Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:50, 22 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:51, 22 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:52, 22 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427




____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:56, 22 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Dziękuję i pozdrawiam odwiedzających.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Magleska 23:41, 22 cze 2022


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18273
Basiu pospacerowałam na dobranoc u Ciebie
co tu nowego napisać .....bo ,że pięknie ,elegancko ,czyściutko ,to już zawsze piszę .....

śliczniutko
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Roocika 09:08, 23 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu, czy mogłabyś mi napisać jak odmłodzić, podzielić bergenię. Ta moja zrobiła się brzydka, leżą na ziemi gołe kłącza. Chciałam ją odmłodzić i podzielić na więcej roślinek, a boję się, że ją "zepsuję".

U Ciebie zawsze jest elegancko

Buziaki
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 14:38, 23 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Roocika napisał(a)
Basiu, czy mogłabyś mi napisać jak odmłodzić, podzielić bergenię. Ta moja zrobiła się brzydka, leżą na ziemi gołe kłącza. Chciałam ją odmłodzić i podzielić na więcej roślinek, a boję się, że ją "zepsuję".

U Ciebie zawsze jest elegancko

Buziaki


Wiesz Asiu, ja napiszę Ci jak ja odmładzałam.
Robiłam to na jednej rabacie wczesną wiosną gdy zobaczyłam co dzieje się z nią po zimie. A na tej trójkątnej, przy schodach to też gdy było chłodno, jakieś 2-3 tygodnie temu.
Wybierałam pędy z ładnymi listkami, 1-2 listki, pędy skracałam do zdrowej tkanki i powstawała sadzonka z listkiem i krótkim ale zdrowym pędem. I wsadzałam ten zdrowy pęd do ziemi i tyle.
Sadziłam też kawałki pędów do ziemi, takie bez listka ale jakoś nie zauważyłam aby wyrosły z nich listki ani korzonki.
Teraz Asiu zrobiło się gorąco to nie wiem jak będą się ukorzeniały ale może w jakimś zacienionym miejscu można spróbować. Potem sobie przesadzisz w miejsce dla nich przeznaczone.
Dzisiaj tnę bukszpany, tylko te które są w cieniu. Nie wiem czy to dobry termin na ich cięcie.

Pozdrawiam Asiu, pa.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 14:40, 23 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Magleska napisał(a)
Basiu pospacerowałam na dobranoc u Ciebie
co tu nowego napisać .....bo ,że pięknie ,elegancko ,czyściutko ,to już zawsze piszę .....

śliczniutko


Madziu wiem, że trudno coś u mnie napisać bo ten mój skrawek ziemi taki mały i wciąż pokazuję to samo. Ale ważne, że mnie odwiedzasz.
Pozdrawiam Madziu, zdrówka kochana życzę.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 14:45, 23 cze 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
basia3012 napisał(a)


Wiesz Asiu, ja napiszę Ci jak ja odmładzałam.
Robiłam to na jednej rabacie wczesną wiosną gdy zobaczyłam co dzieje się z nią po zimie. A na tej trójkątnej, przy schodach to też gdy było chłodno, jakieś 2-3 tygodnie temu.
Wybierałam pędy z ładnymi listkami, 1-2 listki, pędy skracałam do zdrowej tkanki i powstawała sadzonka z listkiem i krótkim ale zdrowym pędem. I wsadzałam ten zdrowy pęd do ziemi i tyle.
Sadziłam też kawałki pędów do ziemi, takie bez listka ale jakoś nie zauważyłam aby wyrosły z nich listki ani korzonki.
Teraz Asiu zrobiło się gorąco to nie wiem jak będą się ukorzeniały ale może w jakimś zacienionym miejscu można spróbować. Potem sobie przesadzisz w miejsce dla nich przeznaczone.
Dzisiaj tnę bukszpany, tylko te które są w cieniu. Nie wiem czy to dobry termin na ich cięcie.

Pozdrawiam Asiu, pa.


Dzięki Basiu, chciałam ukorzeniać do doniczek i zostawić w cieniu Zobaczę czy się wyrobię
Denerwuje mnie ta moja bergenia, wygląda okropnie, może jej nie zabiję
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
basia3012 23:51, 23 cze 2022


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9427
Roocika napisał(a)


Dzięki Basiu, chciałam ukorzeniać do doniczek i zostawić w cieniu Zobaczę czy się wyrobię
Denerwuje mnie ta moja bergenia, wygląda okropnie, może jej nie zabiję


Moja po zimie też wyglądała okropnie. Teraz już się zbiera.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies