Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

hanka_andrus 11:58, 17 cze 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Bogusiu,na większą skalę rośliny można ukorzeniać w piasku z dodatkiem perlitu.jest to metoda bardziej bezpieczna dla sadzonek,bo wstępnie piasek można odkazić,wygrzewając go w wysokiej temperaturze. I nie zalega woda w górnych warstwach.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Ania_79 08:57, 29 cze 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Byłabym wdzięczna za sugestie dotyczące wyboru stanowiska dla hortensji limelight, red baron, różowej (nie znam nazwy), nikko blue i blue deckle. Zakupiłam wczoraj u producenta 100 sztuk i próbuję znaleźć im miejsce w ogrodzie. Które z nich wytrzymają w słońcu? Bo w cieniu chyba wszystkie będą się czuły znakomicie. Pomóżcie, Kochani.
____________________
Ania
Sebek 11:03, 29 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
100????/ Łaaaaaałł - to może je pokażesz albo założysz własny wątek?

Limelight lubią słońce
Red baron, nikko blue to ogrodowe - u nich półcień

Blue deckle to chyba piłkowana - rzadkość jak dla mnie. ale o nich nie wiem za dużo

Różowa? - za mało mi to mówi
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ania_79 11:57, 29 cze 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Bardzo Panu dziękuję za odpowiedź Różowa też należy do grupy hortensji ogrodowych,więc chyba też półcień? A jeśli chodzi o ilość- bardziej mnie ona póki co cieszy niż przeraża. Jak sobie wyobrażę te wszystkie hortensje już kwitnące za rok, to po prostu wymiękam. Od dzisiaj ruszam z sadzeniem,więc będę miała zajęcie na najbliższe dni, ale zbieram się do założenia własnego wątku, bo szalenie polubiłam ogrodowisko. Ciepło wszystkich pozdrawiam, a Panu jeszcze raz dziękuję za cenne wskazówki.
____________________
Ania
Sebek 12:06, 29 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jakiemu Panu - Sebek jestem
Na forum wszyscy sobie piszemy po imieniu - tak jest fajniej
Załóż własny wątek, bo na pewno wsiąkniesz na dłużej - wiem z doświadczenia
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Ania_79 14:21, 30 cze 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Bardzo mi miło w taki razie, Sebek Ja jestem Ania. przy okazji zapytam, w jakiej minimalnej odległości od siebie powinnam posadzić Limelight? Chciałam je sadzić po 10-15 sztuk.
____________________
Ania
Sebek 15:08, 30 cze 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Wydaje mi się, że około 1 metra, ale lepiej niech Danusia się wypowie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 20:02, 03 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, metr, albo więcej. To spore krzewy.
A jaki masz "teren" do obsadzenia?
Zależy też jak się je tnie, można prowadzić wyżej,albo gęste i niższe.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 20:10, 03 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Hydrangea serrata 'Blue Deckle' lubi półcień.
Inne wymagania :
średnie zapotrzebowanie na wodę, ale regularne, nie pozwól wyschnąć pomiędzy podlewaniem.
pH gleby: 5.6 (kwaśne) do 6.5 (lekko kwaśne).
Ta roślina jest atrakcyjna dla pszczół i motyli.

Odległośc przy sadzeniu: 1,2-1,8 m
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
monteverde 21:34, 03 lip 2011


Dołączył: 31 paź 2010
Posty: 44149
oprócz limelight, wszystkie pozostałe to macrophylle, kwitnące na zeszłorocznych pędach, więc czeka Cię osłona na zimę)
____________________
monteverde-mój kawałek raju - mój kawałek raju II - Kwiatowy ogródek Monteverde
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies