Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

KasiaBawaria 10:54, 24 mar 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Endless summer Bloomstar jest bardzo ladna i endless summer original.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 21:42, 24 mar 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Basia_KRK
Hortensje zawsze będą dobrze wyglądać praktycznie z każdą odmianą Hakonechloa. Wspomniane Hosty to też dobry wybór. Ja bym do tego wykazu dorzucił jeszcze Brunnery.

@hortensjomanka
O Diva Fiore była dyskusja na stronie 344 i jeszcze trochę na 349. Ja ją gorąco polecam.

@brzydula
Jeśli chodzi o większe odmiany to sięgnąłbym do klasycznych starych odmian, np. Deutschland, Hamburg, Europa, R.F. Felton. Chociaż jeśli to ma być towarzystwo brzóz to może lepiej pasowałyby takie bardziej naturalistyczne, mniej regularnie rosnące odmiany, typu Nikko Blue, Generale Vicomtesse de Vibraye, albo Madame Faustin Travouillon
Basia_KRK 08:33, 25 mar 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dzięki Marcin
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
hortensjomanka 11:13, 25 mar 2020


Dołączył: 23 mar 2020
Posty: 6
MarcinKRK dziękuję za szczegółowe informacje, aż mi głupio że od razu nie cofnęłam się kilka stron wstecz, gdzie wszystko jest dokładnie opisane. Ze swej strony chciałam podziękować za cierpliwość dla takich wyrywnych osób jak ja . Cofnęłam się do pierwszej strony i wszystko przeczytałam. Polecam lekturę wszystkim początkującym i dziękuję za cenne porady.
brzydula 07:59, 26 mar 2020

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Dziękuje Wam za pomoc, już się biorę za przeglądanie wątku od początku bo mam zamiar zakupić ok 10 szt. ogrodowej więc to musi być dobry wybór bo to miejsca które już kolejny raz potrzebują zmiany nasadzen. Niestety teren pod dużymi świerkami jest bardzo trudny ale myślę że hortensje dadzą rade.
brzydula 14:29, 03 kwi 2020

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
Zastanawiam się jeszcze co wybrać, potrzebuje w 3 różne miejsca. Wysokie średnie i niskie.
Czy wiecie może jakie wysokości osiągają wymienione ?:
1. Endless Summer Bloomstar
2. Diva Fiore
3. Together
4. Retate Steiniger
5. Semperflorens
6. Madame Faustin
7. Europa
Rety mam nadzieje że nie porobiłam błędów za bardzo w nazwach.

KasiaBawaria 09:43, 04 kwi 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443

1. Endless Summer Bloomstar Srednia i bardzo fajna, choc w pierwszych latach dosyc wiotka.
2. Diva Fiore - niska, super odmiana.
3. Together - dosyc wysoka srednia i tez kwitnie co roku choc nie az tak obficie.
4. Retate Steiniger--- nie mam doswiadczenia
5. Semperflorens ----- u mnie nie kwitla, az dziwne, bo to podobno odmiana z ktorej endless summer powstala.
6. Madame Faustin -- nie wiem
7. Europa ------------- u mnie srednia.
____________________
Zapraszam na kawe
Zgr 01:20, 06 kwi 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 116
Wszędzie czytam, że Magical Moonlight zakwita wcześnie, bo już w czerwcu.
Czy możecie potwierdzić to własnym doświadczeniem?
Potrzebuję białą bukietową, Limelight mam już, więc myślałem o Phantomie, ale ten podobno zakwita od sierpnia, a Moonlight od czerwca.
Karol99 10:55, 06 kwi 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
brzydula 11:01, 07 kwi 2020

Dołączył: 24 sie 2013
Posty: 307
KasiaBawaria napisał(a)

1. Endless Summer Bloomstar Srednia i bardzo fajna, choc w pierwszych latach dosyc wiotka.
2. Diva Fiore - niska, super odmiana.
3. Together - dosyc wysoka srednia i tez kwitnie co roku choc nie az tak obficie.
4. Retate Steiniger--- nie mam doswiadczenia
5. Semperflorens ----- u mnie nie kwitla, az dziwne, bo to podobno odmiana z ktorej endless summer powstala.
6. Madame Faustin -- nie wiem
7. Europa ------------- u mnie srednia.


bardzo dziękuje za pomoc
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies