Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Ivo 21:33, 23 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Monika83 napisał(a)
Ivo. Na pierwszym zdj druga hortka w jasnoszarej doniczce to być może Limelight.


dzięki, też tak obstawiam
zadałam też pytanie do "szkółki" gdzie kupiłam, i podobnie obstawiają. I że przed nią Grandifolia. A ta na osobnym zdjęciu to już cieżko Może Vanilla Fraise.
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Marta1980 21:38, 23 kwi 2020

Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 89
Witam serdecznie..jestem tutaj nowa i podglądam Wasze ogrody...chciałabym stworzyć tez u siebie takie cuda....mam już troszkę roślin ale to nie wygląda..wiele mi uschło...aranżuje na nowo...mam sugestię by podziałać z hostami, trawami i własnie z hortensjami bo to zachodnia strona....nie za duzo słońca..faktycznie mam dwie hortensje i fajnie sobie radza...czy któras z Pań może przycina teraz hortensje i może podzielic się patyczkami? Ja szukam takich wysokich bardzo hortensji.. np...limelight ..czy innych wysokich...byłam wdzięczna za informacje?
____________________
Marta Na Bukowej
lukasz238 18:26, 27 kwi 2020

Dołączył: 27 kwi 2020
Posty: 6
Witam,jestem tutaj nowy,mam pytanie odnośnie hortensji,zakupiłem właśnie parę sztuk hortensji ogrodowej i czy jak ja posadzę do gruntu to mam ją nawozić czy nie,bo pani w ogrodniczym mówi żeby nawozić dopiero w przyszłym roku bo w tym jak będę nawoził to upalę korzenie?
Ewa777 21:03, 27 kwi 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18430
Marta, wszyscy cięli hortensje, gdy kwitły krokusy. Teraz już są wszystkie przycięte. Ale może ktoś robił sadzonki z patyczków, więc może się z Tobą podzieli

Łukasz, dobrze pani w ogrodniczym radziła. Przede wszystkim dlatego, że okazy sprzedawane dostają taką ilość nawozów, że to w zupełności wystarczy na cały rok.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Marcin89 21:24, 27 kwi 2020


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2369
Ewa777 napisał(a)
Łukasz, dobrze pani w ogrodniczym radziła. Przede wszystkim dlatego, że okazy sprzedawane dostają taką ilość nawozów, że to w zupełności wystarczy na cały rok.
A dodatkowo sadzi się w mieszańce ziemi rodzimej ze wzbogaconym podłożem, które ma w sobie składniki pokarmowe, które roślina wykorzysta.
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
lukasz238 05:32, 28 kwi 2020

Dołączył: 27 kwi 2020
Posty: 6
Ok dziękuję za informacje
Ivo 12:45, 28 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
To szybkie pytanie
Miskant Gracillimus oraz Hortensja bukietowa Limelight.
"W plecach" - tylko siatka i pole + południe/ zachód.

Czy coś jednak powinno być "w plecach" np. żywotonik?
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Mari 12:16, 07 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2014
Posty: 199
Mam okazję zakupić hortensje bukietowe vanilia fraise z tym że ma bardzo wiotkie pedy i już rozpoczęły wegetacje- są troszkę podpedzone, pedy długości 20,30 cm. Czy jak kupię mogę je przyciac krótko i czy jest szansa że z korzenia wybija sztywne pedy?
Pomocy?
Monika83 21:37, 07 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Mari. Na przyciecie to jest teraz za późno. W następnym roku po przycieciu powinny wypuścić sztywniejsze łodygi.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
lukasz238 16:01, 11 maj 2020

Dołączył: 27 kwi 2020
Posty: 6
Witam,chciałem zapytać odnośnie mojej hortensji,czy zaczyna ją atakować jakiś grzyb czy coś podobnego,wrzucam zdjęcia do zdiagnozowania,jeszcze informacja odnośnie hortensji,posadziłem 2 sztuki hortensji ogrodowej czerwonej 2 tygodnie temu i zauważyłem czerwone plamy na liściach i nie wiem czy ta odmiana może mieć takie liście czy to choroba,nie zwróciłem też uwagi jak ją kupowałem czy czasem już nie miała takich liści
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies