08:12, 09 maj 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)





Wiosną intensywne kolory są bardzo potrzebne, w końcu to zastrzyk energii.

Basiu, co to za krzew z taką łuszczącą się korą?

Przypomnij mi proszę jaki tutaj krzew rośnie pod domem?

basia3012 napisał(a)




____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 10:24, 09 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
mirkaka napisał(a)
Widzę że pięknie kwitnie ten czerwony Chyba większość z tych niskich masz wczesne, u mnie tylko dwa wczesne, reszta koniec maja- czerwiec kwitnie.
Basiu czy nie zrobiłaś takiego błędu że przed karłowymi posadziłaś te wielkie? Chyba będą je zasłaniać jak podrosną? Zamień miejscami

o tu np


Trawa w skrzynkach chyba nie wyschnie, chyba że będziesz mieszać i przewracać. Powinna być podsuszona bo inaczej się zbryla .


Trawę będę więc mieszała, dziękuję za przypomnienie.Faktycznie trawa potrafi w kompoście się zbrylać.
Ten duży rh to jest posadzony za małymi tylko zdjęcie zrobiłam zza niego czyli z tyłu.
Chciałam zrobić lepsze zdjęcie więc weszłam głęboko w rabatę. Taki psikus.

Dzięki Mirko za odwiedziny i rady.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 10:43, 09 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
Roocika napisał(a)

Wiosną intensywne kolory są bardzo potrzebne, w końcu to zastrzyk energii.

Basiu, co to za krzew z taką łuszczącą się korą?

Przypomnij mi proszę jaki tutaj krzew rośnie pod domem?





Asiu, ten krzew z łuszczącą się kora to kolkwicja. Bardzo ładnie będzie wkrótce kwitła na biało różowo. I dosyć długo kwitnie. Jest to krzew, którego nie atakują ani robaki ani grzyb. Polecam bardzo.
A ten przed domem to jakaś odmiana kaliny, bardzo wczesna, intensywnie pachnąca. Ją czasami mszyca atakuje ale niewiele. Liście tej odmiany są grubsze, często na zimę zostają na krzewie. Żadnego grzyba u niej nigdy nie zauważyłam.
Dzięki Asiu za odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
beamilusia 11:57, 10 maj 2022


Dołączył: 30 gru 2011
Posty: 718
Witaj Basiu. Napracowałaś się tej wiosny przygotowując stanowiska pod sadzenia kwasolubnych azalii i różaneczników, ale efekty już widać. Roślinki kwitną i zdobią ogród. Podziwiam Twoje pierwiosnki, pięknie, obficie pokazały kwiaty. I ten porządek u Ciebie mnie zawstydza. Trawnik zielony pięknie wygląda. Ja na swoim dopiero wczoraj przeprowadziłam wertykulacje, teraz poczekam na odnowę rudych miejsc kilka tygodni. pozdrawiam serdecznie, Basiu.
____________________
Pozdrawiam Beata - Ogród...
SlonecznyOgrod 12:00, 11 maj 2022


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
basia3012 napisał(a)






Basiu co to za ładne drzewko masz ?
____________________
DarciaSłoneczny Ogród
basia3012 21:53, 11 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
SlonecznyOgrod napisał(a)


Basiu co to za ładne drzewko masz ?


Darciu, to wiąz Jackline Hiller czy jakoś tak podobnie. Mogłam przekręcić nazwę.
Dziękuję za odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:28, 11 maj 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9482
beamilusia napisał(a)
Witaj Basiu. Napracowałaś się tej wiosny przygotowując stanowiska pod sadzenia kwasolubnych azalii i różaneczników, ale efekty już widać. Roślinki kwitną i zdobią ogród. Podziwiam Twoje pierwiosnki, pięknie, obficie pokazały kwiaty. I ten porządek u Ciebie mnie zawstydza. Trawnik zielony pięknie wygląda. Ja na swoim dopiero wczoraj przeprowadziłam wertykulacje, teraz poczekam na odnowę rudych miejsc kilka tygodni. pozdrawiam serdecznie, Basiu.


Beatko, masz rację wczesną wiosną napracowałam się. Chciałam zdążyć posadzić te rh i azalie do gruntu przed kwitnieniem. Stały u mnie w kartonach chyba od stycznia-lutego. Niektórym podmarzły pąki i teraz je usuwam. Ale już posadzone. Uff.
Pierwiosnki bardzo lubię. Te, które rosną dookoła trawnika to uznaję za zimozielone bo nie tracą listków zimą. Przynajmniej tej zimy nie straciły. Mam trochę pierwiosnków ząbkowanych to wczesną wiosną ich nie widać.
Dzięki za odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies