Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pamiętajcie o ogrodach

Pokaż wątki Pokaż posty

Pamiętajcie o ogrodach

greg66 11:28, 30 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Stołówki przygotowane, kanciki zrobione czekają na wiosnę a ogólnie brak słońca ale nie jest źle.
Pozdrawiam ciepło








____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 14:49, 30 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
greg66 napisał(a)
Bardzo dziękuję
Tak trawy pokazują swoje piękno teraz
Tu przed tą irgą w przyszłym roku będą budleje, które teraz są gdzie indziej




a to widok z dzisiejszego ranka






Grzegorz bardzo ładne widoki. Tnij tego jałowca bo ci się rozrośnie za bardzo.
Budleje też wysokie jak w dobrociach będą rosły.

Odnośnie Tui napisałam więcej u siebie. Ja bym przesadziła z pomocą innych.
Zobacz w jaki sposób u mnie.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
greg66 15:14, 30 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
Elu to są te tuje, one mi zasłaniają słońce na rabacie jeżówkowej





Jałowca tnę, tam jest przerwa między nim a irgą, teraz tam są astry i je przesadzę przed taras aby były widoczne jesienią.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
ElzbietaFranka 16:17, 30 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13942
A czego one takie rzadkie. Przycinaj im boki nawet 2 razy do roku po 5 cm. Nie zastanawiaj się tylko wykopuj. Będę szczera do piękności nie należą.
Zrób tak jak napisałam u siebie. Nic im nie będzie już gorzej wyglądać nie mogą, może im tam słońca brak. Nie wyglądają na 4 metry.
Co tam chcesz posadzić w tym miejscu coś niższego?

Jeszcze mi się przypomniało po przesadzeniu dobrze by było podlać je Previcurem lub Mildexem. Przeczytaj o tych środkach.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
sylwia_slomc... 17:27, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Ela dobrze napisała. Ja przesadzałam 6 lat temu od znajomych takie rzedzizny, ale miały 1,5 metra wysokości, a i tak ciężkie były dwa sezony korzeniły się w grunt w kolejnym roku ruszyły, w następnym przycięłam, podlewałam gnojówką z pokrzyw i potem co roku przycinałam wiosną na chwilę obecną są gęste mocno. Tyle , ze plan się zmienił i ich rola skończyła, ma powstać w miejscu gdzie rosną woliera dla ptaków. Już byłam w gminie, możemy je wyciąć bo tej wielkości nie jesteśmy już w stanie przesadzić, a zajęły 1/4 warzywnika.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
greg66 19:10, 30 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
I tak zrobię przesadzę wg Waszych porad, będę podlewal i przycinał a jak padną to pomyslę o czymś innym.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
daszum 19:54, 30 lis 2020


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Grzesiek, na Twoim miejscu ja bym ich nie przesadzała, tylko wycięła w pień.
Uważam, że szkoda Twojej roboty, te tuje nie są reprezentacyjne i pewnie nigdy już nie będą.
____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
greg66 20:12, 30 lis 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4571
No może i tak do wiosny pomyślę, patrzę, że można w niezłej cenie kupić już 200cm tuje, chociaż mi są potzrebne takie aby u góry nie zwężały się, może inne odmiany, ale jakie?
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Gardenarium 20:30, 30 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
greg66 napisał(a)
I tak zrobię przesadzę wg Waszych porad, będę podlewal i przycinał a jak padną to pomyslę o czymś innym.


Zanim z nich zrezygnujesz, przesadź, jak dziewczyny radzą. Tylko zadbaj o nie, to się odwdzięczą. Jak nie - to posadź świerki serbskie.

Gdyby to były moje, to bym wywaliła i nie traciła 2 lat na ratowanie. U siebie jestem dość radykalna i szybko działam. Liczy się efekt na już!
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 20:57, 30 lis 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82129
Decyzja Twoja, moje z takich jak twoje tylko jeszcze ciut przywiędłych bo wykopano je nim się dowiedziałam o nich, dziś są takie miśki, szkoda mi ich trochę, ale to najlepsza miejscówka na ta wolierę , przy kompostowniku i warzywniku

____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies