Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Zarys ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Zarys ogrodu

MagdiCZ 13:02, 26 cze 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132


Witam serdecznie,

niedawno kupilismy dom. Dzialka jest nowa, trawa z rolki oraz tuje od strony ulicy (cala sciana tuj) i od prywatnej malej drogi dojazdowej - jedynie kawalek do poczatku wiaty. Dzialka jest kwadratowa, kolo 25 m dlugosci jedna strona. W gornym prawym rogu chcialam dac duza hustawke, zeby na tarasie sie miejsce zrobilo i zeby miec taki zakatek wsrod kwiatow dla siebie. Bardzo prosze Was o podpowiedz:
1) zarys rabat - mam juz kupione: kaliny koralowe x4, krzewuszke cudowna x2, krzewuszke czerwona x2 - myslalam zeby je dac dookola hustawki (rabata ta ma 5m x 5m, funkie x 4,
2) bardzo chcialabym zrobic rabate z mistantem gracillimus oraz hortensjami limkami i jakims dolnym pieterkiem (moze zurawki)
Strona do zagospodarowania lezy po stronie poludniowo-zachodniej.

Z gory bardzo dziekuje za wszelka podpowiedz.

Przepraszam tez za bledy w pisowni, niestety chwilowo mam ustawiona zagraniczna klawiature.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
eVka 14:56, 03 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Magda, planować komuś nie potrafię, myślę, że powinnaś powoli zacząc rysować rabaty, nie wiem jakie kształty lubisz, czy linie proste czy łuki (po planie widac że chyba proste). Rabata z mistantem gracillimus oraz hortensjami limkami jest mega prosta. Po prostu sadzisz z tyłu miskanty a z przodu limki, przed limkami jakas opaska typu buksy lub żurawki, może jakies niskie trawy, a może rozchodniki. Przeglądaj wątki na forum, zapisuj zdjęcia i na pewno znajdziesz inspiracje dla siebie.
Trzymam kciuki!
____________________
Wani 16:47, 03 lip 2018


Dołączył: 13 sie 2017
Posty: 579
Ja też zieloniutka i do radzenia innym się nie biorę bo sama jestem w lesie.....żeby nie użyć mniej eleganckiego zwrotu Postaram się za to zaglądać jako statysta
Może się wywiąże jakaś hortensjowo trawowa dyskusja więc zapytam : jakie trawy do podsadzenia Limków z przodu?
____________________
Ania Pod bosymi stopami
eVka 23:12, 03 lip 2018


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Wani napisał(a)
Ja też zieloniutka i do radzenia innym się nie biorę bo sama jestem w lesie.....żeby nie użyć mniej eleganckiego zwrotu Postaram się za to zaglądać jako statysta
Może się wywiąże jakaś hortensjowo trawowa dyskusja więc zapytam : jakie trawy do podsadzenia Limków z przodu?

Hakone Aureola lub Beni Kaze, może turzyce, np. Ice Dance, Beatles, niższe piórkówki hm..
____________________
MagdiCZ 21:16, 04 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Ja bede kombinowac z kostrzewa sina i kulkami bukszpanowymi. Ta trawka bardzo mi sie podoba. Pasek z trawa obsypie jakims jasnym kamykiem dla kontrastu. Hortensje i duze Miskant juz posadzone. Wkrotce fotki
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 21:50, 04 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Co do traw- bardzo je lubie. Czy jest z nimi duzo roboty? Czy wszystkie trzeba obcinac? - nie wiem dokad z tym odpadem..
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Toszka 09:39, 09 lip 2018


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Na wiosnę wszystkie trawy trzeba ściąć.
Odpady albo na kompost, albo w worki na odbiór gminy.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
MagdiCZ 10:33, 09 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Toszko dziekuje za info. Zanotowane.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 10:37, 09 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
Na razie prace ogrodowe stoja. Chyba sie pospieszylam. Caaaly bozy Weekend wertowalam i studiowalam ogrodowisko. I jednak zaczne od planu. Juz wiem jakie zestawienia mnie interesuja. Mam nadzieje, Jak dzieci nie dadza popalic, wrzuce moj plan. Chyba jednak Cos z tego bedzie
Tutaj Sa swietne inspiracje i przedewszystkim dobrzy ludzie sluzacy dobra rada.
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
MagdiCZ 10:37, 09 lip 2018


Dołączył: 26 cze 2018
Posty: 132
...
____________________
Magdalenka i zielone wariacje
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies