Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Warzywa i poletko pod przyszły ogród na pożyczonej ziemi :)

renatamama3 09:36, 02 lut 2018


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Karola ,jak ja budowałam ,to od słupa trzeba było się odsunąć 16 metrów .
Ten pierwszy i drugi to ten sam tylko cena spadła i ciut posprzątane .
Czernichów ładny jest ,córa moja chodzi tam do szkoły ,trzy autobusy do Krk jeżdżą w tym dwa co raz na godzinę ,busy chyba 2 ,na koniach można pojeździć ,pizzeria ,cukiernia ,Lewiatan ,centrum ,kwiaciarnie chyba dwie .
Zawsze można tylko na początek pomalować i jakieś drobne remonty zrobić i mieszkać ,jakbyś miała tak jak piszesz w Krakowie wynajmować (ceny za 2 pokoje ) ponad 1 tys + opłaty i to raczej w Hucie .
Moja kumpela 3,5 pół roku temu kupiła stary dom chyba lata 80 ,w niektórych pomieszczeniach wylewek nie było ,bez ocieplenia ,pustak ,eternit na dachu ,okna do wymiany .Okna wymieniła ,co roku po 2-3 ,pokój córce jednej zrobili ,sypialnie zrobili ,i 2 starszym córką razem pokój ,zrobili sami wszystko .Na kolejne prace czekają ,kuchnia ,salon ,klatka schodowa (beton ) ,balkony beton ,ocieplenie ,zmiana dachu ,ogrodzenie ,mają jedną pensję ,no i 500 + na dwójkę .Kupiła ten dom dlatego ,że może mieszkać i remontować ,na wykończony nowy stać ją nie było ,płacą kredyt ,mieszkali w wynajmowanym w Bochni ,ale syn na studia ,córa do L0 plastycznego sobie wymyśliła ,i jak podliczyli ich bursy ,dojazdy ,obiady ,plus ich wynajam ,woleli tu coś kupić.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
renatamama3 09:45, 02 lut 2018


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
Jeśli kupisz tą działkę czy dom ,musisz się liczyć z uwiązaniem ,wożenia na ten przestanek ,moi mają na jeden 900 metrów i też często marudzą ,szczególnie jak przed szkołą idzie na przestanek o 6,30 bo ma trening. Sąsiedzi wożą swoje ,a najstarsze kupili auto.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
popcorn 09:52, 02 lut 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Renatko, dzięki czytam, szukam zobaczymy.
Mieszkać gdzie mam i wolę tu niż w jakiejś starej chałupie gdzie o szystko musiałabym sama zadbać. Wolę pooszczędzać i zbudować nowy, kiedyś.

To że dowozy bolą, to już wiem, tu też robię za taksówkę ale mam Rodziców i Mama czasem mnie wyręczy i na basen z Młodą pojedzie czy na tańce podrzuci.

Pusta działka, chyba że ten kamienny dom spuści z tonu
____________________
Mój nowy ogródek
renatamama3 10:47, 02 lut 2018


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
A ,u rodziców nie ma możliwości ,zagospodarować np. .strychu ,dobudować ,dokupić kawałek 2-3 ary ziemi ?
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
popcorn 10:52, 02 lut 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Nie chcę to stary dom, szkoda inwestować moim zdaniem. W ogrodzie stoi ojca warsztat. I tak się muszą tego pozbyć. Widoków zero, smog, sąsiedzi dookoła, ciasno, nie ma czym oddychać.
Mogłabym tu zostać, parter mam dla siebie, wyczyścić mury do żywego i zrobić po swojemu, nawet z nowymi instalacjami. Ale ogrodu brak, skrawki ukradłam zamiast trawnika, o produkcji roślinnej zapomnij.
Zresztą jak się popieprzy z pracą to nie ma ambitniejszych miejsc, wcale. Więc do pracy w Krakowie połowa drogi z miejsca które znalazłam...
____________________
Mój nowy ogródek
11:50, 02 lut 2018
Nowy wątek ...dotarłam i ja ))

Widzę, że masz wielu doradców i wiele rozterek jednocześnie. Ja jestem przeciwnikiem metody na siłę ...daj sobie oddech ...a na pewno znajdziesz to czego szukasz. Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości czy ale ...odpuść poczekaj Dobrych wyborów życzę.

popcorn 12:07, 02 lut 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Justyno, i pewnie masz rację

też sobie daję luz ryć gdzie mam, aż za wiele miejsca za chwilę wiosna, 46 dni wg licznika Magdy

to miejsce mnie urzekło, a uzmysłowiłam sobie to dopiero jak zniknęło ogłoszenie i pomyślałam że sprzedane. Obejrzawszy w międzyczasie pewnie kilkadziesiąt działek w necie i rozpatrzywszy usytuowanie, plusy i minusy, plus kilka działek na żywo.

Zobaczymy
____________________
Mój nowy ogródek
12:22, 02 lut 2018
popcorn napisał(a)
Justyno, i pewnie masz rację

też sobie daję luz ryć gdzie mam, aż za wiele miejsca za chwilę wiosna, 46 dni wg licznika Magdy

to miejsce mnie urzekło, a uzmysłowiłam sobie to dopiero jak zniknęło ogłoszenie i pomyślałam że sprzedane. Obejrzawszy w międzyczasie pewnie kilkadziesiąt działek w necie i rozpatrzywszy usytuowanie, plusy i minusy, plus kilka działek na żywo.

Zobaczymy


no widzisz to może najpierw naciesz się z tym co aktualnie dostałaś od losu
popcorn 12:26, 02 lut 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
____________________
Mój nowy ogródek
renatamama3 13:55, 02 lut 2018


Dołączył: 26 sie 2012
Posty: 5071
A byłaś na tej działce ?
Ja chyba 3 lata szukałam ,z tym że u mnie jest jeden problem interesują mnie tylko Bielany ,tu co kupiłam mam do tych Bielan 1 km ,ale cały czas czuję że to nie to ,chodź to była jedyna działka do której coś poczułam ,pewnie przez las.Ja u rodziców już się dusiłam.
____________________
Ogród przy lesie - początek 2012/2013
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies