Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 10:29, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Barbatus ma fantastyczny kolor mocno przypomina szałwię, gdzie nasiona wynajdujesz?

Krążę po necie i wynajduję nasiona. Często nic z wysiewu nie wychodzi więc jak coś wyjdzie i jeszcze ładnie zakwitnie, to dopiero niespodzianka! Przykładowo wczesną wiosną kupiłam na e bayu w USA nasiona szałwii meksykańskiej, która jest cudna i nie do dostania w Europie. Wysiałam i nic nie wzeszło. Tyle zachodu było z ściągnięciem nasion i wielkie NIC!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 10:36, 24 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Właśnie, wyczytałam że i barbatus nie powtarza z nasion cech rośliny matecznej.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 10:43, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)
Właśnie, wyczytałam że i barbatus nie powtarza z nasion cech rośliny matecznej.

Ten barbatus to odmiana Twizzle . Nasiona oznaczone jako F1.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 10:53, 24 lip 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Piękne pentsemony wszystkie mi się podobają
Jak będziesz miała siewki to jestem chętna, różowy podobny to tego Ewy.
Roż i ciemny fiolet mi się najbardziej podoba
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
daszum 16:43, 24 lip 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
violaskom napisał(a)

Danusiu cieszę się, że podoba Ci się mój ogród. Wiesz, z tym doradzaniem to u mnie kiepsko, bo sama popełniam masę błędów i wiecznie coś przesadzam. Ballerina i Poppy Rose mają takie same kwiatostany i taką samą budowę krzaka, więc powinny jak najbardziej do siebie pasować. Jednak Poppy Rose ma specyficzną, taką makową czerwień i bardzo ciężko połączyć ją z różem. Co prawda Ballerina jest bladoróżowa prawie biała, ale jednak ten róż przebija. Akurat te trzy róże, które wymieniłaś nie łączyłabym ze sobą. Wsadziłabym je tylko razem, tzn 2 Angele blisko siebie, i 2 szt bukavu też razem. Bukavu też ma specyficzny kolor i mimo to, że zaliczana jest do róż czerwonych dla mnie jest ona bardziej różowa. Na dole na zdjęciu pokazuję Ci przykład różu, który pasuje do Bukavu. Nie wiem, czy moja odpowiedź choć trochę Ci pomogła. Wieczorem pobuszuję u Ciebie na wątku i zobaczę jakie masz nasadzenia.



Viola dziękuję, jak najbardziej Twoja odpowiedź mi pomogła.
Na zdjęciach wydawało mi się, że Poppy Rose wbrew nazwie jest bardziej buraczkowa niż czerwona.
Mam problem z tą Balleriną, w zeszłym roku kupiłam 7 szt w konkretne, częściowo zacienione miejsce. Wyrosły wielkie i kwitły całe lato, ale z powodu mocno kolczastych pędów musiałam je przesadzić.Teraz rosną w słońcu, są niższe i prawie białe, ale mają nieodpowiednie towarzystwo.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
Gosiek33 17:48, 24 lip 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Ten barbatus to odmiana Twizzle . Nasiona oznaczone jako F1.



F1 czyli roślina płodnych nasion już nie wytworzy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
violaskom 18:02, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



F1 czyli roślina płodnych nasion już nie wytworzy

A jeśli już wytworzy, to będą odbiegać od rośliny matecznej i nasiona będą znacznie słabsze. Zostawiłam na nim kłosy i na razie nasion nie widzę. Ewa podała super stronkę o penstemonach ( u Helen- Hortensjowo) i tam jest informacja o uprawie i rozmnażaniu penstemonów. Przejrzałam na razie pobieżnie, ale widziałam rozdział o rozmnażaniu.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 19:24, 24 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A powiedz mi, jaka masz ziemie i jak czesto podlewasz rabaty?
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 19:26, 24 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
violaskom napisał(a)

Gosia to zdjęcia poglądowe dla dziewczyn zainteresowanych penstemonami. One teraz nie kwitną. Te zdjęcia są z początku czerwca.

Wlasnie sie dziwilam, ze chyba masz jakies inne penstemony. Ten niebieski tez mi sie spodobal
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 19:52, 24 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kasiu ziemia u mnie gliniasta wymieszana z piaskiem. Pod jednoroczne rabatowe mają wymieszane z ziemią kwiatową z worków. Mam linię kroplującą, ale w tym roku jest nie włączona. Pada na tyle, że wystarczy lub podlewam ręcznie. Każda roślina lubi inaczej, a linia i tak nie idzie pod każdą roślinę. Oczywiście Em nie może się nadziwić, po co ten cały system jak i tak biegam z konewkami.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies