Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój pierwszy ogród - nowe hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój pierwszy ogród - nowe hobby

grama 21:06, 27 lip 2011


Dołączył: 24 paź 2010
Posty: 771
Witaj !
Z glicynią ostrożnie, bo to niesłychanie mocne pnącze. Jeśli mogę doradzić, to zlikwiduj trawę pod bukszpanami, nie dasz rady kosić. Może zrób tam rabatę wysypaną korą, to najprościej, albo nie spiesz się i znajdź lepsze rozwiązanie.
____________________
Pozdrawiam-Grażyna.Zielono mi!
JoannaDz 21:38, 27 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
Witaj, trawę między bukszpanami na razie przycinam nożycami, mam nadzieję, że już niedługo bukszpany połączą się w jednolitą obwódkę i nie trzeba będzie między nimi kosić.
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
Gardenarium 22:01, 27 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Witaj Joasiu, wiem że musiałaś do nas trafić skoro lubisz bukszpany i hortensje

Najładniejsza w Twoim ogrodzie jest chyba donica, choć trawnik też niczego sobie. Trawy dość szybko rosną i sprawiają wrażenie bardzo już zadomowionych. Ja także radzę wyciąć kanty w trawniku przy bukszpanch, będzie bardzo zadbane to miejsce od razu. Mozna nawet wysypać je żwirkiem-kamyczkami.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 22:13, 27 lip 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Witamy

Popieram Danusię w 100%, w sprawie rabaty bukszpanowej. Odrazu bukszpany nabiorą "elegancji".
Co do drzewa "w tarasie". Macie coś innego niz wszyscy. Ja osobiście, mimo wszelakich uciążliwości pozostawiłabym go. Chyba, że istaniałoby zagrożenie przechylenia na dom....

I rzecz ostatnia.... sprzedawca bukszpanów u którego sie zaopatruje http://allegro.pl/listing.php/user?us_id=7172296 Ja kupuje te najmniejsze. Wiem, że dziewczyny wypatrzyły też bukszpany całkiem spore za 2 zlote ale nie mogę znaleźć namiaru....
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
isia33 22:20, 27 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 1451
Witaj Joasiu. Bardzo ładnie u Ciebie, nasze klimaty
____________________
Iwona Raczkujący ogród Iwony
JoannaDz 22:44, 27 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
dziękuję bardzo za miłe słowa, żwirek nie wszędzie się u mnie sprawdził. Jest z przodu między lawendą i wzdłuż domu między trawami. Ale po pierwsze chwasty mi przerastały w zeszym roku ( w tym już mniej, bo je lawenda zdominowała, po drugie po przycinaniu bukszpanów ciężko się wybiera gałązki, a poza tym dziecko go roznosi po trawniku Robienie kantów to dla mnie jeszcze wyższa szkoła jazdy. Nie osiagnęłam jeszcze tego stopnia wtajemniczenia, ale wszystko przede mną
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
BEATA_S 23:11, 27 lip 2011


Dołączył: 27 maj 2011
Posty: 2123
Witaj Joanno, podoba mi się u Ciebie! Ładnie zadbane rośliny, fajowa donica. Odnośnie obwódki bukszpanowej -to słuchaj dziewczyn. One dobrze prawią, zobaczysz
Przy przycinaniu bukszpanów rozłóż folię lub karton .
____________________
Eksperymenty ogrodowe Beaty
Matka 23:13, 27 lip 2011


Dołączył: 14 lis 2010
Posty: 7595
Co to za czarna trawa w donicy?jednoroczna?

witaj
____________________
U Matki
Pwl 23:23, 27 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Cześć Joanna! przepiękne połączenie lawendy i kul
bukszpanu ale masz zadbane graby super wyglądają.
____________________
paweł
GabiK 00:32, 28 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Witam kolejną właścicielkę małego ogródka. Ile u Ciebie jest metrów?

Śliczna trawa i kompozycje z traw.

Jak u Ciebie zimuje klon? Nie masz z nim problemów?
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies