Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 09:08, 14 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Iwk4 napisał(a)
Część Magdalenko. Wpadłam na chwilę. I piszę z telefonu, więc krótko.
Na pierwszej stronie masz ładny plan. Czemu więc na drugiej rysujesz po raz kolejny?
Czy moglabys usiąść w salonie w swoim ulubionym miejscu i popatrzeć przez okno? Co widzisz? Mozesz zrobic robocza fotkę? Ja bym od tego widoku zaczęła.

Gosia dobrze radzi z zaplanowaniem, co ci potrzebne. Wpadnę wieczorem. Czekam na zdjęcie. Pozdrawiam.

Aaaa, i napisz, czy cos robiliscie juz z ziemią.


Przepraszam, umknelo mi..
Plan narysowalam, poniewaz mi drukarka padla. Wiec zeby nie przeciagac zrobilam szkic.
Za oknem, nie mam nic specjslnie, oprocz tej sciany sasiada. Zeby lyso nie bylo, posadzilam lilaki w donicach ( na zdjeciu).


Taras jest dosyc spory i glownie bedzie widac to, Co na nim sie znajduje plus ta sasiednia sciana bialego domu obok. Dlatego myslalam o zielonych panelach (bluszcz) na przemian z drewnianymi panelami (lamele).
Ana naszkicowala tutaj tez pas traw, jezowek i cisow.
Co do ziemi - nawiezione zostalo kolo 15 cm czarnej ziemi, glownie pod trawnik.

____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 09:10, 14 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Iwk4 napisał(a)
Magdalenko, chyba nie zauważyłaś mojego posta wcześniejszego.

Na instagramie sa fajne projekty. Zobacz, jak mozna uzyskać kameralny efekt przy tarasie stawiając ścianę przy granicy z sąsiadem.
Nie wiem tylko, czy link zadziała. Daj znać
https://www.instagram.com/p/Bk1gUl-lBEl/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=k7uece1s9ghy


Dziekuje za linka! Swietne rzeczy pokazuja, na insta jeszcze nie surfowalam. Dzieki za wskazowke, popatrze i dam znac.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Iwk4 09:25, 14 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Panele naprzeciw tarasu z bluszczem to fajny pomysł. I na ich tle pas traw. Jednakowych. Widziałam plan Any. Podoba mi się.
Zrób tak. A w donicach kwiaty sezonowe w ulubionym kolorze.

Wrzucę ci jeszcze jeden link do geometrycznego ogrodu. Moze cię zainspiruje.
https://www.instagram.com/p/BjF1zmOlH_N/?utm_source=ig_share_sheet&igshid=1hcsfok9wvv83

Miłego dnia.
____________________
Ogródek Iwony II
MagdiCZ 10:57, 14 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Bardzo dziekuje Iwonko. Tobie rowniez milego dnia. Pozdrawiam
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 11:20, 14 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Czy gracki na ten pasek przy tarasie od sasiada bylyby odpowiednie?

Przejscie ma 3m od tarasu do granicy. W tym panel i inne kwiatki (jezowki) trzebaby bylo uwzlednic.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
ana_art 12:44, 14 lip 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
MagdiCZ napisał(a)
Co y gracki na ten pasek bylby odpowiednie?

Przejscie ma 3m od tarasu do granicy. W tym panel i inne kwiatki (jezowki) trzebaby bylo uwzlednic.

Gracki potrzebują z 1,5 metra, zobacz u mnie ta rabata ma ok 1,2

____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
MagdiCZ 16:58, 14 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Wyglada niesamowicie! Ale grubasy! miejsca potrzebuje...odpada...jednak raczej cos "cienszego".
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Zana 18:29, 14 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
MagdiCZ napisał(a)
Dziekuje za odpowiedz. Naszkicowalam juz strony swiata. Metraz rowniez.

Co do pozostalych informacji:
1) Dodatkowa architektura: do sasiada domu dziela nas jedyne 6m - w tym 3?m do naszej granicy z nim. Akurat z tej strony jest taras. Myslalam o zielonych panelach (kratka z blusuczem) naprzemiennie z panelem z zaluzji/lamelek drewnianych o wyslosci 1,8m. Jakos chcialabym sie oddzielic od niego a nie chce wysokiego nudnego druciaka (ktore tutaj stawiane sa masowo).
2) Pozatym bardzo podobaja mi sie roznej wysokosci gabiony. Nie myslalam jeszcze o konkretnych miejscach- podpatrzylam u was.
3) maly plac zabaw dla moich dzieciaczkow
4) bardzo podoba mi sie warzywniak jakis niewielki, w skrzyniach. Na poczatku myslalam zeby Go zrobic wzdluz granicy z sasiadem, kolo tarasu.
5) hustawka- hmm- Jakos ten rog mi pasowal- wychodzisz z tarasu i jestes... Ale Cos mi sie wydaje, ze to bybylo calkiem niezle miejsce na kompaktowy warzywniak, a potem hustawke obok wstawic. Dziekuje tutaj za uwage!!! Faktycznie- hustawka w rogu to strata miejsca w moim i Tak juz niewielkim ogrodku.




Dzień dobry Magdalenko

Odniosę się do tego miejsca pomiędzy tarasem a domem sąsiada. Masz tam trzy metry. To dużo i niedużo. Ale przede wszystkim pomyślałabym w tym miejscu o drzewach aby przysłonić ścianę domu sąsiada i o porządnym żywopłocie. Żadne panele, a już na pewno nie rób mieszanych raz drewno, raz siatka (chyba, że coś źle zrozumiałam). Chyba fajniej siedząc na tarasie mieć przed oczami ścianę zieleni aniżeli ścianę muru. Posadziłabym żywopłot grabowy albo zimozielony cisowy a przed żywopłotem dała wysokoszczepione drzewa kuliste np. wiśnie Umbraculifera albo platany Alphen's Glob. Zresztą na przytoczonych przez Anę fotkach widać te wiśnie, tylko posadzone chyba za ogrodzeniem. O jeżówkach, trawkach i tego typu pierdółkach będziesz sobie myśleć potem (masz na to zresztą mnóstwo miejsca w pozostałej części ogrodu), teraz pomyśl o porządnej strukturze na lata. Ja uważam, że to miejsce gdzie zaplanowałaś huśtawkę jest ok., z tarasu nie masz praktycznie widoku na resztę ogrodu i taki placyk z huśtawką lub ławeczką, z którego będzie można podziwiać ogród jest bardzo potrzebny.
Pozdrawiam i kibicuję
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
ana_art 21:55, 14 lip 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Zana napisał(a)


Dzień dobry Magdalenko

Odniosę się do tego miejsca pomiędzy tarasem a domem sąsiada. Masz tam trzy metry. To dużo i niedużo. Ale przede wszystkim pomyślałabym w tym miejscu o drzewach aby przysłonić ścianę domu sąsiada i o porządnym żywopłocie. Żadne panele, a już na pewno nie rób mieszanych raz drewno, raz siatka (chyba, że coś źle zrozumiałam). Chyba fajniej siedząc na tarasie mieć przed oczami ścianę zieleni aniżeli ścianę muru. Posadziłabym żywopłot grabowy albo zimozielony cisowy a przed żywopłotem dała wysokoszczepione drzewa kuliste np. wiśnie Umbraculifera albo platany Alphen's Glob. Zresztą na przytoczonych przez Anę fotkach widać te wiśnie, tylko posadzone chyba za ogrodzeniem. O jeżówkach, trawkach i tego typu pierdółkach będziesz sobie myśleć potem (masz na to zresztą mnóstwo miejsca w pozostałej części ogrodu), teraz pomyśl o porządnej strukturze na lata. Ja uważam, że to miejsce gdzie zaplanowałaś huśtawkę jest ok., z tarasu nie masz praktycznie widoku na resztę ogrodu i taki placyk z huśtawką lub ławeczką, z którego będzie można podziwiać ogród jest bardzo potrzebny.
Pozdrawiam i kibicuję

Poniekąd masz racje, ale 3 metry to maga mało u mnie od tarasu do plotu sąsiada jedt ponad 5 metrów, a sąsiedzi analizują każde moje drzewo posadzone z tej strony...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 21:57, 14 lip 2018


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Można byłoby pomyśleć o drzewach rozpiętych na linach
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies