Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 11:40, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
U mnie Stella też nie kwitnie, wygląda jakby kot się na niej wylegiwał taka jakaś klapnięta kępa...

Z tym kotem, to możesz mieć rację. Mój kot uwielbia atakować wszystkie kępy roślin i traw a Stellę wprost uwielbia. Skakał na nią i całym ciałem się na niej kładł. Teraz jak kwitnie i jest większa tego nie robi. Bardziej pasowała mu taka mniejsza równa kępka. Ale jak widać na kwitnienie to nie miało wpływu. Ile lat ma Twój liliowiec? Mój przez pierwsze 2 lata też nie miał za dużo kwiatów.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:42, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
KasiaBawaria napisał(a)


Wspaniale to tutaj wyglada

Kasiu dziękuję. Na bieżąco jestem u Ciebie w ogrodzie i wiem że masz cudnie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:43, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
nyna76 napisał(a)
Widziałam tę ścianę kwiecia na żywo... Jest przepiękna !

Jesteś jeszcze na wakacjach? Byłaś w Hortulusie?
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosiek33 13:06, 30 cze 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
violaskom napisał(a)

Gosia edytowałam zdjęcia i wstawiłam opisy. Akurat ta pierwsza to La Villa Cotta, pod nią Augusta Louise.
La Villa Cotta też ma inny kolor w tym roku. Zawsze była bardziej pomarańczowa, w tym roku więcej ma różu.
Jeśli chodzi o pomarańcz w ogrodzie to postawiłam na liliowce, lilie, alstromerie i dzielżan. Próbowałam też z jeżówkami, ale żadna z tych Orange nie była dość pomarańczowa. W ubiegłym roku miałam też z nasion aksamitkę wysoką 60-70 cm pomarańczową. W tym roku jej nie wysiewałam.



Teraz już wiem dlaczego te róże wpadły mi w oko
Po zimowych zawirowaniach La Villa Cotta zakwitła 2 kwiatami, Augusta ma ze 30 cm ale pączki zawiązała - jak dobrze popatrzeć u Ciebie co te róże potrafią ! I kolor kwiatów faktycznie w tym roku i u mnie bardziej z różowymi fragmentami

Trudno z tym pomarańczem trafić w odpowiedni czas, nawet Ty nie możesz się dopasować - a może nagietki pomarańczowe wysokie do 70 cm, tylko czy będą stać? niby do późnej jesieni mają kwitnąć
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
anabuko1 13:29, 30 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
violaskom napisał(a)

Ania to przetacznik ząbkowany Venice Blue. Normalnie to on rzadko kwitnie razem z różami i liliowcami ale w tym roku u mnie wszystko jest pomieszane.

Dzięki .
Śliczny ci on jest
Wszystko u ciebie takie kolorowe, piękne,bajeczne
Z przyjemnością obejrzałam sobie wszystkie zdjęcia,rośliny,,rabaty
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
violaskom 14:02, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosiek33 napisał(a)



Teraz już wiem dlaczego te róże wpadły mi w oko
Po zimowych zawirowaniach La Villa Cotta zakwitła 2 kwiatami, Augusta ma ze 30 cm ale pączki zawiązała - jak dobrze popatrzeć u Ciebie co te róże potrafią ! I kolor kwiatów faktycznie w tym roku i u mnie bardziej z różowymi fragmentami

Trudno z tym pomarańczem trafić w odpowiedni czas, nawet Ty nie możesz się dopasować - a może nagietki pomarańczowe wysokie do 70 cm, tylko czy będą stać? niby do późnej jesieni mają kwitnąć

Z tymi nagietkami dałaś mi do myślenia. Ja nigdy nie miałam nagietków i nigdy ich nie wysiewałam, więc nie wiem czego się po nich spodziewać na rabacie. Ale to dobry pomysł. Jak będą gdzieś jeszcze do kupienia w tym roku, to wzięłabym je na próbę.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:03, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
anabuko1 napisał(a)

Dzięki .
Śliczny ci on jest
Wszystko u ciebie takie kolorowe, piękne,bajeczne
Z przyjemnością obejrzałam sobie wszystkie zdjęcia,rośliny,,rabaty

Ania dopiero co byłam u Ciebie i podziwiałam hosty.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 14:30, 30 cze 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
violaskom napisał(a)

Z tymi nagietkami dałaś mi do myślenia. Ja nigdy nie miałam nagietków i nigdy ich nie wysiewałam, więc nie wiem czego się po nich spodziewać na rabacie. Ale to dobry pomysł. Jak będą gdzieś jeszcze do kupienia w tym roku, to wzięłabym je na próbę.


Nagietki nawet zimą kwitną jak jest łagodna
Wysiałam trochę późno u siebie, może zakwitną
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 14:43, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)


Nagietki nawet zimą kwitną jak jest łagodna
Wysiałam trochę późno u siebie, może zakwitną

Super. Przyjdę do Ciebie je oglądać.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 14:48, 30 cze 2021


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Liliowce powoli zaczynają


Super Dorothy się rozkręca




____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies