Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

basia3012 21:55, 10 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
Alija napisał(a)
Basiu, u Ciebie biało, a u mnie już bez śniegu, dziś cały dzień padał deszcz, ale z tą pogodą to nic nie wiadomo,
jest bardzo nieprzewidywalna.


Tak Alu, pogoda jest nieprzewidywalna. Wczoraj pochowałam sanki i łopaty do odśnieżania. Wydawało mi się, że już śnieg nie spadnie. A tu po 12 godzinach śniegu mnóstwo.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:57, 10 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
sylwia_slomczewska napisał(a)
U Was zimowo u nas barowo dzisiaj było Choć u nas początkiem tygodnia też było bielutko, ale tylko do południa się utrzymało

U Was Sylwia, na południu to całkiem inny świat.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 23:10, 10 mar 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8105
Mój eM też sprzęt zimowy zatargał na koniec piwnicy. A rano było bialutko! Na szczęscie słoneczko szybko uporało się ze śniegiem i cały dzień był pogodny, nawet +16!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 11:58, 11 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
anpi napisał(a)
Mój eM też sprzęt zimowy zatargał na koniec piwnicy. A rano było bialutko! Na szczęscie słoneczko szybko uporało się ze śniegiem i cały dzień był pogodny, nawet +16!


My nie mieliśmy takiego pomocnika. Trzeba było wczoraj wyciągnąć łopaty i odśnieżać.
Śnieg nadal leży i to gruba warstwa. Na termometrze teraz 0 stopni. Biało wszędzie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 17:35, 18 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
Zawsze się Basiu zachwycam tymi jałowcami za płotem, jak je sprzątacie po cięciu? Ty czy mąż je tnie?
Przynajmniej psy się nie załatwiają pod płotem
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 22:59, 18 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
mirkaka napisał(a)
Zawsze się Basiu zachwycam tymi jałowcami za płotem, jak je sprzątacie po cięciu? Ty czy mąż je tnie?
Przynajmniej psy się nie załatwiają pod płotem


Ja je tnę, ręcznymi nożycami do żywopłotu. Po cięciu trochę potrząsam i one spadają do wnętrza. A chodnik to wiadomo, miotła.
Dzięki Mirko za odwiedziny.

U nas dzisiaj pogodnie było. Sadziłam azalie wielkokwiatowe. Dzisiaj u siebie, jutro sadzę u mamy.
Mam trochę rzeczy do zrobienia w ogrodzie. Ciemierniki u mnie też maja brzydkie liście. Muszę je wyciąć. I paprocie leżą po zimie.
A bergenia to wygląda tak jak rok temu, zwiędnięte liście. Czy mam je obciąć? Rok temu to niektóre wykopałam. Miały czarne kłącza.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
mirkaka 16:04, 19 mar 2023


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9498
U mnie w bergeniach siedziały opuchlaki, wszystkie wiele lat temu wywaliłam, ale stare liście obcinałam, a młode dopiero były ładne.
Już sadziłaś Twój ogród robi się różanecznikowy Wielkokwiatowe lubią słońce, i po kwitnieniu obrywaj im przekwitłe kwiatostany, żeby nasion nie zawiązywały, to się lepiej rozkrzewią i lepiej będą kwitnąć
Za cięcie jałowców za płotem co roku Cię podziwiam
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
basia3012 16:19, 19 mar 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9426
mirkaka napisał(a)
U mnie w bergeniach siedziały opuchlaki, wszystkie wiele lat temu wywaliłam, ale stare liście obcinałam, a młode dopiero były ładne.
Już sadziłaś Twój ogród robi się różanecznikowy Wielkokwiatowe lubią słońce, i po kwitnieniu obrywaj im przekwitłe kwiatostany, żeby nasion nie zawiązywały, to się lepiej rozkrzewią i lepiej będą kwitnąć
Za cięcie jałowców za płotem co roku Cię podziwiam


Też planuję bergeniom obciąć stare liście. Zobaczymy czy się zbiorą do rośnięcia. Czy u mnie też są opuchlaki? Ciekawe. Może pogrzebię trochę w ziemi to sprawdzę.
Moje rh i azalie jeszcze malutkie ale mam nadzieję na ich ładny wzrost.
Pozdrawiam Mirko bardzo ciepło.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Roocika 07:51, 20 mar 2023


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Basiu, u nas zimniej to bergeniom liście padają. Ja w ubiegłym roku opitolilam swoją do zera i wypuściła nowe. W tym roku też chyba tak zrobię, bo liście leżą.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Dorota321 11:40, 20 mar 2023


Dołączył: 28 wrz 2021
Posty: 860
Basiu nie masz jeszcze wiosny?
____________________
W moim małym ogródeczku cz. II ***W moim małym ogródeczku cz.I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies