Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Basi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Basi

Anda 06:03, 06 kwi 2023


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33561
Basiu, ślicznie zielono. Czekam na kwitnienie Twoich rodków, będzie szał
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kordina 09:15, 06 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
basia3012 napisał(a)


Bożenko, na bogato to mamy zimna, lodu i nawet śniegu, U nas to nie to co na południu. Inny świat.
A ta sentencja ma nas rozbawić. Na ogrodzie trzeba się uśmiechać.


Basiu to prawda, ale równocześnie masz takie nasadzenia zimozielonych, że one tworzą wiosnę na bogato no i pąki rododendronów, ja w końcu też z północy
Dopiero zaczęłam dbać o zimozielone w moim ogrodzie. Jak tu nie mieszkałam, to zima w ogrodzie mnie nie dotykała, dopiero jak mieszkam to widzę pustkę zimową (same byliny), a u Ciebie bogato w zieleń
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
basia3012 14:18, 06 kwi 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9547
Kordina napisał(a)


Basiu to prawda, ale równocześnie masz takie nasadzenia zimozielonych, że one tworzą wiosnę na bogato no i pąki rododendronów, ja w końcu też z północy
Dopiero zaczęłam dbać o zimozielone w moim ogrodzie. Jak tu nie mieszkałam, to zima w ogrodzie mnie nie dotykała, dopiero jak mieszkam to widzę pustkę zimową (same byliny), a u Ciebie bogato w zieleń


Masz rację Bożenko, jeśli w ogrodzie jest dużo bylin a mało zimozielonych to zimą pustawo jest. Ja chyba dwa lata temu przeszłam się po ogrodzie zimą i wyłapałam takie miejsca, które były za puste, za duży kawał ziemi był pusty. I wtedy zaplanowałam dosadzenie w te miejsca zimozielonych.
Wciąż dążymy do takiego stanu, który będzie nas cieszył, podobał się więc wciąż zmieniamy nasz ogród, dopieszczamy go. Ostatnio w jednym z wątków przeczytałam, że to jest właśnie dowód na istnienie nieskończoności. Nieustanna praca nad naszymi ogrodami.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 14:20, 06 kwi 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9547
Anda napisał(a)
Basiu, ślicznie zielono. Czekam na kwitnienie Twoich rodków, będzie szał


Dzięki Ewo, też czekam na ten szał. Albo chociaż na taki malutki szałek.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Kordina 17:05, 06 kwi 2023


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4749
Jaki zbieg okoliczności , to był właśnie mój wpis a tak ze swojego doświadczenia co polecałabyś za zimozielone właśnie? Co się u Ciebie sprawdziło? Jakiej wysokości najlepiej kupować rośliny? Żeby od pierwszego wejrzenia już jakoś wyglądały?
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Joku 20:38, 06 kwi 2023


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12179
basia3012 napisał(a)


Kolejny agrest.



[


Podziwiam twoje agresty, stoją na baczność. Mój kolejny znowu chyli się ku ziemi.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
basia3012 21:20, 06 kwi 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9547
Kordina napisał(a)
Jaki zbieg okoliczności , to był właśnie mój wpis a tak ze swojego doświadczenia co polecałabyś za zimozielone właśnie? Co się u Ciebie sprawdziło? Jakiej wysokości najlepiej kupować rośliny? Żeby od pierwszego wejrzenia już jakoś wyglądały?


Bożenko, ja ostatnio w te puste miejsca sadziłam cisy, które będę cięła w kulę( po przejściach z ćmą, bukszpany są już na czarnej liście). Ale pewnie można też i inne zimozielone. Cisy dosyć szybko zagęszczają się i jest w miarę szybko jako takie wrażenie krzewu. Kupowałam takie cisy około 40 cm, chyba odmiany Hicksii ale nie jestem pewna.
Powodzenia Bożenko.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
basia3012 21:22, 06 kwi 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9547
Joku napisał(a)


Podziwiam twoje agresty, stoją na baczność. Mój kolejny znowu chyli się ku ziemi.


Jolu, on chyba jest przywiązany do kijka.
Ale tak poza tym to dostał polecenie, że ma ładnie i prosto stać więc stoi. Posłuch musi być.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
anpi 22:07, 06 kwi 2023


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8191
basia3012 napisał(a)





Nawet zającowi ręce opadają patrząc na tą pogodę, na kolejny śnieg. Przygotowany jak my z łopatką i kwiatkami do sadzenia, a tu dalej zima...

Basiu, życzę radosnych Świąt i ciepełka wiosennego ze słoneczkiem!!!: D
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
basia3012 23:36, 06 kwi 2023


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9547
anpi napisał(a)

Nawet zającowi ręce opadają patrząc na tą pogodę, na kolejny śnieg. Przygotowany jak my z łopatką i kwiatkami do sadzenia, a tu dalej zima...

Basiu, życzę radosnych Świąt i ciepełka wiosennego ze słoneczkiem!!!: D


Dokładnie tak Aniu, zimno i zimno.
Aniu, również spokojnych i zdrowych świąt życzę. Ciepełka po świętach również.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies