Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Magda_75 09:32, 30 kwi 2018

Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 5
____________________
ZbigniewG 16:27, 30 kwi 2018


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8906
Magda spokojnie czekać , wszystko ma swój rytm nie tylko związany z datą w kalendarzu
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
jo_w 12:00, 01 maj 2018

Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 6
Pani Danusiu, ile hortensji posadzić i jak gęsto, żeby osiągnąć taki efekt? Mam właśnie taką skarpę pod dużą brzozą i zdjęcie nowinek hortensjowych Pastelgreen mnie urzekło. Pozdrawiam

[zmoderowane]
____________________
Stein
Ada_k9 23:02, 01 maj 2018

Dołączył: 01 maj 2018
Posty: 1
Witam..

Chcę posadzić hortensje Limelight w szpalerze . Nie mam zbyt dużo miejsca (przy płocie).Jaka powinna być podległość od płotu i jak szeroką zrobić rabatę aby posadzić żurawki z przodu?
Może pokażecie swoje zdjęcia.
Jaką macie odległość miedzy hortensjami?


Z góry dziękuje i pozdrawiam
Ada
Fama 23:13, 01 maj 2018

Dołączył: 11 paź 2014
Posty: 324
Kiedyś szukałam też odpowiedzi na to pytanie. Na tym forum podpowiedziano mi,że w szpalerze trzeba liczyć minimum 90 cm między hortensjami, niektórzy mówią,że lepiej metr
____________________
Ciasny ale własny
Gardenarium 23:56, 01 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
jo_w napisał(a)
Pani Danusiu, ile hortensji posadzić i jak gęsto, żeby osiągnąć taki efekt? Mam właśnie taką skarpę pod dużą brzozą i zdjęcie nowinek hortensjowych Pastelgreen mnie urzekło. Pozdrawiam

[zmoderowane]


Możesz posadzić po dwie sztuki do jednego dołka, wtedy osiągniesz takie efekt. I dobra ziemia, żyzna z obornikiem i kompostem, dużo wody.

Co najmniej 7 sztuk.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 23:57, 01 maj 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ada_k9 napisał(a)
Witam..

Chcę posadzić hortensje Limelight w szpalerze . Nie mam zbyt dużo miejsca (przy płocie).Jaka powinna być podległość od płotu i jak szeroką zrobić rabatę aby posadzić żurawki z przodu?
Może pokażecie swoje zdjęcia.
Jaką macie odległość miedzy hortensjami?


Z góry dziękuje i pozdrawiam
Ada


Odległośc od płotu - minimalna, najbliżej jak się da posadzić.
Co metr będzie dobrze. 90 cm czy metr bez różnicy.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarcinKRK 10:18, 02 maj 2018


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Ciekawostka hortensjowa z Keukenhof, czyli jak Holendrzy są w stanie chemią napompować hortensje...
Aż musiałem sprawdzić, czy nie sztuczna - liść ok 30 cm długości, kwiat ok. 40 cm średnicy.

KasiaBawaria 07:44, 03 maj 2018


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Widze ja juz od kilku lat na rynku. Wogole mnie nie zachwyca.
____________________
Zapraszam na kawe
jo_w 15:14, 03 maj 2018

Dołączył: 25 sie 2017
Posty: 6
Gardenarium napisał(a)


Możesz posadzić po dwie sztuki do jednego dołka, wtedy osiągniesz takie efekt. I dobra ziemia, żyzna z obornikiem i kompostem, dużo wody.

Co najmniej 7 sztuk.



Bardzo dziękuję A sadziła już Pani te hortensje Pastelgreen? Chętnie "posłucham" wrażeń. Na początku wydawało mi się, że będą pstrokate. Ale chyba jednak nie. Przynajmniej taką mam nadzieję
____________________
Stein
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies