Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 09:35, 23 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)


To o te koperkowe liście pytałaś wiosną? Nie pamiętałaś co Ci wyrosło. Właśnie się dokształcam - to krótkowieczna bylina kwitnąca w drugim roku z palowym korzeniem. Bardzo mi się podoba, gdzie nasiona kupiłaś? Nie jest o nie łatwo. Wysiewałaś w domu?

Tak właśnie o nie. Nasiona kupiłam dawno temu z jakiejś strony internetowej i nie pamiętałam której. Nasion też nie od razu wysiewałam. Przypomniałam sobie o nich po roku, wysiałam je i w pierwszym roku pojawiła się rozeta liści. Przez zimę nie wszystkie przeżyły i w tym roku została jedna sadzonka i ona zakwitła. Naprawdę zdjęcia nie oddadzą jej lekkości. Liści prawie nie widać tylko świecące czerwone kwiaty. Nie będę ich ścinać, poczekam może się rozsieje. Myślę, że fajnie by wyglądał z werbeną patagońską.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 13:15, 23 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czekam na efekty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 09:26, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
U mnie zakwitła magnolia.

Kwitną Alstromerie. Długo za nimi chodziłam i wreszcie je mam.

Jedyna dalia, którą będę przechowywać. Generalnie kończę z daliami, tylko tę zamierzam zostawić.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 09:43, 24 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Jak pelargonni ze względu na zapach nie toleruję, to taką na rabacie mogłabym mieć

Susan zamiast ponowniego kwitnienia, na razie wchodzi u mnie w fazę grzyba
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 09:51, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Jak pelargonni ze względu na zapach nie toleruję, to taką na rabacie mogłabym mieć

Susan zamiast ponowniego kwitnienia, na razie wchodzi u mnie w fazę grzyba

Wiesz u mnie ten rok też nie najlepszy. Choruje prawie wszystko. Od róż do bylin. Róże chore miałam już na początku czerwca! Mam nadzieję, że dojdą do siebie na drugi rok. Nawet nie mam jak zrobić jakiegokolwiek oprysku, bo u mnie cały czas wiatr i zapowiadane deszcze lub burze.
Ja uwielbiam pelargonie. Dla mnie to najlepsza rabatówka. Kwitnie długo, zawsze ma kwiaty i nic jej nie je. Muszę tylko zmodyfikować jej wysiew, bo te moje z siewu jednak kwitną dość późno!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:14, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Penstemon superbus kupiony na Gardenii

Penstemon heterophyllus Catherine de la Mare


Penstemon barbatus siany z nasion
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:17, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Penstemon barbatus siany z nasion



____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 10:19, 24 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125

Penstemon heterophyllus Catherine de la Mare - zupełnie jakbym za mało niebieskości i fioletów miała - takiego chętnie jeszcze bym na rabatę wsadziła
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 10:21, 24 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Barbatus ma fantastyczny kolor mocno przypomina szałwię, gdzie nasiona wynajdujesz?
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 10:22, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)

Penstemon heterophyllus Catherine de la Mare - zupełnie jakbym za mało niebieskości i fioletów miała - takiego chętnie jeszcze bym na rabatę wsadziła

Gosia to zdjęcia poglądowe dla dziewczyn zainteresowanych penstemonami. One teraz nie kwitną. Te zdjęcia są z początku czerwca.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies