Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

Anita1978 12:59, 22 paź 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Przygnały mnie tu piękne jesienne kolory! U nikogo chyba piękniejszych nie widziałam!
Pozdrawiam
____________________
ogródek Anity
margi 15:23, 22 paź 2013


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 1143
Marzenko co do buksików mam pytanie z którego roku one są?Ja w tym roku w czerwcu zrobiłam ok.250 szt co sie przyjmie zobaczymy i kiedy będzie można posadzić je na miejsce stałe?też kcę żywopłocik z własnych sadzonek
____________________
gosia - Trzeba zacząć wszystko od początku***Same wątpliwości
AgnieszkaW 15:31, 22 paź 2013

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Jestem bardzo ciekawa tego yn-yang bukszpanowego. Zapowiada się ślicznie i ...tajemniczo. Pozdrawiam Marzenko
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Kondzio 18:54, 22 paź 2013


Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 18070
No a gdzie zdjęcia z dzisiejszego dnia hi hi hi
____________________
kondziowy ogród cz I, Kondziowy ogród cz II
marzena 19:06, 22 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
dzięki wszystkim
tak, GorAna miałaś, masz rację ! to kółko z wykorzystaniem motywu ying-yang w moim ogrodzie ...
dzisiaj sporo pracowałam sadząc następne rośliny, zaraz pokażę...
borbetko, no wszystko było przemyślane i wymierzone...

margi - te moje buksiki są z ubiegłego roku, mam taką namnażarkę, w której je ukorzeniam...na razie są jeszcze niezbyt okazałe, ale już na wiosnę przyszłego roku bedą miały fajne przyrosty i po przycięciu będą tworzyć niezłą obwódkę...
margi, możesz sprawdzić, czy już Twoje buksiki są już ukorzenione...ale z pewnością na wiosnę przyszłego roku spokojnie mozesz je sadzić i będą rosły w żywopłocik
____________________
marzena O....!
marzena 19:21, 22 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
moje koło Yia podczas sadzenia iglaków...na obwodzie 'yang' cyprysiki Filifera Aurea,
te 2 elementy ( rośliny) przenikające 'ying' i 'yang' to cis o złotych przyrostach i bukszpan, będą na wiosnę kształtowane w kulki ...


przymiarka roślin z donicami
____________________
marzena O....!
marzena 19:28, 22 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
i ostateczny ( na dzisiaj/na teraz ) wygląd koła Yia już pod wieczór, jak skończyłam sadzenie...

reszta prac będzie wykonana na wiosnę, teraz tylko podlewanie aby wszystkie sie dobrze przyjęły i w części ying posadzenie cebulowych w odpowiednim kształcie...gdyż to koło jest fajnie widoczne z tarasu i odwrotnie, także od południa z widokiem na mur i dom ( to już kiedy indziej pokażę)

aha i wzięłam poprawkę na to, ze te rośliny będą rosły, choć dokładnie posprawdzałam, aby nie za wiele- i tak to będzie....natomiast bukszpaniki juz na wiosnę będą miały sporo przyrostów, tak myślę i liczę na to


z lewej strony widać przebarwiającą się metasekwoję...
____________________
marzena O....!
Bogdzia 20:05, 22 paź 2013


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Marzenko , Aniu skąd u Was taka znajomośc ying i yiang ???????????????????????? Gębę
otworzyłam ze zdumienia.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
marzena 19:14, 23 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Bogdziu, no jakoś tak...nie wiem, czy to zbyt wielka znajomość, w każdym razie postanowiłam wykorzystać ten motyw wizualny w ogrodzie...

i trochę jesiennych klimatów...



____________________
marzena O....!
marzena 19:20, 23 paź 2013


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
cd
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies