Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

Pokaż wątki Pokaż posty

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :)

SylwiaBe 19:00, 19 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 852
Mary napisał(a)

Wpisz w wyszukiwarkę na forum
Wim's Red
i wybierz opcję Pokaż posty
Możesz też spróbować
Wim's Red img
żeby zobaczyć posty ze zdjęciami.

Oh dziękuję Marysiu, z nieba mi spadłaś, dziękuję za cenną wskazówkę
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Kasia_B 11:37, 22 maj 2020


Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 16
W wątku " Rozpoznawanie drzew i krzewów" nie znalazłam odpowiedzi, więc próbuję wśród miłośników hortensji. Czy ktoś wie co to za odmiana? Dostalam ją w prezencie bez karteczki i nie wiem jak z nią postępować
____________________
Kasia_Btrudne początki
KasiaBawaria 11:30, 23 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Zeby rozpoznac odmiane (jest ich setki) to trzeba widziec kwiat w kazdej fazie rozkwitania i takze kolor lisci oraz wielkosc rosliny. Wszystko z bliska.
____________________
Zapraszam na kawe
hankaandrus_44 11:46, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7186
Na pewno jest to hortensja ogrodowa, trzeba więc stosować wszystkie zalecenia dotyczące tej odmiany. Ponieważ kwitnienie jej zostało przyspieszone przed sprzedażą, należy wobec tego przywrócić jej normalne tempo rozwoju. A to będzie dopiero w przyszłym roku na wiosnę. W tym roku posadzić, podlewać, dodawać odżywki jak dla hortensji i pozwolić jej naturalnie zrzucić kwiatostany. Nie urywać ich nawet jak będą brzydkie. One zabezpieczają przyszłościowe pąki szykujące się do kwitnienia właśnie tego lata. To tyle. Powodzenia.

Co do nazwy, to tak jak napisała poprzedniczka.
____________________
Sezon 2017-u Hanusi {ogrodek hanusi jeszcze jeden sezon 2016}
Basia_KRK 11:38, 24 maj 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
MarcinKRK napisał(a)
@Basia_KRK
Kilka razy wspominana była jeszcze Diva Fiore. To nowsza, bardzo dobra odmiana, u mnie niezawodnie kwitnie co roku, nawet w takich beznadziejnych sezonach jak bieżący
Jej jedyną wadą jest cena.



Dziękuję Marcin. A myślisz, że jest szansa, aby ona wybarwiała się na fiolet lub niebieski (bo zastosowaniu odżywek)? Czy jednak zawsze będzie ciągnęła do różu? Czy ona potrzebuje bardziej słonecznego stanowiska? Czy może był półcień/jasny cień bez bezpośredniego nasłonecznienia?
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Kasia_B 12:47, 24 maj 2020


Dołączył: 19 kwi 2020
Posty: 16
hankaandrus_44 napisał(a)
Na pewno jest to hortensja ogrodowa, trzeba więc stosować wszystkie zalecenia dotyczące tej odmiany. Ponieważ kwitnienie jej zostało przyspieszone przed sprzedażą, należy wobec tego przywrócić jej normalne tempo rozwoju. A to będzie dopiero w przyszłym roku na wiosnę. W tym roku posadzić, podlewać, dodawać odżywki jak dla hortensji i pozwolić jej naturalnie zrzucić kwiatostany. Nie urywać ich nawet jak będą brzydkie. One zabezpieczają przyszłościowe pąki szykujące się do kwitnienia właśnie tego lata. To tyle. Powodzenia.

Co do nazwy, to tak jak napisała poprzedniczka.


Dziękuję za odpowiedzi . Hortensję dostalam w zeszłym roku w maju i wtedy tak wyglądała. Nie znałam wtedy Ogrodowiska i dlatego dopiero teraz proszę o pomoc. W tym roku kwietniowe nocne przymrozki ją trochę uszkodziły. Nie wiem czy dobrze zrobilam, ale obcięłam po miesiącu te przemarźnięte pędy i na chwilę obecną krzaczek tak się prezentuje:

____________________
Kasia_Btrudne początki
KasiaBawaria 09:03, 25 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Basiu, u mnie diva fiore bardziej fioletowa niz rozowa.
kasia- Trzeba bylo jeszcze poczekac z przycieciem. Te przemarzniete czesto pozniej jeszcze cos wypuszczaja. Ale widac jakis paczek wiec nie powinno byc zle.
____________________
Zapraszam na kawe
KasiaBawaria 11:13, 25 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Moja diva, z 2018. W 2019 byla jeszcze bardziej fioletowa.Rozkwita na rozowo, potem kwiaty robia sie niebieskie i fioletowe.
____________________
Zapraszam na kawe
MarcinKRK 12:50, 25 maj 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
@Basia_KRK

U mnie podobna sytuacja co u Kasi - kwiaty oscylują między różem, a fioletem. Co nie znaczy, że nie da się uzyskać koloru niebieskiego, ale trzeba mocniej "przyładować" glinem

EwelinaEwcia 15:08, 25 maj 2020

Dołączył: 29 sie 2019
Posty: 4
Dzien dobry! Podziwiam Wasze kwiaty od dawna chciałabym mieć równie piękne dlatego proszę o pomoc
Witam
Swoją przygodę z hortensjami rozpoczęłam rok temu w tym roku odsadziła 6 nowych sztuk limelight oraz sundae fraise
I z tymi nowymi mam od trzech dni problem otóż dotąd pięknie rosły, soczysta zieleń a 3 dni temu zobaczyłam na liściach plamy. Rosną w dość trudnej ziemi bo w glinie która zmieszałem z nowa ziemia oraz torfem Dla roślin kwasolubnych. Słońce maja do godziny 14. Proszę o rady co to może być? Niedobory raczej wykluczam gdyż je nawiozłam nawozem do hortensji ... może niepotrzebnie i to jest tego skutek?
Dodatkowo ptaki wiją sobie gniazdo i uszkodziły aż 5 pędów od góry wiec na nich nie będzie kwiatów ...:/
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies