Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Kokesz 08:12, 30 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
U mnie Stella też nie kwitnie, wygląda jakby kot się na niej wylegiwał taka jakaś klapnięta kępa...
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
KasiaBawaria 10:33, 30 cze 2021


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
violaskom napisał(a)



Wspaniale to tutaj wyglada
____________________
Zapraszam na kawe
violaskom 11:02, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



Co za bogactwo barw

Już masz tak kwitnące jeżówki!?

Gosia ten rok jest bardzo dziwny. Dużo roślin kwitnie nie w tym czasie, co zawsze. Krzewuszki, pysznogłówki z różami.
Tego nigdy u mnie nie było.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
nyna76 11:04, 30 cze 2021


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1686
Widziałam tę ścianę kwiecia na żywo... Jest przepiękna !
____________________
Ania Działeczka-spełnianie zielonych marzeń (wielkopolska,Poznań)
violaskom 11:10, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)


Podobnie wyglądał w ubiegłym roku klon strzępiastokory, nic mu nie robiłam i teraz jest w dobrej kondycji

możesz podpisać te róże


Niezwykle jaką już pełnię lata masz w ogrodzie


Czy wymyśliłaś jakiś pomarańczowy kwiat kwitnący czerwiec/lipiec do jakiś 60/70 cm wysokości?

Gosia edytowałam zdjęcia i wstawiłam opisy. Akurat ta pierwsza to La Villa Cotta, pod nią Augusta Louise.
La Villa Cotta też ma inny kolor w tym roku. Zawsze była bardziej pomarańczowa, w tym roku więcej ma różu.
Jeśli chodzi o pomarańcz w ogrodzie to postawiłam na liliowce, lilie, alstromerie i dzielżan. Próbowałam też z jeżówkami, ale żadna z tych Orange nie była dość pomarańczowa. W ubiegłym roku miałam też z nasion aksamitkę wysoką 60-70 cm pomarańczową. W tym roku jej nie wysiewałam.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:15, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)

Też bardzo to połączenie mi się podoba. To moje ulubione zestawienie tegoroczne. Szkoda tylko, że pochłonęły borówkę amerykańską. To kocimiętka Wildcat i dzwonek kremowy Loddon Anna. W ubiegłym roku były znacznie niższe, a w tym roku mają ok 150 cm.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:17, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kasya napisał(a)
Obłędnie kwiatowo
Tez jestem za tym żeby roze podpisać

Edytowałam i wstawiłam podpisy.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:25, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)

Viola, czy dobrze myślę, że tutaj przerabiałaś kształt rabat?
Ładnie tu masz.

Tak, ta środkowa rabata była przerabiana. Z nią było najmniej problemu. Gorzej z tymi z mojej doświadczalni i z tą pod domem. Jeżówki kwitną bardzo nierówno. Teraz kwitnie w całości Supreme Cantalupe i Marmalade. Z tych jeżówek co kupowałyśmy w ubiegłym roku, nie wiem czy w ogóle coś będzie. Są bardzo mizerne, pąków na nich nie widzę. Zresztą dużo z nich wypadło. Twoje Cleopatry zapowiadają się świetnie. Mają dużo pączków. Jeszcze raz dziękuję.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:31, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)
Wiola wprost nie do uwierzenia że można mieć tak pięknie kwitnący ogród.
Narzekałaś wiosna, że ci nie rośnie, że zimno a tu taki wybuch kwiecia.
Róże w tym roku wyjątkowo kwitną. Takie byle jakie były po zimie i długo stały w miejscu, a tu masz tak się odwdzięczają.

Te petunie białe sama bym też tak chciała, ale raz wysialam i mi 2 szt wzeszły więc już nie ryzykuje.
Przepięknie

Dzięki Ela. Róż mam dużo i nawet jak nie wszystkie zakwitną na 100%, to zawsze jest coś do pokazania. Na pogodę narzekałam wiosną, bo masę nowych roślin potraciłam bezpowrotnie. Padły mi begonie i koleusy, a tak się dobrze zapowiadały. Petunie wysiewam, bo to najłatwiejsze kwiaty do wysiewu i kwintą całe lato.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:35, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
ElzbietaFranka napisał(a)




Wiola a co to za roślina niebieska na ostatniej focie powyżej liliowców.
Dlaczego u mnie liliowce nie za bardzo kwitną. Co im dajesz że u ciebie tak pięknie Stelle kwitną.

Liliowce chyba lubią glinę, tak myślę, bo u mnie wszystkie liliowce rosną dobrze i w cale o nie jakoś szczególnie nie dbam. Czasami sypnę trochę nawozu, ale na pewno nie robię tego co rok.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies