Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 08:47, 27 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Basilikum napisał(a)
a ta masowa mozna jeszcze teraz siac? mam nasionka jeszcze


Siej. Trochę może późno, ale ja sieję, bo siewki przepikuję do namiotu foliowego i będę miała do grudnia sałatę, jak pogoda pozwoli (temp.)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:49, 27 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
oliwka napisał(a)

Danusiu mam pytanie o kwiaty w blaszanych pojemnikach. Bardzo podobają mi się te wszystkie wiadra, wiaderka misy ale mam wrażenie, że ziemia, szczególnie w tych stojących na słońcu bardzo szybko się nagrzewa, a rośliny źle się czują.
Jakie ty masz doświadczenia, szczególnie teraz po tych nieziemskich upałach ?


Te rośliny to sukulenty (rojniki, rozchodniki różnej maści) więc one uwielbiają sucho i upały. Podlewanie w zasadzie to, co spadnie z nieba. Drenaż konieczny, gleba ze żwirkiem wymieszana, wyściółkowane drobnym grysikiem granitowym.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 08:50, 27 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Rumianka napisał(a)
Nieustannie zachwycam się Danusiu Twoimi ogrodami i za każdym razem oglądam zdjęcia z otwartą buzią...Masz naprawdę przepięknie...U mnie też trochę, ale to trochę popadało, a już rosliny zrobiły UUff...Wczoraj obcięłam przekwitłe kwiatostany niektórych roślin, przesadziłam część floksów...No a ostatnio natknęłam się na piękne rozplenice Hameln i Rubrum...Tak się na nie napaliłam, ale nie mam na nie rabaty...musiałabym wykroić trochę trawnika, ale nie bardzo wiem gdzie je dać...


Rozplenice z reguły osiągają potworowate rozmiary, więc miejsca musi być dużoooo
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Pszczelarnia 11:55, 27 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pytasz, co robiliśmy w naszych ogródkach?
Cały zielnik przeniosłam do "wokół szklarni". Zrobiłam poletko kocimiętki w bukowym załomie pod zegar słoneczny (albo sferę niebieską), posadziłam trochę nabytków z podróży, wyczyściłam warzywnik (po ogórkach, szparagówce, fasoli tyczkowej), obsadziłam donice wrzosami i testowałam nowe podlewanie.

Działa.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
basia3012 21:43, 27 sie 2018


Dołączył: 25 gru 2017
Posty: 9454
A ja też przesadzałam roślinki. Mam nadzieję, że to przeżyją i że nie będzie upałów.
A dzisiaj był czas na zdjęcia, zrobiłam ogródkowi duuużo zdjęć. Zaraz je wstawię .
Pozdrawiam serdecznie.
____________________
BasiaOgród Basi Warmia
gogo 01:24, 28 sie 2018


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9719
U mnie gorąco i bez deszczu, w sobotę było chłodniej, więc uszczknęłam jeszcze trochę " pseudo trawnika " i mam miejsce na przesadzenie niższych roślin. Czyściec już mieszka w nowym miejscu.
Z ciętego cisa nie ma UFO, wyszła miska.
Pozdrawiam
____________________
W ogródku emerytki Wierzchosławice koło Bolkowa wizytowka w ogrodku emerytki
Pszczelarnia 12:23, 28 sie 2018


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Danusiu, masz największe doświadczenie z konwalnikiem czarnym. Jaki on jest? Długo dekoracyjny? Jak zimuje? Jakie gleby lubi?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gardenarium 21:53, 28 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Konwalnik mam od lat, kiedyś po zimie jak przemarzł, to wymieniałam, ale nie warto. Trzeba poczyścić z suchych liści i czekać, odbija późno, w czerwcu.
Lubi pulchną glebę., lubi jak go się rusza, nie lubi siedzieć w glinie bez ruszania
Podsypuj pulchną ziemię, z dodatkiem torfu, próchnicy liściowej, kompostu, nawoź Florovitem, wtedy zawsze mi lepiej rósł. Gdy wymieniałam, to resztki rozdawałam, potem u ludzi wspaniale sie rozrastały.

Jest długo ładny. Na polu u mnie, cudnie w tym roku przezimował, nornice go trochę i ulewy naruszyły fizycznie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:55, 28 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mam zdjęcia trochę lepszym aparatem Próbowałam.






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 21:55, 28 sie 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kanciki extra super


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies