Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

brydziasia 11:05, 07 gru 2019

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
@MarcinKRK i tylko jedno zdjęcie? To niewybaczalne
MarcinKRK 14:20, 13 gru 2019


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
O tej porze roku niestety kwiaty już były brązowe, dodatkowo sporo szkód wyrządził tegoroczny tajfun. Same hortensje nie wyglądały niestety fotogenicznie.

Ale na pewno warto było zobaczyć jak wyglądają naturalne siedliska hortensji. Najbliżej morza, a w zasadzie niemal nad samym brzegiem rośnie H. macrophylla, a dalej wgłąb lądu, w górach H. serrata. Za to gdzieś pomiędzy te dwa gatunki naturalnie się krzyżują i mamy egzemplarze najbliższe temu, co spotykamy w naszych ogrodach.

Poniżej dwa zdjęcia z wybrzeża, na którym rośnie H. macrophylla.



brydziasia 17:37, 03 sty 2020

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
Witajcie w Nowym Roku, dopiero dziś okryłam hortensje, chociaż to trochę bez sensu. W ciągu dnia pogoda na plusie, w nocy zaczęła spadać poniżej -5, bez szans na śnieg, za to z wysuszającym wiatrem. Pąki nabrzmiałe, trudno.
Do tego susza, nie jest łatwo na Kujawach uprawiać hortensje.

MarcinKRK dzięki za zdjęcia, to musiała być fenomenalna przygoda, oglądać je w naturalnym środowisku, osiągające wielkości, o jakich u nas można pomarzyć.
Urszulka 09:09, 05 sty 2020


Dołączył: 21 kwi 2017
Posty: 77
Hej, też odkryłam swoje hortusie dopiero wczoraj. Dostały kołderki z jedliny. A dziś w nocy odrobinę śniegu spadło, pewnie i tak zaraz zniknie
____________________
Ulla
MarcinKRK 18:09, 11 sty 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Przy takich temperaturach okrywanie, moim zdaniem, nie jest konieczne.
brydziasia 19:44, 28 sty 2020

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
MarcinKRK i masz rację, ale u mnie mocno wieje, bardziej pod tym względem osłoniłam.
Zawsze zapominam spytać, co to za odmiana w Twoim awatarze?
eDorka 15:33, 30 sty 2020

Dołączył: 17 mar 2018
Posty: 47
Gratuluję możliwości zobaczenia naturalnych siedlisk roslin przez nas uprawianych, zwłaszcza tych cudnych hortensji. Nie wieje im tam za bardzo od morza?

Jeśli chodzi o okrywanie, ja w tym roku nic nie okrywałam. Z prognoz wynika, że chyba nie będzie potrzeby.
Ruszyła mi już h. Maculata - malutkie listki przymroził trochę zeszłotygodniowy przymrozek.
KasiaBawaria 10:06, 31 sty 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Ja swoich juz nie okrywam. Zawsze przy okrywaniu cos polamie. A w tym roku i tak bede musiala kilka hortensji, ajk nie wszystkie sciac do zera, bo dom beda na nowo tynkowac.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 14:19, 31 sty 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@brydziasia
Mój awatar to Blue Bird - wybrałem ją, bo u mnie niezawodnie co roku kwitnie (poniżej zdjęcie).

@eDorka
No właśnie niemieszańcowe hortensje ogrodowe bardzo dobrze znoszą wiatr od morza, zaryzykowałbym nawet stwierdzenie, że wręcz im pomaga w bujnym wzroście.

@KasiaBawaria
może jednak uda się bez ostrych cięć, bo przy tej pogodzie zapowiada się bardzo dobry sezon.




aniad 23:41, 31 sty 2020

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Szukam krzewu o rozmiarze 0,7-1,5m, najchętniej kwitnącego na biało, żółto lub czerwono. Może być niekwitnący, byle wtedy miał ciekawy pokrój czy ulistnienie. Będzie rósł w półcieniu, a docelowo, jak drzewo obok urośnie to w cieniu (od pnia drzewa, dębu, będzie 3m).
Wrzuciłam te wymogi do wyszukiwarki w katalogu roślin i w wynikach otrzymałam Hortensję Leuchtfeuer. Jak tak szukam dalej czerwonej hortensji to jeszcze na hot red i rotschwanz wpadłam. Niestety, gdy oglądam ich zdjęcia to bywa, że wpadają lub wręcz są całkiem różowe, co jest absolutnie wykluczone w tym przypadku. No i teraz mam do Was pytania dwa:
1. jak to zrobić, by kwiaty jednak były czerwone i z którą odmianą będzie mi to łatwiej uzyskać?
2. czy ona faktycznie wytrzyma i zakwitnie w tym, docelowym, ale jednak, cieniu?
____________________
mini ogród Ani D
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies