Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 22:22, 20 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312
Roocika napisał(a)
Basiu, u nas zimniej to bergeniom liście padają. Ja w ubiegłym roku opitolilam swoją do zera i wypuściła nowe. W tym roku też chyba tak zrobię, bo liście leżą.


Wiesz Asiu, wcześniejsze zimy nie były wcale łagodniejsze a jednak u mnie bergenie po zimie wstawały i rosły. Rok temu (po raz pierwszy, od lat) bergenie po zimie leżały. I w tym roku to samo. Też postanawiam je obciąć.
A ja myślałam, że bergenie to rośliny nie do zabicia.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 22:24, 20 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312
Dorota321 napisał(a)
Basiu nie masz jeszcze wiosny?


No takiej jak u Ciebie Dorotko to nie mam. Jakieś tam pojedyncze przebiśniegi i krokusiki się pojawiają. I to wszystko.
Pozdrawiam.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kasiek 21:34, 21 mar 2023


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Im bardziej chcialam miec bergenie, tym marniejsze one u mnie byly...Zrezygnowalam z nich, nic na sile...Moze kiedys sprobuje jeszcze raz bo piekne sa
____________________
Bawarka
basia3012 22:03, 21 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312
Kasiek napisał(a)
Im bardziej chcialam miec bergenie, tym marniejsze one u mnie byly...Zrezygnowalam z nich, nic na sile...Moze kiedys sprobuje jeszcze raz bo piekne sa

Lubiłam bergenie za ich bezproblemowość. Ale okazało się, że tak nie jest. Coś im dolega.
Dzięki za odwiedziny.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
ElzbietaFranka 00:12, 22 mar 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13748
Mam bergenie od samego początku ogrodu. Na początku kwitły później zaprzestały więc zaczęłam je rozsadzać. Korzenie po pół metra długie pokroilam i powsadzalam do ziemi. Wyrosły piękne. I taki. Sposobem mam ich sporo.
Ale przy oczku zima trzymały się dobrze mimo większych mrozów. Teraz w innym miejscu leżą. Dolne liście tak samo jak w zeszłym roku paskudne.
W zeszłym roku oberwałam dolne liście i były piękne przez lato aż do grudnia. Później sflaczały.

Może za mało czegoś mają muszę poczytać.
Jednak nie zrezygnuje z bergenii mają piękne lśniące liście przez cały sezon.
Dzisiaj kupiłam o czerwonych liściach.
Ciemierniki twoje ładnie rosną w doniczkach.
Jak tylko będzie cieplej posadzę do gruntu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
basia3012 21:05, 22 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312
ElzbietaFranka napisał(a)
Mam bergenie od samego początku ogrodu. Na początku kwitły później zaprzestały więc zaczęłam je rozsadzać. Korzenie po pół metra długie pokroilam i powsadzalam do ziemi. Wyrosły piękne. I taki. Sposobem mam ich sporo.
Ale przy oczku zima trzymały się dobrze mimo większych mrozów. Teraz w innym miejscu leżą. Dolne liście tak samo jak w zeszłym roku paskudne.
W zeszłym roku oberwałam dolne liście i były piękne przez lato aż do grudnia. Później sflaczały.

Może za mało czegoś mają muszę poczytać.
Jednak nie zrezygnuje z bergenii mają piękne lśniące liście przez cały sezon.
Dzisiaj kupiłam o czerwonych liściach.
Ciemierniki twoje ładnie rosną w doniczkach.
Jak tylko będzie cieplej posadzę do gruntu.


Z bergeniami u mnie to samo. Jeszcze trochę poczekam, potem oberwę te zwiędnięte liście. Pewnie wypuszczą nowe.
Zastanawiam się czy one nie są zalewane wodą z oczka. Oczko nie ma przelewu więc jesienią jak pada deszcz woda się wylewa i zalewa bergenie. Potem mróz ten nasiąknięty grunt zmrozi i może tu jest przyczyna?
Cieszę się, że ciemierniki ładnie rosną.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Agatorek 00:14, 26 mar 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 12871
basia3012 napisał(a)


Wiesz Asiu, wcześniejsze zimy nie były wcale łagodniejsze a jednak u mnie bergenie po zimie wstawały i rosły. Rok temu (po raz pierwszy, od lat) bergenie po zimie leżały. I w tym roku to samo. Też postanawiam je obciąć.
A ja myślałam, że bergenie to rośliny nie do zabicia.


Można spokojnie obcinać im liście. Moja mama ma ogromne okazy i zawsze tak robiła.

Jak sadziłam u siebie, to oberwał mi sie kawałek korzenia. Zrobiłam jak Ela i wsadziłam do ziemi, i mam dodatkową sztukę
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
basia3012 23:48, 26 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312
Dzisiaj pochodziłam po ogrodzie z aparatem. Padał trochę deszcz, czasem zaświeciło słonko. W marcu jak w garncu.

Oto wiosna na Warmii.







Trawa czeka na wertykulację. A może na areację? Sama nie wiem na co czeka. Poziomki wyszły już z ukrycia.

____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:51, 26 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 23:53, 26 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9312






____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies