Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Sebek 11:12, 04 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
coli napisał(a)
A możne ktoś mi podpowie gdzie zdobyć hortensje bukietowa Grandiflora szczepiona na pniu. Zobaczyłam w wątku Richiego i teraz jestem chora. Przeszukuje internet i nic

Nie wiem czy by Cię taka zadowalała, bo grandiflory znaleźć nie mogę
http://www.ogrodkroton.pl/towar.2771.hortensja.na.pniu.-peegee.hydrangea.html
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 13:14, 04 lip 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
Dzieki Sebek, to jedyne co znalazlam. Musze chyba tam zadzownic, zeby przeslali real foto
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Ania_79 13:16, 04 lip 2011

Dołączył: 25 cze 2011
Posty: 156
Ten cień za domem to nie jest cień z gatunku tych w gęstym lesie, gdzie panuje półmrok., jest to cień rzucany przez budynek na długość około 80-100cm. Mam zamęt w głowie, generalnie panuje opinia, że hortensje najlepiej czują się w półcieniu i pełnym cieniu, a tymczasem okazuje się, że jednak nie. To jak w końcu jest naprawdę? Bo nie wiem już sama co myśleć, a doświadczeń nie mam żadnych z tymi kwiatami.Mogę jedynie polegać na opiniach innych... Posadziłam jedną hortensję czerwoną w półcieniu i spaliło jej kwiaty, więc jak to w końcu jest ? Rozumiem , że limonkowe czuja się dobrze na wszystkich stanowiskach, choć najbardziej zalecane to słońce i półcień, ale co z resztą? Help!
____________________
Ania
Sebek 14:50, 04 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Generalnie hortensje najlepiej będą rosnąć w półcieniu, no bo każda roślinka jednak tego słoneczka potrzebuje. Nie napisałaś jednak czy w ogóle tam dochodzi słońce?

Myślę, że jednak posadź te różowe i czerwone pod ścianą domu, bo jak dla mnie będą tam dobrze rosnąć.

U siebie mam je posadzone od strony zachodniej i rosną bujnie. Jednak w tym roku kwitnąć nie będą bo przemarzły. To jest właśnie największy minus hortensji ogrodowych(macrophylla), że kwitną na pędach zeszłorocznych. Także czeka Cię wielkie okrywanie na zimę

Jednak każda hortensja na pewno potrzebuje dużo wody aby dobrze rosnąć, więc nie mogą rosnąć pod samym dachem na pewno.
Na pewno na tą rabatę przyda się coś zimozielonego i kwitnącego wiosną, bo hortensje jednak są liściaste.
Na początku ustal jaką chcesz linię rabaty - falowaną czy prostą, z chęcią pomogę rozplanować nasadzenia o ile na to pozwolisz.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
coli 08:09, 05 lip 2011


Dołączył: 22 mar 2011
Posty: 660
a mojej hortensji bukietowej Unique zolkna liscie. Czesc jest pofalowana i z brazowymi kropkami albo dziurkami. Co jej jest? Czy PH gleby jest za malo kwasne? Podlalam ja ostatnio woda z siarczanem amonu (1 lyzeczka na 5l). Jak czesto moge tak podlewac?
____________________
Karolina - Wizytówka - Mój ogród będzie kiedyś piękny :)
Ana 10:48, 05 lip 2011


Dołączył: 11 maj 2011
Posty: 3808
Czy Limelight będą dobrze rosły w miejscu, gdzie slońce jest od rana do 12-13, a potem cień?
____________________
www.wymarzonydomani.blogspot.com - Ana - Ogród Any
Sebek 21:05, 05 lip 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Myślę, że tak Aniu.Wtedy jest największe słońce i dostaną go dość obficie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pwl 10:20, 06 lip 2011


Dołączył: 03 mar 2011
Posty: 925
Ana napisał(a)
Czy Limelight będą dobrze rosły w miejscu, gdzie slońce jest od rana do 12-13, a potem cień?


Limelight rosną w podobnych warunkach w ogrodzie moich przyjaciół i przy gorącym lecie więdły
niestety jako małe krzaczki, teraz hortensja ma około 5 lat i jest tak wielka że upał nic już jej nie
robi. Od zbyt mocnego słońca pokładają się młode przyrosty ale "reszta" trzyma fason .Możesz
spróbować, zawsze można przekopać na kolejny rok do cienia.
____________________
paweł
Gardenarium 11:21, 06 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
W pierwszym roku trzeba dobrze podlewać. Jeśli już się zadomowi będzie szukała wody głębiej.
U mnie część Limelight rośnie w pełnym słońcu pod murem, a część w półcieniu. Te słoneczne są mocniejsze i wielkie krzaki.

____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 11:23, 06 lip 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
coli napisał(a)
a mojej hortensji bukietowej Unique zolkna liscie. Czesc jest pofalowana i z brazowymi kropkami albo dziurkami. Co jej jest? Czy PH gleby jest za malo kwasne? Podlalam ja ostatnio woda z siarczanem amonu (1 lyzeczka na 5l). Jak czesto moge tak podlewac?


Zobacz czy nie żeruje jakiś szkodnik. Przędziorek jest prawdopodobny

http://www.e-ogrodek.pl/choroby_roslin/choroba/3134,przedziorek-chmielowiec-przedziorki-tetranychus-urticae-koch
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies