Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

anabuko1 07:11, 25 lip 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
violaskom napisał(a)



Doczekałam się Amistad


Masz cudne lilie ,jezowki.
A co to jest na tych pierwszych zdjęciach kwitnących na pomaranczowo z ciemnymi liśćmi? ?
Pięknie wygląda
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
KasiaBawaria 09:09, 25 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
A takie jezowki juz dwuletnie, czesto podlewasz? Mam podobna ziemie i dziwie sie, ze nie wytrzymuja bez wody dluzej niz kilka dni.
Na swoja red fortune jeszcze czekam- jest w pakach. A ze byla cienizna z niej w maju, to scielam o 1/4 i dlatego troche opozniona jest.
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 09:17, 25 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)
A takie jezowki juz dwuletnie, czesto podlewasz? Mam podobna ziemie i dziwie sie, ze nie wytrzymuja bez wody dluzej niz kilka dni.
Na swoja red fortune jeszcze czekam- jest w pakach. A ze byla cienizna z niej w maju, to scielam o 1/4 i dlatego troche opozniona jest.

Jeżówek to specjalnie nie podlewam, tak przeciętnie raz w tygodniu jak jest susza. Czy Ty też ścinasz byliny wiosną? Ja potrzebowałam sadzonki do rozmnażania i bałam się je pobrać by nie osłabić kwitnienia, a tu teraz słyszę, że ścinacie specjalnie. Wow ile materiału do rozmnażania!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Helen 09:27, 25 lip 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Penstemon barbatus cudowny i cały ogród też. Renia ma rację, że nikt chyba nie ma tylu kwiatów u siebie. Bardzo ładnie to wygląda
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 09:30, 25 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Penstemon barbatus cudowny i cały ogród też. Renia ma rację, że nikt chyba nie ma tylu kwiatów u siebie. Bardzo ładnie to wygląda

Czy to Tobie podobała się u mnie bordowa knautia?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 09:34, 25 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anabuko1 napisał(a)

Masz cudne lilie ,jezowki.
A co to jest na tych pierwszych zdjęciach kwitnących na pomaranczowo z ciemnymi liśćmi? ?
Pięknie wygląda

Heliopsis helianthoides var. scabra "Bleeding Hearts"
Wysiewa się, ale liście już są zielone a kwiaty żółte.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 10:03, 25 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
violaskom napisał(a)

Jeżówek to specjalnie nie podlewam, tak przeciętnie raz w tygodniu jak jest susza. Czy Ty też ścinasz byliny wiosną? Ja potrzebowałam sadzonki do rozmnażania i bałam się je pobrać by nie osłabić kwitnienia, a tu teraz słyszę, że ścinacie specjalnie. Wow ile materiału do rozmnażania!

U siebie scinam wszystko- kupuje jedna rosline danej odmiany a w przyszlym roku juz dziele lub pobieram sadzonki Wychodze z zalozenia ze im sie wiecej tnie tym zdrowsze i bardziej kompaktowe rosliny
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 10:16, 25 lip 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)

U siebie scinam wszystko- kupuje jedna rosline danej odmiany a w przyszlym roku juz dziele lub pobieram sadzonki Wychodze z zalozenia ze im sie wiecej tnie tym zdrowsze i bardziej kompaktowe rosliny

Jeżówki też dzielisz? Bo chyba jeżówek nie przycinasz?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
KasiaBawaria 10:26, 25 lip 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Jezowek nie dziele, bo chce miec miejsce na nowe odmiany
____________________
Zapraszam na kawe
nyna76 10:33, 25 lip 2020


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1680
violaskom napisał(a)

Heliopsis helianthoides var. scabra "Bleeding Hearts"
Wysiewa się, ale liście już są zielone a kwiaty żółte.



Violu- piękny ten słoneczniczek. Liście są bordowe a potem zielenieją, tak?
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies