Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Monika83 16:28, 07 mar 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2973
Sonia_M. Po niedzieli ma być słonecznie więc możesz zacząć przycinanie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
eDorka 16:52, 08 mar 2020

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Ja też jakoś preferuje ukorzenianie w wodzie.
Aktualnie moczą mi się candle light, lime light i polar bear.
Marzy mi się pastelgreen - chętnie się wymienie, jeśli ktoś ma.

Marcinie, moja dębolistna co roku tak wygląda. Późna wiosną z reguły przycinam stare liście, w tym roku chyba je zostawię, bo ładnie wyglądają i będą ciekawym akcentem przy młodych

Basia_KRK 17:24, 08 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
AgaCzek napisał(a)


kilka tygodni. Trzeba tylko pilnować by nic nie zgniło - czasem się tak zdarza jak za dużo patyczków napchanych jest do pojemników z wodą, ale u mnie i tak procentowo lepszy efekt jest z patyczków ukorzenianych w wodzie niż tych ukorzenianych w ziemi.

Chyba ukorzenię sobie pierwszy raz patyczki ściętych hortensji - jakiej długości powinny one być (w sensie ile oczek na patyczku)? I gdzie przechowywać taki słoik? W domu przy oknie (światło dzienne) czy na ogrodzie?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
eDorka 09:20, 09 mar 2020

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Basia_KRK napisał(a)

Chyba ukorzenię sobie pierwszy raz patyczki ściętych hortensji - jakiej długości powinny one być (w sensie ile oczek na patyczku)? I gdzie przechowywać taki słoik? W domu przy oknie (światło dzienne) czy na ogrodzie?


Polecam! Odkąd pierwszy raz mi się to udało nadal po przycięciu ukorzeniam. A potem rozdaję nadwyżki, bo nie mam gdzie posadzić .
Moje mają około 10-20cm. 3 pary pąków w zupełności wystarczają.
Stoją na parapecie.
Sonia_M 11:24, 09 mar 2020

Dołączył: 01 mar 2020
Posty: 73
Moje hortki wczoraj wszystkie przycięłam. Z jednej spróbuję zrobić sadzonki moczone w wodzie. Tylko mam dylemat, bo jak obcinałam patyki to nie patrzyłam jak je kładę i nie wiem teraz, gdzie jest dół, a gdzie góra patyczka. Da się to rozpoznać jakoś?
Jedną hortensję musiałam pożegnać Myślałam, że szału dostanę, jak to zobaczyłam. Nornice zjadły cały korzeń i cały krzak został mi w ręce. Jak zaczęłam resztę ogrodu oglądać, to myślałam, że się popłaczę prawie wszystkie moje jeżówki zostały zjedzone, a miałam ich bardzo dużo i to na dodatek moja ulubiona, która w tamtym roku pierwszy raz kwitła. Miała ogromne kwiaty jak gerbera. Nie mogę jej odżałować.
eDorka 08:59, 10 mar 2020

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Ja nie umiem rozpoznać gdzie jest dół, a gdzie góra. Stosuję zawsze radę gdzieś tam wyczytaną i przycinam dół na prosto, a górę na skos od razu po odcięciu od krzaczka.
AgaCzek 19:27, 11 mar 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
a ja w tym roku eksperymentuję - w zeszłym roku hortensje miały baaaardzo długie przyrosty - ciekawa jestem czy da się od razu zrobić wersję "na pniu" Kilkanaście najpiękniejszych patyczków przygotowałam do takiej wersji - usunęłam wszystkie dolne pączki zostawiając tylko te 3 na samym czubku - ciekawa jestem czy z takich długasów coś będzie - zaczątki korzonków już są
____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
eDorka 19:18, 18 mar 2020

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Powinno się udać.
Udało mi się rok temu ukorzenić taki długi 'patyk' na próbę, puszcza listki właśnie.
AgaCzek 20:08, 18 mar 2020


Dołączył: 08 lis 2016
Posty: 594
Na razie jest dobrze zarówno w donicy jak i w wodzie. Te w donicach wyglądają ładnie, te w wodzie mają już zaczątki korzonków.

____________________
Agata i Ogród z fortepianem i Wizytówka
Basia_KRK 17:36, 19 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Poradźcie z czym połączyć duże ilości hortensji Pink Annabelle na tego typu rabacie (półcień)? Czy na drugim zdjęciu to hakonechloa? Czy to będzie dobre połączenie?



____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies