Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

MarcinKRK 08:08, 01 lut 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@aniad
1. "Czerwone" hortensje to rodzaj uproszczenia; wszystkie znane mi z tej grupy kwitną na bardzo ciemny, ale jednak róż. Jeśli w pobliżu nie będziesz miała innych roślin kwitnących na czerwono, to nie powinno to być problemem. Kolor hortensji będziesz odbierać jako czerwony
2. W pełnym cieniu będą kwitnąć, ale słabo

Zerknąłem na Twój wątek. Masz mały ogród, wydaje mi się, że dąb nie jest dobrym pomysłem.
aniad 11:38, 01 lut 2020

Dołączył: 22 wrz 2019
Posty: 63
Marcin, ja tu nie mówię o swoim ogrodzie, ale ogrodzie koleżanki. Mój jest gotowy i teraz muszę się ogrodniczo wyżywać u kogoś Tam jest 2000m, więc mam pole do popisu.
Dzięki za odpowiedź w kwestii tego różu, rozwiałeś moje wątpliwości
____________________
mini ogród Ani D
brydziasia 17:39, 01 lut 2020

Dołączył: 28 mar 2016
Posty: 139
@KasiaBawaria, a opcji tymczasowego przesadzenia nie uwzględniasz? nawet w donice? Obcięcie nie uchroni przed zadeptaniem i tak. Uwielbiam Twój szpaler pod domem. Twoje zdjęcia mnie skusiły na Mathilde Gutges.

@MarcinKRK jeśli mój bluebird tak się rozrośnie, jak u Ciebie, to zdecydowanie wybrałam mu złe miejsce. Nie wiem czemu myślałam, że on pokrojem trochę jak Preciosa, bardziej zwarta.
KasiaBawaria 18:26, 01 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Marcin chyba sie nie da, bo przebudowa w czerwcu, wiec wtedy beda tez stawiac rusztowanie
____________________
Zapraszam na kawe
Mary 10:55, 02 lut 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
Posadziłam kilka lat temu hortensje bukietowe Limelight. Teren trochę osiadł po wcześniejszym usuwaniu śmieci i dosypywaniu ziemi. I rosną jakieś 20-30cm za nisko.

Planowałam wykopać hortensje, podnieść teren i posadzić ponownie.
Ale przyszło mi do głowy, że może mogłabym je zasypać. Co roku mam dużo liści, które zbieram jesienią, rozdrabniam i kompostuję. Taką lekką ziemią liściową mogłabym zasypać do odpowiedniego poziomu tej wiosny. W ciągu roku to trochę opadnie, więc w przyszłym mogę znowu trochę zasypać. I tak po kilku latach poziom by się wyrównał.

Zakładam, że bukietówki z czasem puszczą korzenie z tych zakopanych pędów. Co sądzicie?
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
KasiaBawaria 12:14, 02 lut 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
brydziasia napisał(a)
@KasiaBawaria, a opcji tymczasowego przesadzenia nie uwzględniasz? nawet w donice? Obcięcie nie uchroni przed zadeptaniem i tak. Uwielbiam Twój szpaler pod domem. Twoje zdjęcia mnie skusiły na Mathilde Gutges.

@MarcinKRK jeśli mój bluebird tak się rozrośnie, jak u Ciebie, to zdecydowanie wybrałam mu złe miejsce. Nie wiem czemu myślałam, że on pokrojem trochę jak Preciosa, bardziej zwarta.

W zyciu- gdzie ja przesadze 30 sztuk hortensji...nie mam rabat, miejsca ani sily na to.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 16:07, 02 lut 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@brydziasia
W obrocie jest kilka klonów o nazwie Blue Bird, nie spiesz się z przesadzaniem; może Twój będzie niższy.

@Mary
Ja bym nie ryzykował. 5 cm byłoby ok, ale 30 to spore ryzyko na zgnicie roślin.
Monika83 17:25, 02 lut 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2890
Mary Ja również nie ryzykowałabym, 30cm to jest sporo prędzej zgniją niż wypuszczą korzenie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
magda_2060 12:20, 04 lut 2020

Dołączył: 04 lut 2020
Posty: 4
Dzień dobry wszystkim jestem tu nowa i dopiero zaczynam przygodę z ogrodami. Zakochałam się w hortensjach i już kilka mam w swoim ogrodzie, ale w tym roku na wiosnę chcę chcę posadzić od strony tarasu szpaler hortensji i zrobić z nich taki żywopłot zamiast np. thuj. Proszę doradźcie mi jakie hortensje wybrać żeby były wysokie ale żeby były też sprężyste a nie leżące na ziemi. Myślałam o Limelight. Pozdrawiam Magda
MarcinKRK 11:34, 05 lut 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@magda_2060
Dobry wybór. Pamiętaj tylko, że taki żywopłot nie będzie cały rok nieprzejrzysty (tak, jak wspomniane przez Ciebie żywotniki): dla zachowania odpowiedniej formy hortensje bukietowe warto przycinać raz do roku (np. teraz w lutym lub w marcu) i do momentu wypuszczenia nowych pędów nie będzie niczego osłaniał i nie będzie też specjalnie ładnie wyglądał.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies