Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Mój pierwszy ogród - nowe hobby

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój pierwszy ogród - nowe hobby

Gardenarium 01:07, 28 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystkiego się nauczyśz, zalinkujemy do właściwych wątków i będziesz miała kanty w jednym paluszku.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
shrekol 09:59, 28 lip 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
grama napisał(a)
Witaj !
Z glicynią ostrożnie, bo to niesłychanie mocne pnącze. Jeśli mogę doradzić, to zlikwiduj trawę pod bukszpanami, nie dasz rady kosić. Może zrób tam rabatę wysypaną korą, to najprościej, albo nie spiesz się i znajdź lepsze rozwiązanie.


Popieram Grażynkę odnośnie glicyni uważaj na nią bo ona mocna zarówno przyrosty jak i system korzeniowy ma. U mnie korzenie rozeszły się pod betonem na odległość 6-7 m a grube były jak ręka!!!!! Nie wiem jak one dawały sobie radę pod tym betonem w gruzie ale rosły, część zielona też była puszczona na balkon jak w czasie się nie przycieło to cały balkon opanowała
____________________
JoannaDz 10:32, 28 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
Bogda - ta ciemna trawa nie przezimowała, było o niej gdzies ostatnio na forum. Niestety nie jestem mocna w nazwach

GabikK - mój ogródek rzeczywiście jest mały, działka ma 400 m2, i pewnie ok 150 odchodzi na dom i podjazd. Nie wyobrażam sobie, że miałabym więcej powierzchni, kiedy miałabym się tym zająć? praca w ogrodzie to neverending story. Jak zimuje klon, a nawet dwa, bo w donicy między trawami jest ukryty jeszcze jeden, zielony, to powiem Ci w przyszłym roku, bo to tegoroczne nabytki Mam je okryć na zimę?

shrekol - ja mam nadzieję, że glicynia opanuje cały balkon, bo balkonów developer mi nie pożałował, a okropne są Co do korzeni, to nie wiedziałam, że mogą być problemem? Znaczy mogą zniszczyć kostkę a może i fundament?

Dzięki za cenne rady i uwagi. Proszę jeszcze napiszcie co myslicie o planowanej rabacie we wnęce? Jest sens tam sadzić bukszpan i cis? Czy i tak wszystko padnie pod dachem?
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
shrekol 10:41, 28 lip 2011


Dołączył: 04 wrz 2010
Posty: 1115
JoannaDz napisał(a)


shrekol - ja mam nadzieję, że glicynia opanuje cały balkon, bo balkonów developer mi nie pożałował, a okropne są Co do korzeni, to nie wiedziałam, że mogą być problemem? Znaczy mogą zniszczyć kostkę a może i fundament?



Masz to jak w banku, że opanuje a co do niszczących efektów to u mnie beton był gr 10cm pod spodem z 40-50 cm gruzu i nie było widać żeby były jakieś rysy i pęknięcia na betonie może jedynie tak sobie jedynie wędrowała pod betonem , odnośnie rabaty we wnęce to pewnie jak nie będzie tam podlewane to wszystko padnie Ci Danusia na wiosnę podlewała tam chyba jak dobrze pamiętam
____________________
GabiK 10:46, 28 lip 2011

Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 3376
To prawie tak jak ja - moja działka ma 350 m, na ogródek zostało równo 100 m, bo taras jest spory.
Pierwszy rok mieszkam, ogródek ma 3 miesiące, to jeszcze nie wiem, czy to dla mnie mało czy dużo. Na pewno jest wiele pięknych roślin, które chciałoby się zasadzić.

Też mam świeży klon i nie wiem. Podobno dość wrażliwy. W jednej szkółce mówią, że okrywać, w drugiej że w zacisznym miejscu nie trzeba. Sadząca kazała obwinąć na zimę agrowłokniną. Ale on jest w zwykłej donicy, nie takiej jak Twoje i nie wiem, czy w ogóle przeżyje. Zobaczymy na wiosnę.
____________________
Ogrodniczka in spe - Miniaturowy ogródek
hanka_andrus 10:48, 28 lip 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Co do glicynii,Nie dopuszczać do dachu,podbitek i rynien,bo zgniecie i popodnosi.Jak z balustradami?Nie wiem,ale wiosną trzeba ją radykalnie przycinać,Nie wiem czy i teraz w sierpniu nie trzeba poskracać bicze.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
jotka 11:16, 28 lip 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
hanka_andrus napisał(a)
Co do glicynii,Nie dopuszczać do dachu,podbitek i rynien,bo zgniecie i popodnosi.Jak z balustradami?Nie wiem,ale wiosną trzeba ją radykalnie przycinać,Nie wiem czy i teraz w sierpniu nie trzeba poskracać bicze.


Dobrze mówisz Haniu, trzeba ja trzymać w ryzach Koniec lipca to okres cięcia wisterii - najlepiej nad 3,4 oczkiem.
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
hania 15:57, 28 lip 2011


Dołączył: 21 lut 2011
Posty: 2601
Witam Cię na forum...bardzo się cieszę że zachowałaś te stare świerki,mam sentyment do starych drzew
____________________
Hania - Dwa światy-Wizytówka
Limka 16:02, 28 lip 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 295
W tym tygodniu w "Mai w ogrodzie" pokazują jak przyciąć Glicynię
____________________
Nasadzenia przed domem
JoannaDz 17:58, 28 lip 2011


Dołączył: 20 lip 2011
Posty: 43
stare drzewa w nowo zakładanym ogrodzie to skarb. Nawet te stare cyprysiki, których sama bym pewnie nigdy nie posadziła są jakąś wartoscią. Jest gdzie zawiesić hamak, jest cień na tarasieTylko to jedno drzewo na tarasie jest strasznie uciążliwe.
____________________
Mój pierwszy ogród - nowe hobby
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies