Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 14:51, 12 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Makadamia dziekuje rowniez za opinie i pomysly. Swietne linki! Tez z mezem myslelismy o jakisms drzewku, jemu strasznie sie jakis bonzaj widzial, czy z cisu lub bukszpan, badz klon (ten czerwony, ozdobny, teraz nazwy nie pamietam).

Z tym wejsciem faktycznie juz tak bylo i musielismy tak zrobic.

Wymyslilismy ze zrobimy tutaj dluga wiate/zadaszenie az do podjazdu. Cos w tym stylu:
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
ana_art 14:57, 12 lip 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
MagdiCZ napisał(a)
Ana to toz istna rewolucja !!!! Bardzo dziekuje za poswiecony czas. Swietnie to wymyslilas! Jest to tez dowodem na moje nieco amatorskie podejscie do sprawy , po omacku, jak dziecko we mgle.. Swietnie tez zauwazylas, Nr. 3, to moja mala rabatka na szybko zeby posadzic moje male owocowe drzewka, ktore byly na wyprzedazy..wisnia. Te nieszczesne drzewko po srodku to - chyba juz zdechla - gruszka Williamsa. Od strony ulicy mam posadzonych: 4 limki z grackami, a przy hustawce 2 anabelki otoczone 3 pieciornikami (wiem, zalosne, Ale w Gardenpuzzle ladnie wygladalo... Do tego mam jeszcze 4 Kaliny i 4 krzewuszki (rozowe, czerwone). Daloby sie to tutaj jakos wkomponowac? Jak nie, trodno..pojda do tesciowej..

Co do trawnika - dziekuje Wam za komplementy! To jest wytwor mojego meza, jego duma. Tutaj sasiedzi wrecz konkuruja czyja trawka jest najpiekniejsza haha . Tak, czeka mnie zrywanie trawnika i ... komentarze od mojej drugiej polowy, bo trawnik to jego swietosc...

Pewnie z warzywniakiem bede musiala poczekac. Lub - hustawke zostawie na tarasie i tam wcisne skrzynie.

A jakbym zrezygnowala z placu zabaw i tam zrobila warzywniak? Piaskownice moge w sumie postawic wszedzie. Co myslisz?

kochana to luźna propozycja zaraz ktoś jeszcze coś od siebie dopowie. ale pamietaj że jeśli się na cokolwiek zdecydujesz to niech to bedzie docelowe, nawet jeśli będzie musiało poczekać z realizacją to poczekaj ale nie zbaczaj z obranego planu
Co do trawnika to tak juz jest że najpierw go robimy a potem ku rozpaczy męża (zazwyczaj) go zrywamy.... Mój na początku patrzył z rozpacza jak mu trawnik pod rabaty kradłam, potem machnął ręką
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 14:58, 12 lip 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
No i jak musisz coś przesadzić to zdecydowanie teraz kiedy jeszcze mocno sie nie ukorzeniło
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
MagdiCZ 15:23, 12 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Powiem szczerze, ze sie troche zestresowalam tym planowaniem. Pytacie o rzeczy , na ktore ja bym nie wpadla. To tak sobie mysle, czego jeszcze wiec nie uwzglednilam a co wydaje sie oczywiste... no coz...rzucilam sie na gkeboka wode.
Ale Po to tutaj jestem, chce miec ladny ogrod, taka pereleczke. Za wasza nieoceniona pomoca, mysle (jeszcze), ze dam rade. Moj plan jest, zeby do konca tego miesiaca wypracowac plan calosciowy. Juz nie bede sie spieszyc Jak z trawnikiem.

Co Wiec jeszcze bedzie potrzebne?

To Co mam i wiem zalaczam:
1) fotka rabaty przy wejsciu

2) jest wietrznie, wieje zazwyczaj od strony ulicy, czyli od pol-zach
3) gleba - gliniasta, na glebokosci kolo 30cm jest podloze bardzo twarde, z kamieniami po bylych budynkach. Ziemie nawiezlusmy pod trawnik. Pod tuje rowniez dana jest ziemia do iglakow. Thuje rosna dobrze, wszystkie sie przyjely.sadzone w byly w maju.
4) plac zabaw- Mamy Mala przenosna piaskownice i domek malutki (110x145m) ogrodowy. To zdjecie tego placu zabaw znalazlam u kokoszki i pomyslam, czemu nie. Czy plac zabaw jest w ogrodzie praktyczny?
5) lubimy siedziec na tarasie, Bo jestesmy schowani od ulicy. Jeszcze niewiele osob ma ogrodzenia, tuje Sa niewielkie i jest poprostu lyso..Dlatego kombinowalam z hustawka zeby miec jakis jeszcze jeden kacik, gdzies indziej, zeby zmusic sie poniekad do korzystania z calego kawala ziemi, nie tylko przy tarasie.
6) przejscie nasze nieszczesne- nie musi byc. Tam jedynie maz zaglada, zeby swoja cudowna trawe podziwiac. Pozatym mamy schody z granitu, polpoler, Caly Podest jest podswietlany. Wyglada odjazdowo, fajnie sie mieni. Dlatego tutaj wolalabym jakies cos niskie zeby schodow nie zaslonic.
7) warzywniak- Tak! Chce! Bede robic!
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 15:29, 12 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Zapomniakam dopowiedziec, przy wejsciu z lewej strony jest brzydka skrzynka biala. W przyszlym roku bedziemy stawiac plot, Wiec mysle ze nie bedzie jej zbytnio widac,Ale od strony domu tak. Pozatym jest tam tez taki stojak z pradem, kolumna z dwoma wtyczkami. Leje Strasznie i nie mam jak porzadnej fotki zrobic.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 15:33, 12 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Wszystkim za opinie i pomysly dziekuje 1000-krotnie. Jestescie cudowne, niespodziewalam sie takiego przebiegu rzeczy a o szkicu nawet nie marzylam.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 15:40, 12 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Ah nr.8) gabiony Sa cudowne. Chyba u Madzi widzialam w kombinacji z czosnkami, a u Kokoszki z trzcinnikiem i czosnkami
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 15:43, 12 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Makadamiu- Asiu - jakie informacje jeszcze bylby znaczace?
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 16:14, 12 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
ana_art napisał(a)
w skrzynkach warzywnych co chcesz uprawiać, jak wielkie maja być? i jaka jest długośc od altanki do huśtawki?
Ja już mam jakiś pomysł, ale potrzebuje wcześniejszych informacji


Standard- salata, pomidorki, szczypiorek, ogorka, ziola. Wymiary, myslalam 130x80. Jezeli bylyby kolo domu jak na twoim szkicu, to raczej wtedy dluzsze Ale za to wezsze, zeby ta Historie z trawnikiem jakos zalatwic polubownie.
Pozniej mam nadzieje, ze bedzie machal reka

Odleglosc altana- granica dzialki gdzie hustawka to 16m, hustawka sama ma 2 m.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
malkul 19:17, 12 lip 2018


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
cześć widze że załapałaś bakcyla
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies