Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Helen 07:10, 18 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Fajne są te rainbowy, nawet nie zauważyłam że są 2 odcienie.
____________________
Helen - Hortensjowo
violaskom 08:42, 18 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Helen napisał(a)
Fajne są te rainbowy, nawet nie zauważyłam że są 2 odcienie.

W tym roku też je domawiałam i chyba po raz pierwszy przyszły nie pomylone. Pewna jeszcze nie jestem, bo mają po jednym małym kwiatku, ale przynajmniej kolor się zgadza. Poprzednio dostawałam zupełnie inne odmiany. Helen strasznie dziękuję za kłosowca. Przez zimę trochę mi wypadło, ale dalej cieszy moje oczy.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
antracyt 10:37, 18 lip 2022


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
violaskom napisał(a)

Zuza ona jest zupełnie bezproblemowa. Zamiast wycinania przekwitłych kwiatostanów, wyrywasz całą gałązkę co jest prostsze niż bieganie z sekatorem. Nie wiem tylko z jakiego powodu niektóre wypadają po zimie. W tym samym miejscu mam posadzone po kilka sztuk i prawie każdej zimy parę mi wypada. Ale warta jest zachodu, bo kwitnie praktycznie całe lato. Uwielbiam ją!





Widzę, że ona u Ciebie w pełnym słońcu rośnie. Jak reaguje na braki wody? No i czy jakoś specjalnie jej ziemię przygotowujesz? Ciekawe skąd te opinie o trudnościach w uprawie, pewnie z powodu wypadania zimowego.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
violaskom 10:44, 18 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
antracyt napisał(a)

Widzę, że ona u Ciebie w pełnym słońcu rośnie. Jak reaguje na braki wody? No i czy jakoś specjalnie jej ziemię przygotowujesz? Ciekawe skąd te opinie o trudnościach w uprawie, pewnie z powodu wypadania zimowego.

Nie widzę, żeby potrzebowała więcej wody niż inne rośliny. Może ludzie nie wiedzą o wyrywaniu tych pędów i przez to nie wypuszcza nowych i słabo kwitnie? Na zimę możesz ją brać do szklarni. Ewa Anda miała kiedyś ją w donicy i na zimę jakoś ją zabezpieczała. U mnie zostaje w gruncie niczym nie zabezpieczona.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:03, 18 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085

Heliotrop Marine z nasion



____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 11:11, 18 lip 2022


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Cynia z nasion
Zinnia Double Zahara Raspberry Ripple



____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 13:07, 18 lip 2022


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Viola ale Ty masz kwiecia
Pięknie
Co to za odmiana kłosowca od Helen? Jest bardzo wyrazisty. Moje są dużo bledsze.
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Gosialuk 21:47, 18 lip 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Podziwiam cały czas. Jesteś mistrzynią kompozycji i wysiewów. Dzięki za rady w sprawie słoneczniczka.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Urszulla 22:14, 18 lip 2022


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21804
Ale cudownie ukwiecony masz ogród podziwiam

Co do patyczków Anabell, ścinam wcześnie wiosną przy ziemi i od razu je wkładam do głębszej donicy.
Nie okrywam, ale nie można donicy przesuszyć dlatego pisałam że nie może stać w słońcu. U mnie zwykle wystarcza jak deszcz podlewa. Mam w donicy plastikowy wkład z otworami więc nadmiar wody spływa z dół.
Jutro zrobię Ci poglądowe zdjęcia i wrzucę u siebie.
Tak samo z patykami robię do gruntu, ale miejsce musi być półcieniste i wilgotne bo mi w tym roku słońce chyba przesuszyło i z tych w ziemi może się niewiele udać. Choć liczę, źe jak patyki się ukorzenią, to wiosną dopiero zobaczę co się udało, a co nie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Helen 22:16, 18 lip 2022


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Jakbyś zbierała nasiona heliotropa, to ja chętna jestem, oczywiście pod warunkiem, że ta odmiana pachnie

Renia, to jest kłosowiec Beelicious Purple. Mojego ostatniego podzieliłam na 4 szt., jednego dałam Ani a 3 u mnie nabierają masy, w przyszłym roku powinien być szał.
____________________
Helen - Hortensjowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies