Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

popcorn 12:50, 31 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Agatko, siej już
Moja papryka 3 tygodnie posiana i na ciepłym parapecie i ni chu chu ona strasznie długo kiełkuje. A im ładniejsza urośnie Ci w domu, tym więcej strąków zbierzesz w sezonie.
Jak bedzie miała z 10 cm uszczykuję wierzchołek i daję jej się rozkrzewić. I w maju do gruntu, nawet w połowie maja - z nią się nie ma co spieszyć.

powodzenia
____________________
Mój nowy ogródek
kitek81 13:06, 31 sty 2018


Dołączył: 22 sty 2013
Posty: 8117
Czyli jutro sieję paprykę
dziś już widziałam, że pelargonie wykiełkowały
____________________
Kasia- Działka wkoło Lubczyka :)
AgataP 13:13, 31 sty 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
popcorn napisał(a)
Agatko, siej już
Moja papryka 3 tygodnie posiana i na ciepłym parapecie i ni chu chu ona strasznie długo kiełkuje. A im ładniejsza urośnie Ci w domu, tym więcej strąków zbierzesz w sezonie.
Jak bedzie miała z 10 cm uszczykuję wierzchołek i daję jej się rozkrzewić. I w maju do gruntu, nawet w połowie maja - z nią się nie ma co spieszyć.

powodzenia


muszę mentalnie przygotować Mamę na działania ogrodowe u niej w domu
____________________
Z Pszenicznej...
popcorn 13:18, 31 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
hihi

u mnie kiełkują poziomki i stipa. Werbena i papryka ni chu chu. I na razie tyle na parapecie. Też z pomidorami się przeniosę do Mamy, ale to jeszcze ponad miesiąc
____________________
Mój nowy ogródek
Monia81 13:25, 31 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
Witaj poprzedniego wątku na pewno nie dam radę nadrobić, ale z tym już będę na bieżąco fajnie, że udało się i będziesz miała miejsce na rozmnażanie roślinek i na warzywka pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
popcorn 13:30, 31 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Monia, hej, też się cieszę

Chciałabym poprzedni wątek zamknąć też w rzeczywistości, bo póki co jadę w marcu ogarniać ogródek pozimowo... ech.
____________________
Mój nowy ogródek
BKosimkArt 13:34, 31 sty 2018


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
I ja jeszcze z papryka i pomidorami zwlekałam... muszę nadrobić.
Za to petunie zaczynają kiełkować.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Monia81 13:43, 31 sty 2018


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 7922
popcorn napisał(a)
Monia, hej, też się cieszę

Chciałabym poprzedni wątek zamknąć też w rzeczywistości, bo póki co jadę w marcu ogarniać ogródek pozimowo... ech.



Jak będę miała hosty do podziału to chętnie się podzielę piwonie też mam, ale niestety nie w takim kolorze..., ale jakbyś chciała mam też rozchodniki, liatrę, marcinki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
popcorn 14:07, 31 sty 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Basia, na pomidory jeszcze sporo za wcześnie, paprykę siej

Monia, Ty masz tyyyyle miejsca jeszcze do zagospodarowania! sadź u siebie! Chyba że będziesz wyrzucać, to nie wyrzucaj

buziaki!

____________________
Mój nowy ogródek
UlaB 16:59, 31 sty 2018

Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 2002
Karola, ja mam te stare klasyczne pełne piwonie, jeszcze od mojego dziadka wykopane - białą, jasnorózową i ciemny róż. Jesli sie upomnisz to Ci je ukopię, tylko na to jest czas po kwitnieniu, wręcz wczesna jesienią. Szkoda ze wczesniej nic nie pisałaś - w listopadzie przesadzałam jeden krzaczor, mogłam Ci juz wtedy oddzielić kawałek kłącza.
____________________
rabaty "charytatywne" w pracy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies