Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » O....!

Pokaż wątki Pokaż posty

O....!

marzena 14:53, 15 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marta, a ja dzisiaj też zrobiłam świetną obserwację ( że się pochwalę ) i zdążyłam wykonać fotki, zaraz wkleję... ale to już nie jest polowanie...
____________________
marzena O....!
Martek 15:02, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
A miałam już sobie zejść z fotela,ale jak mówisz poczekam W sobotę jadąc na spotkanie "po latach"niedaleko docelowego miejsca przebiegł nam drogę rudy kot ...Mówię do męża" Patrz kot, nie mógłby jakiś lis chociaż ,kotów ci u nas pod dostatkiem ..."Za chwilę przed maską mieliśmy dwie małe sarenki i dwa młodziutkie jelonki ...Byłam zachwycona ...No a potem śpiewy do świtu nic więcej nie było mi trzeba ....
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
marzena 15:05, 15 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
bogumila_bienko napisał(a)
Sprytnie podglądasz, ładne zdjęcie.

a dzisiaj udało mi się 'upolować' ...aparatem oczywiście, jedną z największych ważek żyjących w Polsce, która odwiedziła mój stawek aby na kamieniach porośniętych mchem składać jaja ...
- to była żagnica sina Aeshna cyanea - latała sobie nad stawkiem aby co chwilę zbliżać się do kamieni i pokładełkiem składać jaja,
widok był piękny, ważka olbrzymia ( ok 8 cm dł, a rozpiętość skrzydeł ponad 10 cm) i pięknie wybarwiona na zielono ... dobrze, ze miałam aparat 'pod ręką'
____________________
marzena O....!
Martek 15:20, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Marzenko ja kiedy wczoraj lałam wodę na tuje przyleciała ta ważka .Jednak takich wiadomości o niej jak podajesz nie znałam.Dziękuję za lekcję .Masz znakomite ujęcia ja nie biorę ze sobą aparatu jak podlewam .Podlałam już kiedyś komórkę ))
Jednak mam zdjęcia z zeszłego roku ,złapał ją mąż w butelkę ,żeby pokazać na fotografii jak jest wielka Znajdę kiedyś to wrzucę
Mnie ona bardzo się podoba .Jednak woda,to woda wiele dzięki niej można zobaczyć .Ptaki też nagle schylają swój lot kiedy tryska
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 15:24, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Jak Justyna przekroczyła próg mojej skromnej posesji ,podeszła ze mną do jednorocznej rabaty przyleciał Paź Królowej zareagowałam jak dziecko,patrząc ze zdumienia jaki to spory motyl ...Rzadko gości ,może raz widziałam na początku "kariery"Powiedziałam wtedy "Justyna ty chyba przywiozłaś go ze sobą ...?"
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Martek 15:24, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Ważka cudna ,gratuluję ujęcia
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
marzena 15:28, 15 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Marta, dokładnie ta ważka ? bo jest trochę gatunków żagnic i innych ważek w Polsce... ale mam nadzieję, ze potem wypuściliście ją z tej butelki ? - podlega ścisłej ochronie...
____________________
marzena O....!
Martek 15:43, 15 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Na pewno ta poszukam zdjęcia A jakże wypuściliśmy ,a wczoraj przyleciała taka sama ,druga w tym sezonie
Zobacz u mnie fot.i usunę Inne w wolnej chwili bo muszę zwolnić miejsce do odrabiania lekcji
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
danuta_ 18:56, 15 wrz 2011


Dołączył: 20 paź 2010
Posty: 1300
Marzenko, i ja w maju upolowałam ważkę, ale to chyba nie ta sama....
Gratuluję uroczej wnuczki - zaskoczyłaś mnie totalnie!!!
____________________
pozdrawiam Danuta sosnowo
marzena 20:32, 15 wrz 2011


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Danusiu, 'Twoja' ważka należy rzeczywiście do innego gatunku - to gadziogłówka pospolita lub g. zwyczajna Gomphus vulgatissimus trochę mniejsza od tej, którą dzisiaj widziałam...
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies