Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Kasia73 18:22, 18 lut 2018


Dołączył: 18 mar 2014
Posty: 1012
Wiolka5_7 napisał(a)


Hortensja "Little Lime "


Zupełnie o niej zapomniałam. Dziękuję za podpowiedź
KasiaBawaria 07:56, 19 lut 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
kariko napisał(a)
Witam,

czy można już przycinać hortensje? mieszkam w okolicach Pruszkowa, widzę, że sąsiadka już swoje przycięła, mówi, że pogoda dobra i trzeba ciąć.

Nie wiem, co robić, ciąć już czy czekać?

dziękuję

Zaleznie od pogody i od tego jakie to hortensje. Bukietowe pod koniec lutego, na poczatku marca. Teraz np.bede raczej w marcu, bo sa zapowiadane jeszcze spore mrozy. Ogrodowe dopiero w kwietniu, pod koniec kwietnia, jak widac, co przemarzlo i juz nie odbija.
____________________
Zapraszam na kawe
Gardenarium 08:54, 19 lut 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
kariko napisał(a)
Witam,

czy można już przycinać hortensje? mieszkam w okolicach Pruszkowa, widzę, że sąsiadka już swoje przycięła, mówi, że pogoda dobra i trzeba ciąć.

Nie wiem, co robić, ciąć już czy czekać?

dziękuję


Ja też mieszkam w okolicach Pruszkowa i niech cię ręka broni, żeby teraz ciąć. Idą duże mrozy, odłóż sekatorek i spokojnie poczekaj do marca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kariko 21:56, 19 lut 2018

Dołączył: 13 cze 2016
Posty: 127
dziękuję bardzo za wszystkie odpowiedzi, dobrze, że się poradziłam
brydziasia 11:06, 26 lut 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Ja nadal poszukuję, mignęły gdzieś komuś odmiany:
Parzifal i Lancelot???

Końcówka lutego mocno sponiewiera ogrodówki, przynajmniej u mnie, gdzie pąki były już w mocnych blokach startowych. mam chociaż nadzieję, że robactwu się też dostanie.

MarcinKRK na jednej z angielskich stron mignęła mi informacja, że Hamburg w przeciwieństwie do Europy łapie albo 'czysty róż' albo błękit, podczas gdy Europa wpada w fiolety na kwaśnych glebach. Spotkałeś się gdzieś z takim rozróżnieniem?
MarcinKRK 07:42, 02 mar 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Super, że mimo zimy wątek hortensjowy żyje

Parzifal i Lancelot do kupienia, ale wg mojej wiedzy tylko w szkółkach zachodnich.

Ja już przyciąłem i ogrodowe i bukietowe przed mrozami. Wydaje mi się, że nic nie powinno się w związku z tym stać (zazwyczaj tak robiłem), ale zobaczymy.

@brydziasia
Europa rzeczywiście nie wychodzi z takich kolorów niebiesko-fiołkowych nawet przy niskim pH i dużej ilości glinu, natomiast Hamburg w takich warunkach jest czysto niebieski, ale też ma swoją fazę "fioletu" w warunkach pośrednich.
KasiaBawaria 10:32, 03 mar 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Hortensie Lancelot nawet w necie nie widze. Za to parsifal jest.Ale tez tylko w jednej szkolce.
____________________
Zapraszam na kawe
brydziasia 20:29, 03 mar 2018

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Lancelota znalazłam w szkółce w Esveld, natomiast tej drugiej niet

Podglądałam dzisiaj swoje hortensje, dostały po nosach, jedynie bouqet rose i prezioza wyglądają przyzwoicie (jak zwykle) - ale to oczywiście, może się jeszcze zmienić....
21:17, 03 mar 2018
Czy hortki ogrodowe po cieciu będą kwitły?
MarcinKRK 23:24, 03 mar 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Obie odmiany są we francuskiej Hortensias du haut bois, tyle że tam jest bardzo drogo. Wydaje mi się, że w sezonie obie będą w Esveld.

U mnie temperatury nawet w nocy nie spadały poniżej -16 stopni, czyli jak w strefie 7. Wydaje się, że na razie obyło się bez większych strat. Ja raczej obawiałbym się tego, że za tydzień ma być + 17 stopni przez dłuższy czas, a jakoś nie chce mi się wierzyć, że obędzie się bez późnych przymrozków. Ale bądźmy dobrej myśli

Temat cięcia hortensji ogrodowych wraca jak bumerang. Ja tnę od jakiegoś czasu w ten sposób, że zostawiam max. dwie pary grubych pąków (czyli później kwiatostanów) na pędzie. Daje to większe kwiatostany w sezonie. W cieplejszych krajach tnie się nawet tak, że zostawia się jedną parę pąków na pędzie, ale u nas chyba zbyt duże ryzyko.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies