Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój pierwszy ogród - nowe hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój pierwszy ogród - nowe hobby

Marta 22:53, 02 sie 2011


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 1983
Witaj! Ładnie masz w ogródku, a szczególnie podobają mi się nasadzenia pod drzewem- hosty, żurawki...Super! Pozdrawiam
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/774-ogrod-marty "Chcesz być szczęśliwy przez całe życie- zostań ogrodnikiem"
KasiaWB 22:58, 02 sie 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Witaj bardzo przytulny i uporządkowany ogródek donica super trawy przy elewacji wyglądają ciekawie lawenda i bukszpany przy wejściu baaardzo ładne
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
JoannaDz 15:00, 03 sie 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
kupiłam ostróżkę, nie mogłam sie oprzeć, choc nie bardzo miałam ją gdzie wsadzić



wakacje we własnym ogródku też mogą być przyjemne, nie tylko dla ogrodnika

____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
Sebek 21:22, 03 sie 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Musisz wiedzieć, że ostróżki to wielkie roślinki - w tych donicach Cię przerosną
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
JoannaDz 08:18, 04 sie 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
Dzięki za info, oczywiście nie wiedziałam Jakby co, to mam jeszcze pas za płotem wzdłuż ulicy, tam ląduje wszystko to, co nie mieści się w moim, lub któregoś z sąsiadów ogródku. Powstaje tam misz-masz. Miałam zamiar zaplanować tam coś fajnego, ale jak to zwykle na początku funduszy brak. Ale kiedyś się wezmę za tę rabatę, a narazie mam gdzie przesadzać rośliny, które się u mnie nie sprawdziły.
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
JoannaDz 08:21, 04 sie 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
A tak przy okazji, chciałam zapytać co robicie ze skoszoną trawą, oczywiście w przypadku, gdy się nie posiada kompostownika? Mój ogród jest za mały, nie mam za bardzo koncepcji gdzie mógłby stanąć kompostownik, a trawy mam strasznie dużo. Narazie wyrzucam ją normalnie do śmieci.
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
GabiK 09:48, 04 sie 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
Ja też do śmieci, albo za płot - mamy pasek niczego przed kapustą.

A ostróżki - zależy jakie kupiłaś. Teraz na szczęście dla posiadaczy ogródków takich jak nasze wszystko hodowcy miniaturyzują. Ja mam 3 ostróżki - mają wyrastać do 60-80 cm, a nie do 180 jak tradycyjne. Nie trzeba ich podpierać. Odmian nie znam, ale w ogrodniczych widziałam i takie wysokie i niższe. Co kto lubi i mu pasuje.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
marzena 13:13, 04 sie 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Joanna, podoba mi się bardzo Twój ogród, wykonywany z dużym rozmysłem ( tak mi sie wydaje), zadbany, z ciekawymi okazami , interesujaca ta podwyższona rabata !
____________________
marzena O....!
JoannaDz 16:24, 04 sie 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
Witaj Marzenko, miło mi, że Ci sie podoba. Ja nazwałabym to raczej ostrożnością. Wiele możnaby jeszcze zaprojektować np. na środku tego dużego trawnika, ale ja wolę kroczek po kroczku. Boję się, nieprzemyślanych decyzji Ale tak mam ze wszystkim, nie tylko z ogrodem. Dlatego realizuję pomysły dopiero jak na 100 % jestem ich pewna. Oczywiście nie obywa się też bez pomyłkowych decyzji, patrz rabata we wnęce.

Narazie mam pomysł na żywopłot z cisów wzdłuż wiklinowego płotu, a przed nim szpaler niebieskich hortensji. Ale to większa inwestycja te cisy, więc chwilowo czeka na liscie priorytetów
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
monteverde 17:16, 04 sie 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
bardzo ładnie pasuje ostróżka przy zebrinusie, a trawa? jak nie masz kompostownika, to kładź trawę skoszona pod drzewa, wokół drzewa wyłóż gazety, trybuna , dziennik, no takie nie kolorowe, zmocz je dobrze wodą a na to trawa skoszona, 1 rzecz, nie zarastają chwasty, 2 użyźnia miejsce koło drzewa i wzbogaca ziemię i masz problem z głowy, albo ładuj ja w duże worki zakręcaj i niech w nich się kompostuje
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies